Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

питане за индикация на таблото

IvoR снимка IvoR 08 септември 2008 - 20:51

Може ли някъде да се видят различните индикации какво означават?
Днес ми светна на таблото едно кръгче (прекъсната линия) с удивителна...или поне така изглежда...
Отговори

Tihomir снимка Tihomir 08 септември 2008 - 20:57

Провери си спирачната течност и накладките......
Отговори

Димитър Петков снимка Димитър Петков 08 септември 2008 - 20:59

Колега това е индикация за ръчната спирачка, но както ти каза колегата може да си видиш накладките и спирачната течност.
Отговори

IvoR снимка IvoR 08 септември 2008 - 21:24

Благодаря, ще проверя да видя дали нещо не се е случило. :)
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 08 септември 2008 - 22:13

Това е индикацията за спирачната течност, за накладките е пак същото но линиите са прекъснати на доста места , абе личи си ! Това което казва колегата е за спирачна течност!
Отговори

IvoR снимка IvoR 09 септември 2008 - 22:27

Аз съм се заблудил в гледането на индикацията.... :beer:

То не било прекъсната линия ...а странични черти - като слънце.... демек изгоряла лампа... габарит беше! :beer:

И по-добре, че не беше нещо друго. :beer:
Отговори

Alex_II снимка Alex_II 10 септември 2008 - 12:39

А дали наистина някъде не може да се видят различните индикаций ?
Мен преди месец ми светна " оранжево, кръг и около него по 3 пластинки от двете страни "
предположих че са накладки и докато отида ( 1ч някъде ) изгасна - аз смених накладките ( предните - те бяха за смяна) и реших че въпросът е приключен
и днес месец след смяната ми светна отново.
Свети около час и изгасна.
какво може да е ?
Отговори

Рошко снимка Рошко 10 септември 2008 - 13:13

 Alex_II, на Sep 10 2008, 01:39 PM, каза:

А дали наистина някъде не може да се видят различните индикаций ?
Мен преди месец ми светна " оранжево, кръг и около него по 3 пластинки от двете страни "
предположих че са накладки и докато отида ( 1ч някъде ) изгасна - аз смених накладките ( предните - те бяха за смяна) и реших че въпросът е приключен
и днес месец след смяната ми светна отново.
Свети около час и изгасна.
какво може да е ?

Същото като на колегата - някоя крушка - габарит, стоп, фар... или кой знае още какво не свети. И щом го прави само от време на време, значи не е изгоряла, а просто не прави добър контакт. Като си "намери тока" и угасва индикацията ти на таблото.
Отговори

Alex_II снимка Alex_II 10 септември 2008 - 13:20

Не, това за изгоряла крушка го знам :beer: - съвсем различно е
Отговори

Alex_II снимка Alex_II 16 септември 2008 - 18:22

ето за тази индикация става дума. Моля някой да каже какво е.
казанчето със спирачната течност е пълно, 4те накладки са нови...какво друго да гледам?
светва още с даване на контакт и после свети постоянно. Понякога изобщо не светва...

Публикувано изображение
Отговори

opel_vectra снимка opel_vectra 17 септември 2008 - 01:31

ако не се лъжа това са датчиците за накладките.
ако са ти нови провери дали майстора който ги е сменил е сложил датчика, той представлява един кабел който се закача от старата накладка на новата
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 18 септември 2008 - 07:45

Да това са накладките!
Отговори

Alex_II снимка Alex_II 18 септември 2008 - 10:07

ясно, благодаря много.
сега остава да разбера защо по дяволите свети при положение че накладките са чисто нови :unsure:
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 18 септември 2008 - 10:22

ами защото най верояно датчика не е закачен
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 20 септември 2008 - 20:02

Защото ако някой друг ти е сменял накладките и е решил,че може да използва без датчик.Аз моите ги окъсих и сега не свети.
Отговори

ionko2222 снимка ionko2222 27 април 2009 - 07:29

моята вектра е б но го имам същия проблем само дето лампичката не е на същото място. преди 2 години почна да присветва когато натисках педала на спирачките и се оказа че е от накладките.смених ги и завързах кабелчетата заедно щото новите накладки нямаха датчик и от тогава до сега не е светнала .обаче от 2 дена насам почна пак да присветва но тоя път не се влияе от натискането на спирачките така че и аз сега незнам от какво свети.сигурно тая лампа не е само за наклатките.някой ако знае какво може да е ще съм му много благодарен
Отговори

EMETO1 снимка EMETO1 18 май 2009 - 20:12

Здравейте,
И аз имам въпрос относно лампичка на таблото.
На Вектра С 1.8 16V 2004г. индикацията за отворени врати ми свети от ляво като на облачета.
Все едно е думнало нещо от към шофьора. Има ли някой да ми разясни защо се е получило така?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg