Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Как да локализирам точния проблем

troul снимка troul 18 септември 2009 - 19:32

Карам Кaлибра X20XEV с Газов Инжекцион Tartarini.

Онзи ден колата не можа да запали.
Има безин. Стартера върти здраво. Но не пали :(

Закарах е до Бояна Ауто ( Груба ГРЕШКА! )
Тъй като беше вечерта е оставих там за Диагностика.

На следващия ден ми се обадиха и ми казаха, че е изгоряла Бензиновата помпа.
Цена за Неорогинална Бензинова помпа - 250 лв.
И смяна 200 лв. (Забележете само за труд).

Обадих се в Булвария и още няколко сервиза ... по-висока цена от 60 лв не ми казаха никъде!

Отидох и си взех колата.
Като ми взеха повече пари ( 57 лв. ) за диагностика от колкото ми бяха казали (37 лв.).
Понежи се били объркали! :)

Закарах колата в друг сервиз ... смениха Бензиновата помпа.
След като е свалиха се оказа, че старата помпа работи ...
А колата не пали и с новата помпа! :(

А сега накъде колеги?
КЪДЕ да продължа да търся проблема?

Забравих да кажа, че колата рабори идеално на ГАЗ.

ПАЗЕТЕ се от БоянАуто, много НЕкоректни!
Мнението беше редактирано от troul: 18 септември 2009 - 19:36
Отговори

oci снимка oci 18 септември 2009 - 19:55

Щом си сменил помпата и пак не работи: най-лесно е да земеш един мултицет, откачваш буксата на бензиновата помпа, почваш да въртиш и гледаш дали дава верига. Ако не даде - търси релето и бушона(релето ПО СПОМЕНИ е в двигателния отсег, бушона не знам кой номер е). Имаше и още един смотан бушон дето е в двигателния отсег и май и през него минава веригата на помпата. Намира се тук:
Публикувано изображение
Отговори

troul снимка troul 18 септември 2009 - 20:04

Може би грешно си ме разбрал.

Сега когато е свалена и старата и новата помпа и двете въртят ... т.е. и двете работят
И проблемът не е в Бензиновата помпа :(

Както казаха "специалистите" в БоянаАуто след диагностиката.
Казаха, че и релетата са проверили и компютъра и всичко е ОК ... но дали е така ... никои не знае :(

Но колата не може да запали на бензин, а работи на ГАЗ
Мнението беше редактирано от troul: 18 септември 2009 - 20:07
Отговори

boris77 снимка boris77 18 септември 2009 - 21:10

вариант1 /задръстен бензинов филтър.
вариант2 /грещни стойностти на температурния датчик.
вариант3 /позадръстени дюзи.
Отговори

troul снимка troul 18 септември 2009 - 22:03

 boris77, на 18 Sep 2009, 10:10 PM, каза:

вариант1 /задръстен бензинов филтър.
вариант2 /грещни стойностти на температурния датчик.
вариант3 /позадръстени дюзи.


- как да локализирам проблема с Температурния датчик, къде да го търся?
- Бензинов филтър - утре ще го сменя
- Дюзи - неправи никакъв опит за подаде гориво. Невярвам всичките да се запушат едновремено в един момент :(
Отговори

oci снимка oci 18 септември 2009 - 23:27

 troul, на 18 Sep 2009, 09:04 PM, каза:

Може би грешно си ме разбрал.


Не съм те разбрал грешно - напротив. Точно защото и двете помпи работят когато не са на колата аз лично бих проверил дали стига напрежение до тях. Не е никаква философия само взимаш един мултицет и някой да върти и ти замерваш. Филтър и/или дюзи е абсурд да са проблема - все ще припали. За температурния датчик не съм много сигурен.

ПП Това какво са ти казали в сервиза... :devil-smiley-019: виж дали има напрежение на тая помпа
Отговори

boris77 снимка boris77 19 септември 2009 - 08:38

стойностите,които трябва да са според аутодатата са/ при температура 10/30градуса/3300,1500 ома,а при 80градуса/ 300,360 ома
премери с манометър дирекно на бензиновата рампа на дюзите налягането,което прави помпата/трябва да е около 3бара при изключен вакумен регулатор
успех
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 19 септември 2009 - 08:47

Здравей,колегата oci те е упътил много добре къде да търсиш проблема.Ако нямаш нужните познания по електроника можеш да откачиш подаващия горивопровод и да врътнеш на стартер,за да видиш дали идва бензин.Температурния датчик би трябвало да участва и при работата на газ,съмнявам се да е от него.Поздрави и успех :devil-smiley-019:
Отговори

zandor снимка zandor 19 септември 2009 - 11:24

А за регулатор за налягането на бензина някой сети ли се да го посъветва. Аз лично съм виждал кола която въобще не пали точно заради регулатор!!!

КОлега, общо взето радвай се че помпата ти е наред, помпа неоригинална между другото струва към 100лв, а оригинална е 220 - някъде. Сменяш филтър, правиш след това пробата дето колегата ти е казал дали стига бензин до рейката, след това правиш проба дали бензина се връща обратно до резервоара - и това е важно все пак. Ако хич не си я карал на бензин -не е добре, ама чак изведнъж да ти се запушат инжекторите че да не пали, неми се вярва.
След това взимаш мултицет, сваляш букса на инжектор и докато някой върти гледаш дали въобще стига ток до тази букса - да не е нещо от газовата!!!
Ако стига напрежение - т.е. инжекторите се опитват да работят, остава регулатора на налягането на бензина - не го знам къде седи при теб.

Ако след всичко това нямаш успех, ми пиши на лични, ще те пратя при много разбран човек който работи в сервиз само за опели (от клуба е между другото) и няма да ти одере кожата и ще ти реши проблема.
(надявам се това да не се сметне като някаква реклама)
Мнението беше редактирано от zandor: 19 септември 2009 - 11:26
Отговори

troul снимка troul 22 септември 2009 - 17:20

Проблема се реши.

Майсторите, който ми смениха бензиновата помпа, не са се сетили да проверят бушона след като са сменили помпата.

Аз отидох и първото което направих беше да го проверя и колата тръгна.

Само да уточня, че бушона беше изгорял, когато колата не палеше и аз го бях сменил. :)

Причината поради, която Бензиновата помпа прави късо така и не е разбрах. Но иначе помпата върти Нормално, когато е свързана директно с акумулатора. Може би когато е потопена затяга или дава късо поради друга причина.

Цената на оригинална Бензинова помпа е 770 лв.
Bosch - 258 лв. с 1 година гаранция - цена от Ауто+

Бензиновата помпа за моя модел е "плаваща" вътре в резервоара.

Специалистите от БоянаАуто ми поискаха 200 лв. за труд.
От Булвария ми казаха цена под 60 лв.

А мен ми е смениха за 40 лв.


Благодаря на всички, които ме насочиха къде да търся проблема ... така научих още нови неща, надявам се темата да бъде полезна и на други с подобен проблем!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg