Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Смяна на CD30 с CD30 mp3

snifter снимка snifter 04 август 2013 - 11:16

Здравейте, понеже изгубих два дви в четене на безполезни теми за мен, които винаги тръгват в различна посока от питането на автора, реших да направя нова тема, която засяга смяната на CD30 с CD30mp3. Карам Астра 1.7 CDTI 2006 г. Колата е доста базов модел, като освен, че е с малкия дисплей, на който се изписва "No function" при натискане на копчето "BC" очаквай ги да видя разход или нещо подобно, то самият плейър е без mp3, съвсем базовият CD30. Ето книмка на него http://snifter187.sn...768289.31146450 Въпросът ми е възможно ли е смяната на моя CD30 с CD30mp3? Какъв е начинът за това, ако съществува такъв? Достатъчно ли е само да извадя единия и вкарам вътре другия? Има ли значение дали е Blaupunkt или Grundig? Четох, че трябва разкодиране, каквото и да значи това и програмиране и какво ли още не, но никъде нещо синтезирано, с което да си помогне човек. Само да отбележа, че аз имам код за моя плейър, който е написан на един Car Pass в документите на колата. Предполагам, че е свързано с това кодиране и разкодиране и т.н., но нека някой да каже как точно стаава това и какъв е пътят. И последно, аз видях в нета, че се продават два различни вида CD30mp3 единият е със същите бутони като моят - http://snifter187.sn...768289.31146452 а другият е с повече бутони на цифрите и по различно разполоожение на диска, както и на останалите копчета - http://snifter187.sn...768289.31146453 Очаквам някой да опише пътят за смяната, ако има такъв, приблизителни цени и места в София, където някой може да свърши тази работа, както и дали има значение кой плейър да избера, защото този със повечето копчета ми изглежда, че има повече функции, но нямам представа дали е така. Да отбележа и това, че имам мултифункция на волана, та ще има ли последствия за управлението от него, при смяната на CD-то.
Мнението беше редактирано от snifter: 04 август 2013 - 12:01
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 04 август 2013 - 13:12

Колега сменяй няма да имаш проблеми, аз бях с касетофон BLAUPUNKT и си сложих CD CDR 500 и няма никакви проблеми. Някъде бях чел за нов модел мисля, че беше за Corsa и колегата беше сменил плеърите, но като и двата са оригинални няма проблем със свързването.
Отговори

snifter снимка snifter 04 август 2013 - 14:03

Блягодаря за отговора, колега, но нека да каже някой, който е правил точно такава смяна на посочените модели от мен, защото opel_16v е сменял съвсем различни като модел от тези, които аз съм посочил.
Отговори

помагащ снимка помагащ 04 август 2013 - 14:04

 opel_16v, на 04 август 2013 - 13:12, каза:

Колега сменяй няма да имаш проблеми, аз бях с касетофон BLAUPUNKT и си сложих CD CDR 500 и няма никакви проблеми. Някъде бях чел за нов модел мисля, че беше за Corsa и колегата беше сменил плеърите, но като и двата са оригинални няма проблем със свързването.

ха-ха поредния с_____к , колега не говори глупости , объркваш човека и ще си заключи и оригиналното радио .
като нямаш и представа каква е разликата между комуникациите на CDR500 ( в което се съмнявам сигурно е CAR500 DELCO )и CD30/30MP3 с дисплея .
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 04 август 2013 - 18:26

Отговарям ти от моя скромен опит. Да, става НО ти трябват няколко неща:
1. Код на твоята кола
2. Въпрос на семантика :icon_wink2: : Разведено ,ресетнато, разделено или приведено в "delivery mode" друго радио /CD30MP3 в твоя случай/. Ако не е ,имаш опции :а . имайки и кода на колата донор на старото радио също ще стане но тогава много наблегни на човека /сервиза от т.3 :) б.ако не е разведено и няма как да намериш кода на колата със старото радио пак някой ще ти свърши работа но вече сумата ще е друга защото ще има и разход "разкодиране " най-общо казано.
3. Сервиз , човек с tech2 или читав OPCOM разбиращ какво прави . Наблягам на думата разбиращ и също знаещ какво и защо го прави. Най-общо софтуерно процедурата е следната: "развързване" на твоето старо радио и дисплея . Настройки на новото радио за твоята кола . "Заключване, женене" на новото радио с твоята кола.
4. За цени си попитай ако искаш директно и във форума или ако щеш и в други сервизи .Питай обаче и в оторизираните сервизи /само ако имаш ресетнато друго радио/. Изненадващо, понякога не режат глави. Събери си няколко оферти и си преценявай.

Иначе само от механична гледна точка : да, само разменяне на радиата е в твоя конкретен случай :icon_wink2:

Поздрави.


p.s Все пак като намериш радио нека някой запознат да го провери примерно е EPC дали е съвместимо с твоята кола за да няма някакви изненади. С новото радио е възможно да получиш и друга екстра а именно AUX вход :newsm05_41: . И ще ти трябва само окабеляване и букса. Поразтърси се във форума, имаше писано по въпроса .
Мнението беше редактирано от c20neCaravan: 04 август 2013 - 18:44
Отговори

помагащ снимка помагащ 04 август 2013 - 21:05

 c20neCaravan, на 04 август 2013 - 18:26, каза:

Отговарям ти от моя скромен опит. Да, става НО ти трябват няколко неща:
1. Код на твоята кола
2. Въпрос на семантика :icon_wink2: : Разведено ,ресетнато, разделено или приведено в "delivery mode" друго радио /CD30MP3 в твоя случай/. Ако не е ,имаш опции :а . имайки и кода на колата донор на старото радио също ще стане но тогава много наблегни на човека /сервиза от т.3 :) б.ако не е разведено и няма как да намериш кода на колата със старото радио пак някой ще ти свърши работа но вече сумата ще е друга защото ще има и разход "разкодиране " най-общо казано.
3. Сервиз , човек с tech2 или читав OPCOM разбиращ какво прави . Наблягам на думата разбиращ и също знаещ какво и защо го прави. Най-общо софтуерно процедурата е следната: "развързване" на твоето старо радио и дисплея . Настройки на новото радио за твоята кола . "Заключване, женене" на новото радио с твоята кола.
4. За цени си попитай ако искаш директно и във форума или ако щеш и в други сервизи .Питай обаче и в оторизираните сервизи /само ако имаш ресетнато друго радио/. Изненадващо, понякога не режат глави. Събери си няколко оферти и си преценявай.

Иначе само от механична гледна точка : да, само разменяне на радиата е в твоя конкретен случай :icon_wink2:

Поздрави.


p.s Все пак като намериш радио нека някой запознат да го провери примерно е EPC дали е съвместимо с твоята кола за да няма някакви изненади. С новото радио е възможно да получиш и друга екстра а именно AUX вход :newsm05_41: . И ще ти трябва само окабеляване и букса. Поразтърси се във форума, имаше писано по въпроса .

абсолютно точно НО може и неразвързано без код на твоята кола , а останалото го пише в подписа ми .
Отговори

snifter снимка snifter 04 август 2013 - 22:29

Супер мното благодаря! Сега остава да Ви питам дали знаете за подобен сервиз? Защото в оторизираните със сигурност ще е доста дебело, а на мен ми трябва и за други цели да използвам някой, който програмира. Имам проблем с единия еърБег, а и искам да си пусна фаровете да ми светят през деня. Така че търсим човек с диагностика, програмиране и ел. услуги.
Мнението беше редактирано от snifter: 04 август 2013 - 22:30
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 05 август 2013 - 14:39

 помагащ, на 04 август 2013 - 14:04, каза:

ха-ха поредния с_____к , колега не говори глупости , объркваш човека и ще си заключи и оригиналното радио .
като нямаш и представа каква е разликата между комуникациите на CDR500 ( в което се съмнявам сигурно е CAR500 DELCO )и CD30/30MP3 с дисплея .

VDO CDR 500 е, а не DELCO !! :icon_wink2:
И имам познат който е правил смяна на CD30 със CD30MP3 :icon_wink2:
Отговори

cveti89 снимка cveti89 23 август 2013 - 09:12

Здравейте, и аз искам да сменя касетофон BLAUPUNKT на Corsa C 2001 с CD30 MP3. Имам кода на колата, това няма да е проблем, но проверката на съвместимост най-вероятно ще бъде, защото ще поръчам CD30 MP3 по интернет. Въпросът ми е дали някой го е правил и за какво трябва да внимавам при поръчка. Ще можели да се свърже към бутоните на волана или ще иска допълнителни джаджи. Благодаря
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg