Опел Клуб България: 1.9cdti Zafira трудно пали - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1.9cdti Zafira трудно пали

#1 Потребителят не е активен   Viko 

• Прясно излюпен...
  • Група: Нови Потребители

• Автомобил:Opel zafira
  • Регистриран: 02.04.2021

Публикувано: 03 април 2021 - 11:23

Здравейте колеги.Имам проблем с новозакупената ми Зафира 1.9 cdti 120 коня пали много трудно от 2ри 3ти път въртене по 10 секунди смениха ремъци масла филтри и проблема си остана същия закарах да и проверят налягането на горивото дюзите и всичко наред уш казват че е зацепена правилно и че има налягане в горивната система
Закачам я на диагностика и дава грешка p0340 и p0380 сменен е и датчика който е записал грешка с чисто нов . Някакви идеи?

Мнението беше редактирано от Viko: 03 април 2021 - 11:25

#2 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Ветеран...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Astra G 2.0 DTi 101 HP
  • Регистриран: 26.09.2014

Публикувано: 03 април 2021 - 11:46

Коя разновидност на мотор е? 8 или 16 клапана?
По време на въртене, гледай в оп-кома дали имаш данни за обороти от тоя сензор.
Проверка на кабелите към него и самата букса. Ако трябва и с контактен спрей да се пръсне. Има случаи след замяна на самата букса, се оправя.
Да се провери зъбното колело на коляновия вал, да не би да има замазване на щифта.
След това да се провери и сигнала от датчика на осцилоскоп. Ако там показва каквото трябва, може да има проблем с компютъра.

Показване на тая грешка има в редки случаи на неизправен алтернатор, набива паразитни сигнали и бърка работата му. Може да се прояви както в датчика на коляновия, така и в този на разпределителя.

Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 април 2021 - 12:15

"Тарикат" със смешни кабелчета за 20 лева

#3 Потребителят не е активен   Viko 

• Прясно излюпен...
  • Група: Нови Потребители

• Автомобил:Opel zafira
  • Регистриран: 02.04.2021

Публикувано: 03 април 2021 - 17:00

При работа на свободен ход около 800 оборота според стрелката сензора на разпределителния вал отчита 400 оборота

#4 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Ветеран...

Публикувано: 04 април 2021 - 14:36

Нямах предвид празен ход, а по време на въртене на стартер, нали върти дълго?
Очевидно има сигнал от него. И са верни числата. Стрелката е спрямо датчика на коляновия вал.
Също гледай и наляганията на горивото в рейла по време на въртене на стартер. Това също е от значение за паленето. Нямаш ли там исканото налягане, по спомен около 25 бара(то там пише колко е), и да го достига или задминава реалното - пак ще пали трудно. Данните трябва да са една под друга - искано и реално.

#5 Потребителят не е активен   kalin09 

• Ветеран...

• Автомобил:пешак
  • Регистриран: 12.11.2005

Публикувано: 05 април 2021 - 08:09

Виж мнениеД-и-м-о-в, на 04 април 2021 - 14:36, каза:

Нямах предвид празен ход, а по време на въртене на стартер, нали върти дълго?
Очевидно има сигнал от него. И са верни числата. Стрелката е спрямо датчика на коляновия вал.
Също гледай и наляганията на горивото в рейла по време на въртене на стартер. Това също е от значение за паленето. Нямаш ли там исканото налягане, по спомен около 25 бара(то там пише колко е),

ИИии отново форумния палячо ,със диагнозите от клипчета. Тука много пролича ,колко си бос в тия работи. И колко разбираш как работи комънрейла.

#6 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Ветеран...

Публикувано: 05 април 2021 - 09:49

Виж мнениеkalin09, на 05 април 2021 - 08:09, каза:

ИИии отново форумния палячо ,със диагнозите от клипчета. Тука много пролича ,колко си бос в тия работи. И колко разбираш как работи комънрейла.

А ти отново нямаш работа, това на всички стана ясно вече. Това, което съм написал, си го има в диагностиката, и е първо там, а не в "клипчетата"....
И само от там (ДИАГНОСТИКАТА, разбирач такъв) можеш да разбереш какво прави тая кола. Тя показва какво иска или не иска.
Няма да се уморя да казвам, че НЕ ми пречиш! Пречиш на себе си. Каун09, ти като ги гледаш с ръка под брадата ли разбираш какво й има ? Ясен си още от първото "ИИИИИ"... С маслоооо, ИИИИ с ушна кал (имаше една реклама) - та все повече на нея ми приличаш
Много е сложен за разбиране комън рейла, шЪ знайш...такава извънземна технология, която само някой си "калин" от българия разбира.

Ама сега на мен пак ще правят забележка, а не на теб, че пак обиждаш ПРЪВ! Повтарям , обиждаш ПРЪВ. Потретвам (за админите) - обиждаш ПРЪВ! Ма явно никой от тях няма кураж и смелост, да ти го каже и да те позапре малко от това ти самопровъзгласено "величие".
И без това, коментарът ти няма нищо, което да каже на човека какво да прави, а ОТНОВО заяждане(Ало админите)!!!! Няма ли най-сетне да му кажете на тоя да си обере малко "егото" ? Пак повтарям, на мен не ми пречи, пречи на себе си.
Нищо де, пиши му там на лично, да дойде да му вземеш парите.

Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 05 април 2021 - 10:06

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg