Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Тема за неоново осветление

bate_ivo снимка bate_ivo 25 март 2007 - 14:58

Искам да попитам дали някой знае от къде мога да си взема неон, за колата, във Варна. Доста пообикалях, но не можах да си намеря нищо свястно, а ако намирах нещо- то беше на баснословни цени. Предварително ви благодаря!




http://snimka.bg/alb...album_id=110225
Отговори

Vassil снимка Vassil 26 март 2007 - 18:41

Какъв точно ти трябва, защото тея дни ще ходя да купувам на един Колега, та може и на теб да ти взема евентуално, ако там няма това което търсиш :19a:
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 26 март 2007 - 22:20

Под моята кола има няколко :)
А сега сериозно,пиши ми на ICQ,да ти обясня най-удачния вариянт :19a:
Отговори

fen0men снимка fen0men 14 май 2007 - 13:23

вчера ми хрумна една идея и реших да пробвам отидох до наи блиския магазаин за електроника и си накупих сини диоди потанцувах малко с поялника и резултата бе6е поразяващ нощно време колата изглежда много добре но за сега сам слойил отпред и отзад сега ще слагам и отстранида стане по красиво :icon_biggrin:
Отговори

Vassil снимка Vassil 14 май 2007 - 13:25

Дай некви снимки, ако искаш да опровергаеш мнението ми (по-скоро да опиташ), че е Адската Агро Циганийка :ph34r:
Отговори

Оги снимка Оги 16 май 2007 - 14:05

Истината е, че се опитваме да имитираме хората по света с подръчни материали. Та в някой отношения това става, но за неона е много тънка работата. Точно от там тръгва това отношение към неоните ... я дай 2К евро за плътен пулсиращ неон в цвета на колата на StreetGlow и пак ще си говорим <_<
Отговори

fen0men снимка fen0men 16 май 2007 - 21:21

пичове това са изцяло самоделки но си става точно неон а не синя светлина както повечето лайна които продават в БГ такаче като ги направя и постава ня колата тогава ще ги кача тука да ви опрпвергая до тогава може само да си мислите за неон пулсиращ или някакв си там това не е неон а някаква светлина която е в тон с колата такаче като стане готово тогава ще си говорим а пак които има 2К евро да си слага неони от street glow аз нямам
Отговори

Иван Шопов снимка Иван Шопов 17 май 2007 - 07:29

Хммм... Сещам се за времето когато гордата ми Жигула, а по-късно и Кадета бяха с хубаво и евтино осветление.
За целта ползвах "пури" - 18 и 36 W (съответно отпред/отзад и отстрани) и сиянието беше около 3-4м около автомобила.
Съжалявам, но днешните лампиони продавани по магазините са много далеч от подобно нещо. Един вид Пернишки тунинг (без да искам да обидя никого).:-)
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 17 май 2007 - 12:10

и аз съм замислил да слагам диоди под колата ,щото като гледам колко силно светят направо ще ударят неоните в земята. един диод е от порядъка на 25-30 ст. за отпред ще ми трябват около 10-12 бр. + по 1-2 съпротивления 0т по 800Ом. около 5-6 лева цялата работа. ефекта ще е поразителен .Няма да има опасност от изгаряне или счупване и консумацията ще е нищожна.
Начи връщам се от банята (щото там е тъмно за проби как свети диода.)
От 25 см диода осветява едно петно около 10 см значи за растояние 1,50м около 10 -12 диода ще ми свършат върховна работа ,а силата на светлината е поразяваща.Убедете се сами.

http://img101.images...e=didodiss3.jpg



:bou:
Отговори

Ачо снимка Ачо 17 май 2007 - 13:26

колеги моля ви недейте да си мразите колите
аз си бях направил тази Шокаритетна светлинка на бившото ми GT
и след едносдмично "осветяване на гбровските пътища"се осъзнех че това е крийно циганско и грозно
мое мение разбира се
ако искате ще ви помогам да го напрвите но лично аз нема повеч да слагам такива доиоди по колата си
грозно е
единствено мога да си направя цялотабло да ми свети с бели диоди-това си е клсическо
но червени сини зелени
аве правете каквото искате с колите си
Отговори

batececo снимка batececo 17 май 2007 - 14:10

Скоро видях едно ауди в Люлин до кооперативния пазар беше паркирано - от вътрешната страна на джантите имаше "сини светлини" ... не знам дали са били неони, лампи или диоди. Добре изглеждаше...
Всеки иска да си направи колата като от "Pimp my ride", но не всеки може да си го позволи, да не кажа, че са малко хората в БГ които могат да си позволят....
Та затова се търсят алтернативни решения...
Отговори

fen0men снимка fen0men 17 май 2007 - 17:11

batececo, на May 17 2007, 02:10 PM, каза:

Скоро видях едно ауди в Люлин до кооперативния пазар беше паркирано - от вътрешната страна на джантите имаше "сини светлини" ... не знам дали са били неони, лампи или диоди. Добре изглеждаше...
Всеки иска да си направи колата като от "Pimp my ride", но не всеки може да си го позволи, да не кажа, че са малко хората в БГ които могат да си позволят....
Та затова се търсят алтернативни решения...
 


тука си ойасно прав колега но защо да не го направим като можем
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 17 май 2007 - 21:24

Eй тва със светлините зад джантите не бях се сетил.Ще сложа червени яки диоди зад колелата все едно че дисковете ми са се зачервили <_<
давайте още идеи <_<
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 17 май 2007 - 21:26

ASSASSIN, на May 17 2007, 01:26 PM, каза:

колеги моля ви недейте да си мразите колите
аз си бях направил тази Шокаритетна светлинка на бившото ми GT
и след едносдмично "осветяване на гбровските пътища"се осъзнех че това е крийно циганско и грозно
мое мение разбира се
ако искате ще ви помогам да го напрвите но лично аз нема повеч да слагам такива доиоди по колата си
грозно е
единствено мога да си направя цялотабло да ми свети с бели диоди-това си е клсическо
но червени сини зелени
аве правете каквото искате с колите си
 

Колега помагай тогава с идеи и опит тук в Стара загора са малко гъзарските коли. <_<
Отговори

Minush снимка Minush 17 май 2007 - 21:46

Е днес я видях на живо! Мнго добре е станала!!!
Отговори

fen0men снимка fen0men 17 май 2007 - 22:51

колежке я прати снимките да видим как са излезли
Отговори

fen0men снимка fen0men 17 май 2007 - 23:07

realprofesora, на May 17 2007, 12:10 PM, каза:

и аз съм замислил да слагам диоди под колата ,щото като гледам колко силно светят направо ще ударят неоните в земята. един диод е от порядъка на 25-30 ст. за отпред ще ми трябват около 10-12 бр. + по 1-2 съпротивления 0т по 800Ом. около 5-6 лева цялата работа. ефекта ще е поразителен .Няма да има опасност от изгаряне или счупване и консумацията ще е нищожна.
Начи връщам се от банята (щото там е тъмно за проби как свети диода.)
От 25 см диода осветява едно петно около 10 см значи за растояние 1,50м около 10 -12 диода ще ми свършат върховна работа ,а силата на светлината е поразяваща.Убедете се сами.

http://img101.images...e=didodiss3.jpg



:bou:
 


колега малко по малко диодио ще ти трябват днеска заварших всичко с тия неони и дефакто се получи така от едната страна 15 диода от пред и от зат по 5 диода значи общо 40 диода с 40 съпротивления и малко жицаи и наи вече голямо желание защото е голяма играчка

П.П. успех колега
Отговори

kokepa снимка kokepa 17 май 2007 - 23:12

феноменче може да ни се изфукаш с някоя друга снимка да видим какво е станало :) <_<
Отговори

fen0men снимка fen0men 18 май 2007 - 16:34

ето как изглежда през ноща http://www.snimka.bg...album_id=124444
Отговори

batececo снимка batececo 18 май 2007 - 16:41

Супер е!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg