Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

ГНП-Ремонт

Гостkorkutev_* 06 юни 2013 - 15:25

Здравейте имам един проблем с ГНП-то предполагам. Проблема е в това, че само си подава газ без да натискам педала на газта. Та въпроса ми е къде мога да намеря майстор да го откарам при него да го погледне. Аз съм от Смолян но ми казаха, че в Пловдив имало майстор където поправя помпи. Помпата е на лукас подава гориво на 1.7D двигател 57 коня. Преди вектрата имах кадет със същия мотор и от него съм си оставил помпата а тя е на BOSCH.
Отговори

Sim снимка Sim 06 юни 2013 - 17:24

0895629410 ; 0884962946 - Пресиян Василев
обади се на Пресиян за съвет или му пиши на лични. Член е на форума.
Отговори

Гостkorkutev_* 07 юни 2013 - 13:44

Аз съм чувал, че стои някъде по кукленско шосе някав маистор дет са занимава с помпи.
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 09 юни 2013 - 14:21

 korkutev, на 06 юни 2013 - 15:25, каза:

Здравейте имам един проблем с ГНП-то предполагам. Проблема е в това, че само си подава газ без да натискам педала на газта. Та въпроса ми е къде мога да намеря майстор да го откарам при него да го погледне. Аз съм от Смолян но ми казаха, че в Пловдив имало майстор където поправя помпи. Помпата е на лукас подава гориво на 1.7D двигател 57 коня. Преди вектрата имах кадет със същия мотор и от него съм си оставил помпата а тя е на BOSCH.

Да ти сложат Бошовата много по добра е от Лукас
Отговори

Гостkorkutev_* 09 юни 2013 - 19:18

 Marko_spiro, на 09 юни 2013 - 14:21, каза:

Да ти сложат Бошовата много по добра е от Лукас

И аз съм за бошката ама разправят, че с таз на лукас работи по тихо двигателя.
Отговори

grishu снимка grishu 10 юни 2013 - 19:59

Колега, влиза въздух в ГНП-то, затова колата сама се форсира. Форсирането е характерен белег за въздух в системата при лукас. Аз бих започнал със смяна на горивен филтър и прозрачен маркуч на входа на помпата, успех

пп Не давай да я разпипват тая помпа, не е хапка за всеки квартален майстор.
Отговори

Гостkorkutev_* 10 юни 2013 - 23:00

То и без това му е време за смяна на масла и филтри, та ако не се оправи от това, ще се мисли друго.
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 11 юни 2013 - 17:25

 korkutev, на 09 юни 2013 - 19:18, каза:

И аз съм за бошката ама разправят, че с таз на лукас работи по тихо двигателя.

Няма разлика,само Бошовата е вечна и слагай двутактово масло в нафтата сега лятото,аз на Мерцедеса на 80л.резервоар слагам 1л.двутаково масло и му е много гот на Мечо хем е помпа дюза,
Отговори

Гостkorkutev_* 11 юни 2013 - 19:09

 Marko_spiro, на 11 юни 2013 - 17:25, каза:

Няма разлика,само Бошовата е вечна и слагай двутактово масло в нафтата сега лятото,аз на Мерцедеса на 80л.резервоар слагам 1л.двутаково масло и му е много гот на Мечо хем е помпа дюза,

И за какво помага двутактовото масло на двигатея?
Отговори

maroanski снимка maroanski 27 юни 2013 - 22:14

Колеги имам нужда от съвет.Вектрата ми спря да пали.Закарах я на майстор.Смени ми гумичките на дюзите.Прегледахме цялата инсталация.На горивната помпа механиката си работи.Електрониката е здрава.Свети чека на арматурното табло и неиска да пали.Сутрини като запали после си пали се едно няма никакав проблем.Дайте някакав съвет.Благодаря предварително.
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 27 юни 2013 - 23:38

Щом свети чека,значи има записана грешка.Напиши номера на грешката,за да може колегите да ти помогнат със съвет.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg