Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за полиране и пастиране

gadnqr4eto снимка gadnqr4eto 24 януари 2006 - 15:04

bugatti, на Jan 24 2006, 01:58 PM, каза:

И после започва да се люпи по най-брутални начин и боята ти става на "язвички"
<{POST_SNAPBACK}>


Мда и аз така съм виждал, че става :fire:
Даже от незнам какъв беше лака, ама след като засъхна където бесхе пръскано стана на бели петна и въобще много гадно се получи на един познат на вектрата :fire: :fire:

А някой да има представа долу-горе колко излиза това "удоволствие", водната шкурка + лакирването на колата :)))) :dancin:
Отговори

commodore снимка commodore 25 януари 2006 - 08:59

При различните бояджий различни цени,щото процедурата си е като пребоядисване.Но това прелакиране има смисъл само ако забележките са по лака,но ако има и кривини или ръжди то по-добре да се пребоядиса както си му е реда със почистване на ръждите китосване и т.н. и т.н. :fire:
Отговори

gadnqr4eto снимка gadnqr4eto 25 януари 2006 - 11:24

commodore, на Jan 25 2006, 08:59 AM, каза:

При различните бояджий различни цени,щото процедурата си е като пребоядисване.Но това прелакиране има смисъл само ако забележките са по лака,но ако има и кривини или ръжди то по-добре да се пребоядиса както си му е реда със почистване на ръждите китосване и т.н. и т.н. :thu:
<{POST_SNAPBACK}>


Ами те забележките са само по лака, и на тавана гланца е изчезнал, което се предполага че след едно лакирване ще се оправи, а за кривини...... колата ми е градушкова :fire: :fire: :clap: :fire: :fire: :2angry1: :clap:
Отговори

vencyvasilev снимка vencyvasilev 25 януари 2006 - 19:49

паста 3м трите жида последователно но не с бормашината че ще запалиш боята
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 27 януари 2006 - 10:15

мисля че някъде го бях писал но пак ще го напиша :
имах голф 2 - червен 20 годишен боята нямаше никакъв гланци беше станала розова та процедурата е следната :
купуваш си паста 3М номер 2, 3 и 4 (ориентир : 100 гр стигат за един голф и струват по 6 лв за номер - в магазините за автобои ги продават и на грамаж )
мисля че на метро видях такива машинки за полиране с ке4е за около 20 лв - дотук с парите 6х3 + 20-30 ( за машинката) = 48 лв макс + мачинка която ти остава бонус ( заедно с хамалоията )
процедурата е следната на добре измита кола и в не много горещо време започвате :
поредността е от по-малкия номер към по-големия
мажете номер 2 размазвате с паму4на кърпа и изчаквате малко да засъхне след това с кръгови двищения минавате докато не махнета цялата паста
и така цялата кола
следва номер 3 пак същото
номер 4 се нанася в памучна кърпа и се полира с вълнен парцал

ефекта беше поразителен - колата стана с перфектен червен цвят и гланц

след около 4-6 месеца можеш да минеш само с номер 4 - той е на силиконова оснаова и има сребрист цвят запе4атва добре боята и я предпазва

така че не мисля че ако имаш нерви и не те мързи не можеш сам да се справиш

Надявам се че съм бил полезен
Отговори

valentin снимка valentin 31 януари 2006 - 17:07

Пастирането става както е описал колегата над мене. Обаче, ако е надрана колата става по-зле.

При пастирането боята става по-гладка, но и по-тънка, и ако и без това е стара, в един момент направо се оголва. Поради тази причина, миналата година ходих на пребоядисване на преден капак.

Доколко се изтърква боята зависи много от конкретната паста - има абразивни (пише си на тях), които почистват но и протъркват.

Моя съвет е да не си хабиш времето и парите - направо на бояджия.
Отговори

Karaivanov снимка Karaivanov 04 февруари 2006 - 10:34

По предния ми капак има множество релефни черни точици, смола или нещо друго, които не се махат при миене и търкане.Може ли да се отстранят с някакъв препарат?
Отговори

joe007 снимка joe007 04 февруари 2006 - 12:17

Имах същите точици и по стъклата,бяха от липите.Нямат измиване иначе ама пробвах с коресилин -не става.Но със спирт се махнаха (с малко повече търкане).По принцип е по добре да пробваш с медицински спирт,щото този за горенето цапа(син е и на по светлите бои се вижда)
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 04 февруари 2006 - 16:55

Аз да се възползвам от темата и да попитам как да махна асфалт от боята???Миналата година като правиха едни дупки и като са слагали течен асфалт съм минал върху негос.Сега от едната страна прага ми е до края на предната врата в пръски от асфалта.Пробвах с полиране, голямо търкане и не пада, и не пада.
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 04 февруари 2006 - 16:56

Meglio, ама не и за асвалта.
Отговори

ГостIter_* 06 февруари 2006 - 10:20

Виж тук: http://www.sonax-ua.....php?show_cat=7

Има препарати и за смола и за асфалт. Не съм ги пробвал обаче, така че нищо не мога да кажа относно ефикасността им.
Отговори

bugatti снимка bugatti 06 февруари 2006 - 11:25

Има един ГЕЛ син на цвят на марката Арексон той спец. за тази работа много е добър разтваря всичко и асвалт ма всичко ви казвам много е добър
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 20 май 2006 - 14:29

Искам да си купя машина за полиране, за да мога да полирам с про пасти, че с костенурката ефекта не е много траен. :opel_forever:

Кажете къде да гледам за машина? В Бриколаж има два вида - една като флекс, която е с регулируеми обороти и струва 190 паре и една която е любителска, с удобен за държане дизайн, но не знам колко върши работа. Струва 40 кинта някъде.
Мисля да взема една такава от 40 и да се пробвам с втори номер и финиш след тва (няма да правя водна шкурка засега). Смятам да ползвам на Фесто наливните пастички. Знам, че са добри. :icon_sad:

Моля, споделете опит и мнение по въпроса. :19a: Да знам дали си струва, че не ми се дават 100 кинта за профи полиране, още повече, че тряа да се правят 3 коли най-малко. :19a:

ПП: Нарочно я слагам в общия, да може да я видят повече хора... :19a:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 20 май 2006 - 15:59

Един приятел от София каза че в Метро имало такива машинки за по 20-30 лева :opel_forever:
Отговори

Stoil снимка Stoil 20 май 2006 - 16:06

тая темичка ми е много интересна, защото и на мен ми предстои подобна козметична операция на боята

колега Karaibrahim, я раздуй малко за тея наливни пасти от Фесто.
очаквам да споделиш впечатленията си, за да може после и други да приложат таз процедура.

Игнев, ми ти тея от метро де си ги гледал за по 20 - 30 лева бе, то ако е така - давай да взимаме една на партия и да действаме!!!
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 20 май 2006 - 16:06

Аз знам къде има и колко струват. Въпроса е, дали ще ми свърши работа една такава по-ламерска машина или ефекта ще е същия, като да си джиткам с Костенурката на ръка?!? :opel_forever:
Отговори

Stoil снимка Stoil 20 май 2006 - 16:10

да ти кажа машината е по - добра като идея, въпроса е доколко е таферна, ама риска за 20 - 40 лева си заслужава за любителско ползване според мене.

въпреки, че на мен малко не ме кефи как след машината стои някакси на въртопчета или на кръгчета

аз досега ръчно съм действал и доста добре се получаваше мисля, но ако има по - добра идеа защо пък да не пробваме
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 20 май 2006 - 16:10

GSI-DOHC, на May 20 2006, 05:06 PM, каза:

Игнев, ми ти тея от метро де си ги гледал за по 20 - 30 лева бе, то ако е така - давай да взимаме една на партия и да действаме!!!
 

Така ми каза Веско, не съм ги виждал на живо, пък и забравих да кажа на баща ми да провери :opel_forever:

Karaibrahim, на May 20 2006, 05:06 PM, каза:

Аз знам къде има и колко струват. Въпроса е, дали ще ми свърши работа една такава по-ламерска машина или ефекта ще е същия, като да си джиткам с Костенурката на ръка?!?  :icon_sad:
 

Ламерска, ламерска, но е по-добре от колкото да жулиш на ръка и после да се чудиш къде ти е ръката :19a: Взимай и почвай, че да кажеш дали става добре :19a: :19a:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 20 май 2006 - 16:16

Има ги в на Сикенс магазина. 6 лева 100мл, според думите на човека там, 100мл от единия вид паста вършат работа за една средно голяма кола. :opel_forever:
Взависимост от щетите, които искаш да махнеш от боята, може да направиш и една водна шкурка първо, после абразивна паста (първи номер й казват), след това абразивно полираща (втори номер) и накрая полираща и гланцираща (финиш). Това съм научил от професиналистите в бранша. (попринцип съм ламер в тази област, така че не гарантирам за 100% истина :icon_sad: )
Има и течен парафин, туй онуй, ама с него незнам как се процедира, колко държи и тн.


Хайде споделяйте мъдрост по темата :19a: :19a:
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 20 май 2006 - 16:21

GSI-DOHC, на May 20 2006, 05:10 PM, каза:

въпреки, че на мен малко не ме кефи как след машината стои някакси на въртопчета или на кръгчета
 


Като се направи като хората, няма въртопчета... ;)



GSI-DOHC, на May 20 2006, 05:10 PM, каза:

аз досега ръчно съм действал и доста добре се получаваше мисля, но ако има по - добра идеа защо пък да не пробваме
 


То и аз съм го правил много пъти на ръка, защото всичките ни коли са тъмни и само малко като се позажулят и си ебава майката, та имат нужда често. Въпроса е, че колкото и хубаво да става е нетрайно, нищо че го правя с най-хубавата любителска паста с тефлон и некви такива. 3, макс 4 миения и кур-тате-баница... :opel_forever:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg