Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Astra H,1,8-140к.с.

ГостHristo Arnaudov_* 24 юни 2012 - 20:36

Някой знае ли разхода на гориво?2007г.,11000лв.,комби.Като чета тук,направо ме е страх..
Отговори

Migel снимка Migel 24 юни 2012 - 21:25

Според производителят разхода за този двигател(Z18XER 140 к.с.) е:
- градско 10.0 л/100км;
- извънградско 5.9 л/100км;
- смесен(общо) 7.4 л/100км.

Преди 1 година купих колата от профила ми - 115 к.с. и смесеният ми разход до сега (изминати 13000 км) е 7.0 л/100км. Производителят дава за смесен разход на моя двигател 6.6 л/100км. По принцип карам икономично и пак съм над прогнозният разход. Мисля, че прогнозното на извънградското е малко занижено и от там идва разликата.

Изводът ми е, че към прогнозния може би трябва да добавиш малко и реалния смесен ще бъде около 7.8 - 7.9 л/100км
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 24 юни 2012 - 21:26

Ами, как дати кажат колегите дали си заслужава? Като за начало дай линк към обявата или поне повече подробности.
Мнението беше редактирано от Зенит-е: 24 юни 2012 - 21:27
Отговори

qwer6 снимка qwer6 25 юни 2012 - 12:06

Струва си. Asra H 1.8 е немски танк. По-здраво окачване и непретенциозна кола не съм виждал. Имал съм 4 други опела - Corsa B,C; Astra G и Zafira- та. Нито една от тях не би излязла на едно парче от някоя от дупките в които H- ката е влизала. Въпреки това на 130к км, колата няма едно сменено болтче по нея. За пет години нула дефекти, освен неизбежното разхлопване. Разхода на гориво не и е силна страна, мотора е атмосферен и за да върви се настъпва, т.е 8л/100км е нормален разход за смесено каране. Като цяло, ако сега трябва да купувам кола втора употреба, точно тази кола ще търся.
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 25 юни 2012 - 17:34

Може да си струва може и да не си струва.
Всичко зависи от състоянието на автомобил-а. XER бих си купил ако очаквам динамика, а икономия.
Другото - ако си решил да я караш на някаква алтернатива на бензин-а то XER не е особено подходящата модификация.

Според мен сред съвременните немски танкове, истински железният мотор е Z18XE.
Достатъчно динамичен и доста икономичен.
Отговори

ГостHristo Arnaudov_* 25 юни 2012 - 19:28

 jelqzkov, на 25 юни 2012 - 17:34, каза:

Може да си струва може и да не си струва.
Всичко зависи от състоянието на автомобил-а. XER бих си купил ако очаквам динамика, а икономия.
Другото - ако си решил да я караш на някаква алтернатива на бензин-а то XER не е особено подходящата модификация.

Според мен сред съвременните немски танкове, истински железният мотор е Z18XE.
Достатъчно динамичен и доста икономичен.

Благодаря..Ето я http://nfs.mobile.bg...3887&f1=details .Аз утре ще ида да я видя пак.Вьрната е от лизинг.Фаровете са малко матни...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg