Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Съвместимост на задни пружини

sdonio снимка sdonio 14 май 2010 - 13:04

Здравейте колеги,

някой има ли представа дали задните пружини на Вектра А или Омега А могат да се ползват на Астра Ф Караван?Проблемът при мен е,че колата е с метанова уредба и задницата ми е много ниска.Освен това и вече счупих едната пружина.Идеята е ако на Вектра или Омега са по-твърди да ми се вдигне задницата.Но стават ли?
Отговори

blagom снимка blagom 14 май 2010 - 14:18

доколкото знам има усилени пружини за твоя модел. няма нужда да търсиш от други модели.

хайде да вземеш едната тема да я изтриеш. няма нужда от 2 еднакви теми
Мнението беше редактирано от blagom: 14 май 2010 - 14:24
Отговори

teac снимка teac 17 май 2010 - 15:59

От Омега се сумнявам да стане, защото там окачването е независимо (нали е със задно предаване) За вктрата, ще станат, но ти си комби до колкото разбирам и мако се съмнявам, че на вектра ще са по твърди.
Отговори

Sim снимка Sim 17 май 2010 - 17:17

някой има ли представа дали задните пружини на Вектра А или Омега А могат да се ползват на Астра Ф Караван?
[/quote]

Измери диаметъра и дължината на твоите пружини и тези на пружините от Вектра или Омега и ги сравни. Това е най-сигурния начин да получиш верен отговор на въпроса си. Другия вариант е инфо от сервиз, в който са правили това. Или потърси в интернет каталог за взаимозаменяемост на частите на опел. Успех! :devil-smiley-019:
Отговори

bogi555 снимка bogi555 02 август 2010 - 14:43

сложи гумени тампони на самата пружина и ще вдигнеш задника....
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 02 август 2010 - 15:49

От Омега ще станат но доста ще ти се вдигне колата,но от друга страна пък и бутилките за метана не са от най лекичките!
Общо взето докато не пробваш няма да разбереш! :beer:
Отговори

stolu снимка stolu 03 август 2010 - 06:56

 sdonio, на 14 May 2010, 14:04, каза:

Здравейте колеги,

някой има ли представа дали задните пружини на Вектра А или Омега А могат да се ползват на Астра Ф Караван?Проблемът при мен е,че колата е с метанова уредба и задницата ми е много ниска.Освен това и вече счупих едната пружина.Идеята е ако на Вектра или Омега са по-твърди да ми се вдигне задницата.Но стават ли?

Колега, стават пружини от омега на астра. Аз съм така от 6 години и няма проблем. Но да знаеш че колата става много твърда отзад. Хубаво е пружините да са от седан, а не от комби.
Отговори

dyak снимка dyak 10 декември 2010 - 19:11

 sdonio, на 14 May 2010, 13:04, каза:

Здравейте колеги,

някой има ли представа дали задните пружини на Вектра А или Омега А могат да се ползват на Астра Ф Караван?Проблемът при мен е,че колата е с метанова уредба и задницата ми е много ниска.Освен това и вече счупих едната пружина.Идеята е ако на Вектра или Омега са по-твърди да ми се вдигне задницата.Но стават ли?

Здравей колега,отговора ми е малко късно,но дано съм полезен все пак. Задни пружини за Астра Ф стават от БМВ Е36 аз съм с такива. Стават без преправяне само трябва да се вземат и тампоните под пружините от БМВ.
Моята Астра е хетчбек и малко лекичка не може да ги смачка и стои вдигната.
Отговори

Opel Club Balchik снимка Opel Club Balchik 26 февруари 2011 - 08:17

Търся зелени пружини за Опел Астра ! :dummy: :mhihi: :mhihi: :icon_wink2: :icon_wink2: :doh:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg