Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

на павета ломбури здраво

torbo снимка torbo 11 април 2008 - 22:57

всичко по окачването на колата е на 6. проверих 2 пъти на различни места. накрайници биалетки шарнири носачи всичко... но независимо от това като съм на павета ломбури да си е&е майката... от какво може да се получава това идиотско ломбурене?
Отговори

andreyfa снимка andreyfa 11 април 2008 - 23:47

При мен се оказаха биалетки...май са трудни за диагностика , защото трябва да не са ненатоварени на 100% нито с+ нито с -. На третото вдигане чак я открихме
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 12 април 2008 - 00:01

Варианта, който спомена колегата важи с пълна сила...

Аз бих допълнил РЕЙКА като възможност ( ако става въпроса за отпред :beer:
Отговори

banan80 снимка banan80 12 април 2008 - 09:00

Да допълня и аз един вариант.При мен се оказа рейка,но погледни за всеки случай тампоните на амортисьорите и лагерите им(както някои ги наричат"тампони на макферсона") или по скоро лагерите им.Успех :beer:
Отговори

Милен снимка Милен 12 април 2008 - 09:10

Можеш ли да определиш от коя страна ти лопа? При мене беше същото положението. Ходих при трима майстори, сменихме биалетки (въпреки че бяха здрави), оправяхме спирачни апарати, набеждаваха амортисьори (които бяха нови) и т.н. и нищо няма. А пък по дупки дрънчи да си ебе мамата и всички се обръщат след мен. Най накрая един мой приятел ми реши проблема, като вдигна предницата на крик, бръкна и извади парче от предната ми лява пружина което се бе заклещило и неможе да падне и там си дрънка и допълнително и пружината го мачка. Че така и аз като теб 1 месец побелях. Дано съм помогнал.
Отговори

Милен снимка Милен 12 април 2008 - 09:10

Можеш ли да определиш от коя страна ти лопа? При мене беше същото положението. Ходих при трима майстори, сменихме биалетки (въпреки че бяха здрави), оправяхме спирачни апарати, набеждаваха амортисьори (които бяха нови) и т.н. и нищо няма. А пък по дупки дрънчи да си ебе мамата и всички се обръщат след мен. Най накрая един мой приятел ми реши проблема, като вдигна предницата на крик, бръкна и извади парче от предната ми лява пружина което се бе заклещило и неможе да падне и там си дрънка и допълнително и пружината го мачка. Че така и аз като теб 1 месец побелях. Дано съм помогнал. Но може да е всеки един вариант посочен от колегите по горе.
Отговори

banan80 снимка banan80 12 април 2008 - 10:36

 Милен, на Apr 12 2008, 09:10 AM, каза:

Можеш ли да определиш от коя страна ти лопа? При мене беше същото положението. Ходих при трима майстори, сменихме биалетки (въпреки че бяха здрави), оправяхме спирачни апарати, набеждаваха амортисьори (които бяха нови) и т.н. и нищо няма. А пък по дупки дрънчи да си ебе мамата и всички се обръщат след мен. Най накрая един мой приятел ми реши проблема, като вдигна предницата на крик, бръкна и извади парче от предната ми лява пружина което се бе заклещило и неможе да падне и там си дрънка и допълнително и пружината го мачка. Че така и аз като теб 1 месец побелях. Дано съм помогнал. Но може да е всеки един вариант посочен от колегите по горе.

Аз много не разбрах при теб парчето от пружината ли беше(т.е. се е счупила)или случайно попаднал там боклук? :beer:
Отговори

VanVan снимка VanVan 12 април 2008 - 11:52

 banan80, на Apr 12 2008, 10:36 AM, каза:

 Милен, на Apr 12 2008, 09:10 AM, каза:

Можеш ли да определиш от коя страна ти лопа? При мене беше същото положението. Ходих при трима майстори, сменихме биалетки (въпреки че бяха здрави), оправяхме спирачни апарати, набеждаваха амортисьори (които бяха нови) и т.н. и нищо няма. А пък по дупки дрънчи да си ебе мамата и всички се обръщат след мен. Най накрая един мой приятел ми реши проблема, като вдигна предницата на крик, бръкна и извади парче от предната ми лява пружина което се бе заклещило и неможе да падне и там си дрънка и допълнително и пружината го мачка. Че така и аз като теб 1 месец побелях. Дано съм помогнал. Но може да е всеки един вариант посочен от колегите по горе.

Аз много не разбрах при теб парчето от пружината ли беше(т.е. се е счупила)или случайно попаднал там боклук? :beer:


Счупена има предвид. Така както го описваш е рейка, особено ако си без хидравлика на волана. Ако имаш хидравлика, тогава вероятно проблема идва от друго място. Ако нямаш, пробвай да връткаш волана рязко наляво-надясно. Правиш малък градус наляво или надясно и пак пробваш докато не напипаш тропането. При мен е рейка, даже съм пуснал тема. Но за всеки случай ако не са ти сменяни амортесьори и съответните лагери с тампони провери и тях. Амортесьорите също могат да имат луфт. При тях е трудно да се познае положението, но по принцип ако са омаслили леко значи може и те да са отишли. Лагерите им пък се тестват супер лесно - отиваш до единия от двата калника, подпираш се на него с ръце и почваш да клатиш леекичко колата нагоре-надолу. Ако се чува едно глухо тропане значи и лагери на макферсончето има...
Отговори

torbo снимка torbo 12 април 2008 - 13:03

с хидравлика съм...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg