Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

z20let премахване на балансиращите валове

BoostoMania снимка BoostoMania 20 март 2015 - 18:08

Здравейте колеги,

Преди 2 седмици ми докараха от Германия една много лъскава и красива Лет-ка купе. В обявата пишеше, че колата е с чисто нова турбина, обслужена от до, нови гуми и т.н. Бях доста скептичен, защото цената ми беше подозрително ниска, но видни авто-джамбази и близки ме убедиха, че ако излъжеш за дадено нещо в Германия (относно покупка на автомобил) може да се стигне до съд и приказки от 1001 нощ. Както и да е дадох парата, докараха ми я след няколко дни. Дойде колата, кеф.. настъпване по булевардите из София, всичко изглеждаше наред което много ме зарадва. Навъртях 50-60 километра градско и спирам на Лукойл, сипах и една 30 тунка 98 и газ към вкъщи с уискито. Вкарвам я в двора и започнаха да излизат едни пушаци отзад.. Веднага се звънна на майстора а-у и ме увери, че било от горивата в родната ни хубава Държавица. Излизам вечерта, пуши... карам пуши... едно приятелче ме викна да замерим (кара голф 4ка 1.8турбо с чип, генерация и тръгнала турбина) С включени блокажи(понеже нямам копче) от място бяхме почти кантар (половин кола за него на 400м) нагоре пълен кантар... 2ри старт някъде до 220-30 карахме, връщаме се и съответно оставям да работи. Излизам аз и едни пушеци, чудесиии направо се загубихме там не знаех къде се намирам, колата не можах да си намеря.... Прибрах я в гаража и айде на другия ден в сервиза. Купих чисто ново турбо (стоково) разлика във вървежа НИКАКВА (предишното турбо беше критично зле). Видяхме, че циганина в Германия нито турбо е пипал, нито масло, нито ремък, нищо! Обслужих всичко веднага... Покарах 200 300 километра лекичко заради новото турбо и започнах да я мачкам. Бре колата не върви как трябва, с голфчето същата работа... минах 400 километра, вдигам щеката няма никооой.. Замериха компресия дава 110psi на 4 те цилиндъра. Рових се и видях, че здрав екземпляр дава между 160-180psi. Няма какво да го мисля мотора ще се отваря, сега се чудя да си ревизирам главата и мотора или да го подкова? Повече ме влече към варианта с оригинални части, след което да я ремапнат, генерациика, кулерче, там по мотора crossover delete и 1,9cdti airbox conversation и да си я карам. Но първо реших да се посъветвам с Вас колеги, то е ясно, че кефа ще е по-голям като я подкова с по голямо турбо и т.н., но колкото и да е ще излезе доста по скъпичко и после става много трудно продаваема.

Какво е вашето мнение :)

-----------------------

Ето тук има инфо какво е нужно за премахване на балансиращите валова
Мнението беше редактирано от Жоро: 16 април 2015 - 09:08
Причина за редактиране:: слагам линк към инфото
Отговори

Bretone снимка Bretone 20 март 2015 - 18:41

Колко пари ти стъпи новата турбина? Относно харчасигурно сегменти.
Отговори

BoostoMania снимка BoostoMania 20 март 2015 - 19:55

цената беше перфектна тъй като имам приятел със сервиз и ме свърза с човек, който попринцип не работи в България, но вмомента е тук и се занимава с такива неща и си има бизнес в чужбина. Затова и взех същата, иначе се бях засилил за по голяма, пиши ми на ЛС да ти споделя ако се интересуваш, колкото по темата мисля, че и гумичките на клапаните са спекли.. защото колата си е отседяла бая :)
Мнението беше редактирано от BoostoMania: 20 март 2015 - 19:56
Отговори

Hevy снимка Hevy 20 март 2015 - 21:34

Те тия гумички не могат да се спекат така изведнъж, няколко дена не пуши и изведнъж хоп спичат и почва да пуши...Огледай си свещите, сутрин или като е стояла много време, и най добре ги снимай.
Отговори

Bretone снимка Bretone 20 март 2015 - 21:52

По моите нямаше нагар, но след обслужването на едната са се натрупали зверски много сажди.
Отговори

BoostoMania снимка BoostoMania 20 март 2015 - 23:43

смених свещите, нямаше нагар.. като сменях турбото в колектора на 3ти цилиндър имаше нагар
Отговори

CholevOPC снимка CholevOPC 22 март 2015 - 22:04

Здрасти Колега,
Преди да си взема този ЛЕТ имах Бертоне ЛЕТ и по това което казваш според мен си за сигменти, колегата по-горе много добре каза, че гумичките не се спичат за един ден.
Ако ще я караш отвори я направия както ти ДУША САКА... и си я карай с кеф, аз мойта нямаше да я дам, ако не трябваше да качвам столчета за деца и колички :)

Успех :)
Отговори

spasito снимка spasito 22 март 2015 - 23:08

Както казваше един колега Виктор с една прекрасна зафира ОПЦ-няма Z20LET на 200000+км който да не харчи масло.Просто толкова държат сегментите на този мотор и само смяната им и отваряне на мотора е решение на проблема всичко друго е компромисен вариянт. :naughtynono:
Мнението беше редактирано от spasito: 22 март 2015 - 23:09
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 23 март 2015 - 23:54

Не се притеснявай, може да не си доизгорил маслото от старото турбо в гърнетата, а това колко върви е относително понятие, замери го със същото купе да разбереш върви ли еднакво или не, 1,8 с чип може да ти прави ластици, на стоков лет така че не се разочаровай толкова,
Моя съвет е да закарш колата на дино, някой да я настрой като хората и да ти кажат къде са проблемите ти и какво можеш да направиш за да ги решиш
Мнението беше редактирано от MONOPOLA: 23 март 2015 - 23:55
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 март 2015 - 11:00

И още един вариант, качи се ти да караш другата кола, а шофьора й да кара твоята...
Отговори

BoostoMania снимка BoostoMania 24 март 2015 - 11:02

благодаря колеги, но компресията е много ниска.. няма смисъл от настройки все още и маслото го харчи за норматив... реших го и ще я отворя да си я оправя, защото колата си ми харесва и си ми е на сърце и искам да и се порадвам, пък каквото такова.. Реших да си я направя сток, посъветваха ме да сложа по меки сегменти "Виктор Рейнц" или нещо такова. Също така ми казаха, че била с ризи тоест ако е надрала цилиндъра се сменя само ризата и за това е по добре да се сложат сегменти които се износвали те самите вместо да надере. Гумичките каквито и да са задължително ще ги сменя, както и цялата глава ще се ревизира. Какво ще кажете за тези сегменти които ме посъветваха да сложа по-меките ? И вмомента много се чудя къде да я направят, притеснявам се дали ще се направи добре този ремонт. От София съм.
Отговори

BoostoMania снимка BoostoMania 24 март 2015 - 11:13

Колегата Жоро, какво имаш впредвид? Да се кача да карам голфа а той моята ли? Или да се кача на друго Бертоне?
Отговори

CholevOPC снимка CholevOPC 24 март 2015 - 11:57

Отвори я... направи я като хората и се радвай на колата. Прекрасен автомобил е евтин за поддръжка( въпреки че твоят опит се оказа неприятен) и си я карай с кеф. Аз останах много доволен от този мотор за това си взех същия, но на друго купе( ФРИЗЕР) :)
Успех в начинанието :) :bertone:
Отговори

BoostoMania снимка BoostoMania 24 март 2015 - 12:36

да както казах решено е вече и ще си я направя, исках мнение само за това с меките сегменти :).
Отговори

CholevOPC снимка CholevOPC 24 март 2015 - 13:11

Reinz са много добри питай и за ГМ колко струват :) :bertone:
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 март 2015 - 13:29

 BoostoMania, на 24 март 2015 - 11:13, каза:

Колегата Жоро, какво имаш впредвид? Да се кача да карам голфа а той моята ли? Или да се кача на друго Бертоне?


Да направете старт и с разменени коли. Не искам да те обидя, аз самия нямам книжка и не съм правил стартове, но съм виждал как със смяна на задкормилното устройство падат секунди и колите започват да вървят. Разбирам, че твоята има проблеми, но все пак...
Отговори

BoostoMania снимка BoostoMania 24 март 2015 - 13:42

тогава предимството е повече за голфа, шофера е 120кила+ аз съм 70, голфа е с оклоло 200кг по-лек.. сам си направи сметките и не съм от тези които не могат да си карат колите, също така да не забравяме, че карам с блокажи. На ГМ оригиналните, не са тези меките които ми препоръчаха.
Мнението беше редактирано от BoostoMania: 24 март 2015 - 13:44
Отговори

CholevOPC снимка CholevOPC 24 март 2015 - 13:59

Единственото, което ме притеснява, че ако сигментите са прекалено меки след 50000 ще трябва да отваряш мотора.Ако ще е СТОК сложи си заводски сигменти :)
Отговори

BoostoMania снимка BoostoMania 24 март 2015 - 14:23

да това си говорихме, че е по-добре след 2,3 год да се отвори да се сменят те отколкото да надере някоя риза например.. пък и не мисля да я карам чак 3 години. И сток ще е, евентуално стейдж 2 след време :)
Мнението беше редактирано от BoostoMania: 24 март 2015 - 14:24
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 25 март 2015 - 21:33

 BoostoMania, на 24 март 2015 - 14:23, каза:

да това си говорихме, че е по-добре след 2,3 год да се отвори да се сменят те отколкото да надере някоя риза например.. пък и не мисля да я карам чак 3 години. И сток ще е, евентуално стейдж 2 след време :)

1-во мотора няма ризи, тоз който ти го е казал бягай от него , няма хабер от мотора ти и по добре да го не пипа !!!!
2-ро само GM сигменти за да няма поСле пак още повече гореж на масло и наново отваряне!!!! (
3-то замерете все пак блока за за големи елипси в цилиндрите ( елипси със сигурност ще има, въпроса е да са в допустимите норми)
4- то след като ще сменяш сигментите задължително ( поне за мен) да удариш нов хонинг на цилиндрите 30 кинта си струва, но трябва да извадиш мотора от коша за да може да се умие хубаво след това блока от стружките.
5-то не си хвърляй болтовете за главата, а ги затвори със старите болтове, освен ако не смяташ да ги смениш с АРП шпилки, не купувай афтърмаркет болтове за глава от някой друг проиЗводител за да не плачиш после
6-то главата може лек вятър да и удариш но не много за да имаш месо за друг път, същото бих те посъветвал и за блока
7-мо коляновия вал не се пипа в никакъв случай за шлайф
8-мо гарнитурите на главата вземаш цял комплект на Elring, те правят за ГМ за тоз мотор гарнитурите
Има и още ма това се сещам засега :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg