Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

X17Dtl Раход На Гориво

ГостGuF_* 04 април 2011 - 09:58

Здравейте колеги, преди седмица като си вземах автомобила го напълних до горе, докато прелее минах 100 км смесено градско и извънградско и като долях пак до горе събра 4 литра и останах о4арован. До тук добре но смених ангренаж и имах проблем с вакумите и тях оправих и ся като я заси4ам излизат към 7- 7.5 възможно ли е от смямата на ангремажа да е станало не6то да е вдигнала разхода. Не цедя не6то да и вземам акъла карам я 100-120 Незнам какво да правя но ми се вижда много...
Извинявам се за правописа, но пи6а от телефона си.
Отговори

vdwind снимка vdwind 04 април 2011 - 13:44

Абе тоя разход 4 литра като на скутер бе :icon_razz2: , то бива икономично ама чак пък толкова, според мен не си засякъл добре, винаги си пълни сам резервоара докато прелее почти и то на 1 и съща колонка, за да си сигурен в резултата. Моята Астра 1.7DTi прави около 5.2-5.5 извънградско при скорост 100 км/ч на равен път, ако караш в града, скача на 6.5-6.8 смесено по равно да кажем градско и извън градско. Под 5 литра за 100 км може да стане ако караш с 80 на равен път и не изпреварваш никой, ама 4 литра не знам малко фантастично ми изглежда. Направи си нова засечка, според мен всичко е нормално.
Мнението беше редактирано от vdwind: 04 април 2011 - 13:46
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 04 април 2011 - 14:04

Това е немския мотор нали???

Ако е да то моята е същата - комби. Карам я вече трета година и разход под 7 ми е давала само един път :newsm05_41:

Не знам къде я караш и какво е градското каране там , но при смесен цикъл 50/50 това е положението :icon_wink2:

Разгледай и темата за разхода. И там има интересни данни :mhihi:

Това 4/100 може да го забравиш , щото по-скоро си сънувал нещо :devil-smiley-019:

Отговори

ГостGuF_* 04 април 2011 - 17:19

Да моторът е немския...

Ами значи като я пълнех я пълнех пред дома от тубаджийската колонка докато прелее, повъртях малко из града колкото да си взема кафе за из път и тръгнах за Велико Търново там не съм въртял много прибрах се и километража беше на 97км, стрелката не беше мръднала от максимума, пак сипах докато прелее и събра 4 литра. Доста се зарадвах но явно напразно :D А след смяната на ангренажа докато напрая 100км и стрелката ми пада под 1-вото деление, а на първото засичане не падна (даже и не мръдна) затова и реших да питам как стоят нещата.
Мнението беше редактирано от GuF: 04 април 2011 - 17:20
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 04 април 2011 - 18:41

Възможно е ако е изместена центровката на помпата разхода де се увеличи :unsure: НО не бързай да си правиш изводи , защото засичането по стрелката е най-грешния метод :unsure:
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 04 април 2011 - 21:58

Какви ги дрънкате ,че неможе под 5 лятото като тръгнах към морето направих същото ,заредих до капачката,изминах 120+- км и заредих пак до капачката и напълних 4.3(карал съм до 110 км/ч със 16" джанти 205/50 с 2 момичета и багаж)навръщане направих същото но ми даде 5.2 при скорост между 120-140,който невярва да заповяда да зареди до горе и да тества,Астра ф 1,7 дтл(немския)
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 04 април 2011 - 22:14

:clap: Ние не дрънкаме , а коментираме реални неща за определен автомобил :icon_wink2:

Вземи си момичетата отиди на бензиностанцията зареди и карай :smile3560: Тука става дума за Астра Г , а не за Ф !!!

Така че първо попрочети малко каталожни данни и открий разликите , които са не само в купето :doh:

Отговори

w0r7h снимка w0r7h 04 април 2011 - 22:31

Да знам че става дума за Астра Г просто съм споменал за каква кола описвам ,но както и да е и на мен в книжката на колата ми пише че разхода мие 5.6 извън градско ама уви не е....
Мнението беше редактирано от stepo3: 04 април 2011 - 23:05
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

ГостGuF_* 04 април 2011 - 23:10

Безмислено е да спорите при наличието на сравнение на 2 различни автомобила, исках някой от по-разбиращите да ми кажат дали ако реално съм засякъл 4 на 100 първият път, след смяна на ангренажа да стане 6-7 като не мисля че има разлика в палене студена топла и вървене.

ulieliadi то хубаво ми е грешен метода за стрелката, но освен по стрелката нали гледам какво наливам. При втората засечка от 450км налях 30 литра за да напълня до горе. Говорих днес с майсторите които ми го сменяха и двамата са твърдо против че може от ангренажа да ми се е променил разхода, по скоро смятат че несъм засякъл правилно. Мислех да проверявам как са ми белезите но нещо не можах да намеря малкото капаче кадето е като на Астрата Ф и се вижда маховика и белега, горе на разпределителния и на помпата преди да извадят стария ги белязаха но незнам каде да видя на коляновия вал белега. От друга страна какво да ги проверявам те ако се разминават тя няма да върви колата.... или пък малко на помпата само да е мръднал?

Колега w0r7h предполагам съвсем ясно описвам проблемът си, не питам за вашите автомобили колко харчат...

Между другото днес изминах 180км и долях към 15-16 литра. Като мина 100км пак ще долея да видим какво ще излезе, но твърдо си мисля че няма какво да объркам с доливането. Спирам на едно и също място под един и същи наколон и доливам докато прилее. Колкото и да не е точно това дали е възможно да ми даде 3 литра разлика.
Мнението беше редактирано от GuF: 04 април 2011 - 23:31
Отговори

reload снимка reload 05 април 2011 - 03:53

Цитат

Ами значи като я пълнех я пълнех пред дома от тубаджийската колонка докато прелее, повъртях малко из града колкото да си взема кафе за из път и тръгнах за Велико Търново там не съм въртял много прибрах се...

Колега може да си се заблудил малко. Това е само извънградско. Средна скорост 65-70 км. Може и малко по-бързо на главния път Сф-Вн. Така, че няма грешка при това каране да минеш с 4 л/80км. Пътя ти до Търново е 35 км / OMV /и толкова обратно + още 10 където си се "въртял не много"


Публикувано изображение


Какво са два литра отгоре щом зареждаш "от тубаджийската колонка докато прелее" !
Отговори

vdwind снимка vdwind 05 април 2011 - 19:57

Е то с 65 км/ч наистина може да се падне под 5 ама пък не знам кой кара извън града с 65??? Абе я мятай 2 момичета и да видиш как ще ти падне разхода и ще ти се вдигне друго :icon_wink2:
Отговори

ivanpenev снимка ivanpenev 12 април 2011 - 18:47

 vdwind, на 04 април 2011 - 13:44, каза:

Абе тоя разход 4 литра като на скутер бе :icon_razz2: , то бива икономично ама чак пък толкова, според мен не си засякъл добре, винаги си пълни сам резервоара докато прелее почти и то на 1 и съща колонка, за да си сигурен в резултата. Моята Астра 1.7DTi прави около 5.2-5.5 извънградско при скорост 100 км/ч на равен път, ако караш в града, скача на 6.5-6.8 смесено по равно да кажем градско и извън градско. Под 5 литра за 100 км може да стане ако караш с 80 на равен път и не изпреварваш никой, ама 4 литра не знам малко фантастично ми изглежда. Направи си нова засечка, според мен всичко е нормално.


Здравейте,моят разход е същия като на колегата-5-5.5л-извънградско,6-6.5л-градско.Колата е Астра Г 2001г 1.7 дти
Отговори

GuF снимка GuF 13 април 2011 - 18:05

Не знам момчета но последната ми засечка е минах 170км и долях 14 литра.
Утре пътувам до София и пак ще засичам но нещо не е както си трябва.
То като гледам май май и масалце си бута. Отива на зле работата.
Май съм си купил курник...
Отговори

GuF снимка GuF 14 април 2011 - 19:39

Значи, преди да тръгна за София напълних до горе ама не докато прелее ами пълня докато прелее клатя колата пълня пяк пак клатя и така 4-5 пъти да се напълни добре. Минал съм 470км и пак със същите клизми успях да събера 30 литра, инъче на 26-27-мия литър преля. Та със зор събрах 30 литра което прави около 6.4 /100 инзвън градско. Но немога да търпя да има някой пред мен :biggrin: освен мерцедеси и BMW-та които карат с 50км над моите 120-150. И така нагал или не ми се струва много за тая кочина да ми гори 6-7 кила нафта. На дядото астра Ф 1.4 моно безнзин му гори 5-6... с моето каране. Е тук ви питам аз каде ми е файдата че си купих дизел уж за по малък разход на гориво?! То не стига че нафтата е по-скъпа от бензина каде го няма никаде по света ами и дизеловата кочина ми дава по голям разход от бензина въпреки че е 1.4...
Отговори

vemba снимка vemba 15 юни 2011 - 19:12

Информация за разход на X17DTL немския мотор 68 коня с турбокомпресор


Consumi emissioni CO2: Berlina 3 porte - Потреблението на емисиите на CO2: 3 врати Хечбек

ciclo urbano -( градски цикъл ) 7,7 max - Automatic 7,9
extraurbano -(крайградски) 4,9 - Automatic 5,1
misto - (смесено) 5,9 - Automatic 6,1
__________________________________________

Berlina 4 e 5 porte - Хечбек 4 и 5-врати

ciclo urbano -( градски цикъл ) 7,7 max - Automatic 7,9
extraurbano -(крайградски) 4,9 - Automatic 5,1
misto - (смесено) 5,9 - Automatic 6,1

__________________________________________

Caravan - Kombi

ciclo urbano -( градски цикъл ) 7,8 max Automatic 8L/100km.
extraurbano -(крайградски) 5,3
misto - (смесено) 6,3
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg