Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Тракане в таблото

kanov снимка kanov 13 август 2023 - 15:41

Здравейте!От скоро притежавам Астра К,1,6cdi,110 к.с,2018г.Купена е от оказион Стефанов,проверена и обслужена.От 2 дни в таблото се появи тракане при шофиране по паваж или неравна настилка, както и по шосе при 1500 оборота.Тракането не е постоянно,но при горните обороти сякаш се получава резонанс и се чува.Оприличавам го на болт, който се удря в пластмаса, сякаш развинтен болт.Външно огледахме- няма разхлабени неща по таблото.Моля за мнения.Следващата седмица смятам да посетя Стефанов.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 13 август 2023 - 18:48

Принципно филтъра на купето е в жабката и тя се разглобява за да се смени, но може и веригата да се обажда. Моята кола също е купувана от тях и се обслужва при тях, според мен задължително се обадете и посетете сервиза!
Отговори

kanov снимка kanov 14 август 2023 - 06:07

 Rosen Popov, на 13 август 2023 - 18:48, каза:

Принципно филтъра на купето е в жабката и тя се разглобява за да се смени, но може и веригата да се обажда. Моята кола също е купувана от тях и се обслужва при тях, според мен задължително се обадете и посетете сервиза!

Благодаря! Тракането се чу за първи път след минаване по паваж с ниска скорост,чува се там,където са приборите,зад волана, на високо е.Вчера пътувахме по магистралата и по неравностоте,на моменти пак се чува.Не знам къде трябва да трака при разхлабена верига на Астра К,но имам и Киа, там веригата се чу като тракане в калника, долу .
Отговори

kanov снимка kanov 09 септември 2023 - 17:37

Уведомихме Стефанов,ще я закараме в най- скоро време, тракането е определено от разхлабване на пластмасите около приборите, защото като затисна с ръка таблото отгоре, тракането спира.Правя си експерименти по време на движение, когато се чува и наистина спира като се натисне таблото над приборите.Но Стефанов категорично са против разлабяне на таблото,ако успеят да го уплътнят поне,че наистина е много досадно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg