Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Съвет как да направя фаровете на дълги да светят с късите едновременно.

espero2000 снимка espero2000 22 август 2011 - 20:46

Колата е кадет Е и фаровете са 4-ри на брой, с крушки Н1 и си работят както си трябва, но искам да ги направя дългите да светят заедно с късите. Демек да си карам на къси, но когато включа лостчето за дълги да светнат всчките. Трябва ми някаква работеща и интелигентна схема, а не някоя която да се чудя как я направя и да не е циганско. Аз съм измислил с 2 големи диода, които при включване на дъглите да си светнат дъглите, но да върнат ток еднопосочно към късите и това нещо да го набутам някъде в колата. Само ме притеснява че ще прегряват, за това измислихме с приятел да ги сложим на радиатори от процесори за компютри, но пък те трябва да се изолират защото ток ще минава по тях и става една сложна работата. Идеята ми е някой който ги разбира нещата да даде съвет, било то релета или няква схема, дори и сложна да е да сработи поне. Ако има оригинални релета (знам че на по новите слагат) да дадат идея също. Благодаря на отзовалите се предварително!
Мнението беше редактирано от espero2000: 22 август 2011 - 20:46
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 23 август 2011 - 00:26

номера става с реле, използвай търсачката има писано достатъчно
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 23 август 2011 - 09:53

Ако ги направиш да светят заедно и четирите фара може да имаш проблеми с КАТ,навремето мой приятел беше направил така на Лада 1500.
Отговори

Iovkom снимка Iovkom 23 август 2011 - 16:49

Най-лесният вариант е да ползваш релета , дебели кабели директно от акумулатора , а оригиналните за фаровете да управляват релетата ти. Дори при повечето старички голфове това се прави , защото ел пакетите не са добре изработени и след тази интервенция крушките светят по-добре и няма разтапящи се бушони. Така и така при опела фаровете не минават през реле , а всичко е през лостчето и има опасност да грее , ако светят продължително и 4-те фара . Тези щуротии с диодите и радиаторите от компютър ги забрави.
Отговори

todor145 снимка todor145 23 август 2011 - 19:41

 bobi7474, на 23 август 2011 - 09:53, каза:

Ако ги направиш да светят заедно и четирите фара може да имаш проблеми с КАТ,навремето мой приятел беше направил така на Лада 1500.

Колега на зафирата когато се включат дълги светлини късите не се изключват,т.е. светят четирите секции,ако правилно съм разбрал за 4-те фара.
А относно изпълнението на схемата: става с мост на самия лост за превключване на светлините
Отговори

espero2000 снимка espero2000 23 август 2011 - 22:21

Благодарско за отговорите.
на отговора на колегата, колега - нямаш си напредстава колко съм изчел, и знам че номера става с реле просто питах някой ако знае работеща схема да ми я даде по детайлно. За това че на опел не минават през релета и това го знам. За това че става с мост и това го знам, а дали ще имам проблеми с Куките няма как да имам при положение че има коли на които светят всички -само ако помислите ще разберете че те не пречат на движението. И пак питам някой да ми даде ако не го мързи и знае работеща схема на идеята с релето - не просто нахвърляна в пространството и ума на някой, такива и аз си ги мисля. Поздрави на всички и благодаря отново за отговорите.
Отговори

Petio снимка Petio 24 август 2011 - 15:54

и аз си ги мисля. Поздрави на всички и благодаря отново за отговорите.
[/quote]
Най добрият вариант който аз направих, понеже на астрата системата е като на кадет за едносекционен фар а аз минах на 2 секционен фар(ангелски очи) работата отне 20 мин и парче кабел около 15см дебел 2.5мм
ето как го направих:свали лоста за превклщчване на светлиние там помня само единия цвят - жълт за късите светлини и мисля че бял за дългите но не си спомням трябва да премериш.
Работи така:като си на къси си светят късите като си на дълги изгасват къси и светят само дълги по оригинална схема, аз сложих мост на от дългият на късият от бяло на жълто по спомен говоря така като си на дъги светят и къси, а на къси само къси иска мерене обаче че не си спомнм как беше точно а и не ми се разглобява да видя цветовете.
Оригинално този мост на вектра б и астра г мисля че е заложен в самият ключ за светлини от там дойде и идеята за преработка в моята кола
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 24 август 2011 - 20:01

без релета има голяма вероятност да се стопи ключа на фаровете, най-лесния вариант е да се пусне направо плюс към късите след ключа за фаровете, а дългите да се прекарат през едно реле с отделен плюс от акумулатора, така няма да има никакъв товар в ключа на кормилната колонка а през другия ключ ще минава тока само на късите...
Отговори

Жоро снимка Жоро 25 август 2011 - 09:44

Ето я темата в която се намира отговора: Моята връзка
Отговори

Petio снимка Petio 25 август 2011 - 11:50

 Shmortz, на 24 август 2011 - 20:01, каза:

без релета има голяма вероятност да се стопи ключа на фаровете, най-лесния вариант е да се пусне направо плюс към късите след ключа за фаровете, а дългите да се прекарат през едно реле с отделен плюс от акумулатора, така няма да има никакъв товар в ключа на кормилната колонка а през другия ключ ще минава тока само на късите...

Колега аз на астрата катам с мост от една година с ксенон на къси и обикновенни Н1 на дълги и досега не съм имал проблеми а ако клъча ми напече и почне да се топи в момента бих си купил от морга за 5-10 лева за кадет може и да ти го подарят някаде, но както казах досега проблеми с напичане нямам пробвах и с релета при превключването има една комутация на самите релета и да ти кажа хич не е проятна за баластите на самите ксенони, а и идеята за кабели и снадки не ми допадна особенно много
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 25 август 2011 - 12:59

Препоръчвам схемата на Вектра Б, най близко е до това което трябва да се направи.Само ще трябват релета, има ги на моргата.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 25 август 2011 - 21:41

Ами малко набързо ги изчетох нещата и съм доста уморен да вникна. Решенията са добри, относно моста през ключа на кормилната колона, аз съм с астрово табло, астров ключ за фаровете и астрови лостчета, та в общи линии ще съм като при теб.
Отговори

Petio снимка Petio 26 август 2011 - 20:00

слагаш моста и си караш
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg