Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Zafira A 1.8 115к.с. пали трудно сутрин

navys снимка navys 27 декември 2015 - 18:05

Здравейте!
Прочетох доста теми във форума,но не открих проблем като моят.Та той е следният:Сутрин рано или когато колата е престояла повече от 5-6 часа пали много трудно .Въртя 3-4 пъти по около 20сек.След второто или третото въртене се усеща едно леко претрисане на двигателя и след около 2-3 сек. запалва.Ако след това я угася и пак завъртя ключа си пали нормално.След 1,2 часа да я пробвам пак запалва нормално.
Сменени са всички филтри(горивни въздушни газови)свещите,промити са дюзите на стенд с добавка "ProTech"и проблемът си остава.
При ход няма никакви проблеми -колата върви перфектно както на газ така и на бензин(Колата е с газов инжекцион и паля само на бензин).Ходих на електричар защото ми казаха че стартера върти мудно,но той каза че е в нормата.
Какво още може да се провери?
Благодаря Ви!
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 28 декември 2015 - 07:49

Здравей колега, хвърли един поглед на тази тема. Най-вероятно и при теб проблема е там.
Поздрави и Успех!
Отговори

vladata снимка vladata 07 януари 2016 - 19:42

Съжалявам, че повдигам стара тема, но имам абсолютно същия проблем само че при мен пали с малко по-малко въртене от колегата. Паленето е най-проблемно при по-ниска температура. Как реши проблема колега? И при теб ли се оказа кофти газова рейка? Сподели каква е рейката.
Отговори

zafira 1.6 снимка zafira 1.6 07 януари 2016 - 21:48

Имах подобен проблем. Палише трудно първия път след това нямаше ядове за по кратко време. И така реших да тръгна от бензиновата помпа.Тя си беше идеална. Оказа се че маркуча на бензиновата помпа се беше нацъфкал (пропукал) и не може да достигне необходимото налягане помпата. И така падаше яко въртене.След подмяна на маркучето в резервоара колата пали от раз. Успех с проблема.
Мнението беше редактирано от zafira 1.6: 07 януари 2016 - 21:49
Отговори

vladata снимка vladata 26 януари 2016 - 12:07

 vladata, на 07 януари 2016 - 19:42, каза:

Съжалявам, че повдигам стара тема, но имам абсолютно същия проблем само че при мен пали с малко по-малко въртене от колегата. Паленето е най-проблемно при по-ниска температура. Как реши проблема колега? И при теб ли се оказа кофти газова рейка? Сподели каква е рейката.


Да споделя решението на проблема с трудното палене сутрин. Оказа се от прехвалените иридиеви свещи на бош, уж ги дават по каталог за х18хе1 и работа на газ/метан обаче представянето им при ниска температура на бензин е никакво. Toва е описанието на свещите

FR7KI332S

Цитат

ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРОДУКТА

до година на производство: [08/00]
вид на горивото: CNG/LPG
да се замени след км: 30000

разстояние между електродите [mm]: 0,7
брой звена на верига: 28
Ъгъл на притягане [°]: 90
външна резба [mm]: 14
стъпка на резбата [mm]: 1,25
дължина на резбата [mm]: 19
размер на ключ: 16
поз. на искрата [mm](отст.на електродите спр.корп.на свещта): 4
брой на полюсите: 1

Мнението беше редактирано от vladata: 26 януари 2016 - 12:13
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg