Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна на съединител на опел зафира 1.8 бензин 2000г

GM любител снимка GM любител 13 юни 2019 - 16:23

 хАсфалтоРиос, на 13 юни 2019 - 05:50, каза:

Същото ми е, само че не ми се купува цялото пък и да го сменям при положение, че ми тябва само пласмасовото каре.

Това е карето:
https://images.ua.pr...ulka-kulisy.jpg
Имам го налично.
Отговори

хАсфалтоРиос снимка хАсфалтоРиос 23 юни 2019 - 18:31

Тъ значи готов съм и за да си знаят останалите хАматьори, голема гняс е ако не знаеш какво правиш. Отне ми 2 седмици, не всеки ден, по час, два, до три с попипване и гледане умно. От сайт си купих втора ръка съединител - феродовия, притискателя и маховик за общо 130 лв. Карето на избирача е 5 лв, оригинален не намерих, бил 30. Гарнитурата на картера на скоростната кутия оригинална била 65 лв, но си изрязах сам от парче матРял за гарнитури клингерит , който е 5 лв. Понеже съм аматьор и не видях че съм преебал накрайника на лагерпомпата - това дето излиза от скоростната кутия, ми се наложи отново да разглобявам. Лагерпомпата може да се свали дори кутията да не е свалена, а само изместена встрани, БЕЗ да се сваля магарето, но за да има ръката място трябва да се свалят съединителя и маховика (ако се сетите преди да ги монтирате ще е добре :smile3560: ) Съща така може да се намести кутията встрани и без да се маха капака на картера й. За да не прееба гумената фтулка на кормилния комплект, не съм я махал от кутията и това ми помогна да я държи стабилизирана. На малко места имат само тръбичката на лагерпомпата, но я намерих със все накрайника й и уплътнителната гумичка за само 20 лв. Понеже беше счупена, си взех и пластмасовата фтулка, която държи тръбичката центрирана в отвора на кутията -12 лв.
Та, няколко пъти сглобяване разглобяване, напасването на кутията към двигателя е голяма ГНЯС, добре е да помните кой болт от къде сте го извадили :unsure: , но общо за 172 лв си подмених съединителя. Сега колата все така си е за сметището защото е гнила и изкъртено, НО знам че съм спестил едни пари :first:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 юни 2019 - 19:29

 хАсфалтоРиос, на 23 юни 2019 - 18:31, каза:

НО знам че съм спестил едни пари :first:

Може би по-важно е, че си натрупал опит и знания!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg