Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Vectra B - От TID към MID

presledvach снимка presledvach 16 май 2008 - 15:07

 tigra79, на Apr 21 2008, 04:50 PM, каза:

Цитат

Ако иска да има функциите на ТИД + показания за: моментен разход, разход за пътуването, оставащи километри с наличното гориво, хронометър и още един дневен километраж (май това бяха), не са му нужни НИКАКВИ датчици. Аз го направих така, с идята по-късно да добавя въпросните датчици, но май няма да стигна до тях.
Бях се замисли по едно време за това, колега... Ама да дам 100+ лева заради единия разход... Че аз и така си го смятам разхода с елка за 2-3 лева. Що да дам 100 и кусур лева за друга елка...? :unsure:


Ами колега да ти кажа на мен с него ми е значително по лесно, защото освен разхода (да си знам колко точно да натискам газта) имаш инфо и за всичко друго останало-всички възможни консумативи по колата, включително и това се отнася за всяка крушка в колата и дори да изгори някоя веднага ми изписва на дисплея (спестява някои излишни разправии с кисели господа с палки в ръцете). При мен си е заводски така де, но поне за мен не е излишно.
Отговори

dimobg снимка dimobg 16 май 2008 - 15:24

 hudson, на Apr 21 2008, 05:35 PM, каза:

 tigra79, на Apr 21 2008, 04:50 PM, каза:

да дам 100+ лева заради единия разход... Че аз и така си го смятам разхода с елка за 2-3 лева. Що да дам 100 и кусур лева за друга елка...? :unsure:

Че то на същия принцип - вдигаш капака и за 20 секунди си проверил всички нива.
От друга страна обаче, значително ми олекна крака върху газта, като гледам какви числа се въртят на моментния разход :doh: .


Как може да стане това нещо? Може ли да се направи за зафирката?
Отговори

hudson снимка hudson 16 май 2008 - 16:32

 presledvach, на May 16 2008, 03:07 PM, каза:

имаш инфо и за всичко друго останало-всички възможни консумативи по колата, включително и това се отнася за всяка крушка в колата и дори да изгори някоя веднага ми изписва на дисплея. При мен си е заводски така де, но поне за мен не е излишно.

Точно там е въпроса - че ти си го имаш заводско. Ако си като нас и тръгнеш да си слагаш - става доста дебело, ако трябва да смениш всичко което съм изброил в горния си пост. А за тестера за изгорели крушки - предполагам че не си виждал какъв дебел сноп с кабели трябва да се реже за да се монтира.


 dimobg, на May 16 2008, 03:24 PM, каза:

Как може да стане това нещо? Може ли да се направи за зафирката?

Щом става на Вектра, ще стане и при Зафирата. Поправете ме, ако греша.
Отговори

blagoslav снимка blagoslav 16 май 2008 - 16:43

http://www.rolandgru...e/OpelTID_e.htm

А някой пробвал ли е нещо такова?
Отговори

D22DJ снимка D22DJ 21 март 2009 - 02:42

Здравейте, тъй като разглобих таблото за смяна на ТИД с МИД дисплей/който впрочем все още нямам, тъй че ако някой може да помага да свирка/ имам няколко въпроси. Прилагам снимки за това което ме интересува.

Снимка 1
Публикувано изображение

ТОва се пада от ляво на волана, да разбирам ли че имам инсталация за МИД и с какво ме улеснява тази букса освен, че няма да прекарвам кабели за лостчето, смисъл значи ли, че имам кабели и за датчици за масло, антифриз и т.н.?

Снимка 2
Публикувано изображение

Това е от дясната страна на волана и идея си нямам за какво е?

Снимка 3
Публикувано изображение

Това жълт или черен куплунг се води? МИД дисплея само 32 пинов-и ли има и ако взема такъв евентуално ще трябва да пренаредя и кабелите така ли?

Снимка 4
Публикувано изображение

Отзад виждате един разкачен кабел с обувка, кафяв двоен. Предполагам е маса нали? За къде е защото така си стоеше свободен когато разглобих таблото?



Сгреших май. че раздела по погрешка. Моля темата ми да бъде преместена в правилният!
Мнението беше редактирано от D22DJ: 21 март 2009 - 02:43
Отговори

Гостpeshokn_* 31 март 2009 - 11:17

Имам въпрос. Извинявам се, не съм чел цялата тема, възможно е отговора да го има, но просто въпроса е спешен.

Може ли да се монтира MID дисплей с сива букса (GM 90569346) при Vectra B на която буксата на дисплея трябва да бъде жълта? Възможна ли е тази интервенция?
Отговори

hudson снимка hudson 31 март 2009 - 16:45

 D22DJ, на 21 Mar 2009, 02:42 AM, каза:

1. ТОва се пада от ляво на волана, да разбирам ли че имам инсталация за МИД и с какво ме улеснява тази букса освен, че няма да прекарвам кабели за лостчето, смисъл значи ли, че имам кабели и за датчици за масло, антифриз и т.н.?
2. Това е от дясната страна на волана и идея си нямам за какво е?
3. Това жълт или черен куплунг се води? МИД дисплея само 32 пинов-и ли има и ако взема такъв евентуално ще трябва да пренаредя и кабелите така ли?
4. Отзад виждате един разкачен кабел с обувка, кафяв двоен. Предполагам е маса нали? За къде е защото така си стоеше свободен когато разглобих таблото?

1. Щом е отляво на волана е за лостчето за управление на темпомата. За да си сигурен че имаш инсталация за МИД, си виж дали всички пинове на жълтата букса са пълни, а за да си 100% сигурен, дали имаш датчици на канзанчетата за антифриза, за течността за чистачки и картера. Ако ги имаш, значи на предишния собственик му се е прецакал дисплея на МИДа и той го е заменил с ТИД за по-евтино.
2. Това отдясно ти е точно буксата за управлението на МИДа (доколкото се вижда на снимките де). Проследи кабелите - трябва да отиват в жълтата букса.
3. Това което имаш си е точно ЖЪЛТА букса. Жълтия клупунг е 32 пинов, сивия е с повече пинове.
4. Защото някой е разглобявал таблото преди теб най-вероятно. Да маса е - аз бих я закачил.
Отговори

Гостivozet_* 13 май 2009 - 10:07

Здравейте колеги!

След като сложих темпомата, дойде ред да сложа на Вектрата Y22DTR 2001г. МИД за да си гледкам информацийка.
Бих искал да Ви попитам знаете ли каква е цената (приблизителна) на всичко с лосчето, дисплея и няобходимите датчици, ако ги няма при оторизираните сервизи на Опел.

Благодаря
Отговори

stepo3 снимка stepo3 13 май 2009 - 10:23

В оторизираните сервизи ще ги има, но не ти трябва да знаеш цените им :D Иначе цени втора ръка е много относително, но примерно:
1.дисплей - 100лв
2.лост за управление - 30лв
3.казанче за антифриза с датчик - 30лв
4.казанче за течност чистачки с датчик - 20лв
5.датчици за накладки - продават се и отделно от накладките, но незнам дали може да се слагат на всички накладки - 20лв
6.датчик в картера за ниво на маслото - най-добре цял картер с датчик - Х лв
Успех!
Отговори

Гостivozet_* 14 май 2009 - 08:17

 stepo3, на 13 May 2009, 11:23 AM, каза:

В оторизираните сервизи ще ги има, но не ти трябва да знаеш цените им :D Иначе цени втора ръка е много относително, но примерно:
1.дисплей - 100лв
2.лост за управление - 30лв
3.казанче за антифриза с датчик - 30лв
4.казанче за течност чистачки с датчик - 20лв
5.датчици за накладки - продават се и отделно от накладките, но незнам дали може да се слагат на всички накладки - 20лв
6.датчик в картера за ниво на маслото - най-добре цял картер с датчик - Х лв
Успех!



дисплей и лост за управление, ще се намерят, а другите откъде????

А и частите втора нямат гаранция, а и не са евтини
Мнението беше редактирано от ivozet: 14 май 2009 - 08:20
Отговори

wehrmacht снимка wehrmacht 31 август 2009 - 10:59

 _-^Pampi^-_, на 22 Sep 2005, 04:54 PM, каза:

При мен са малко кабелите в жълтата букса и го няма този за консумацията.
Към 12 кабела са, сега ще пусна снимки:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

На тази таблица дават пиновете на жълтата букса. Номер 25 е сигнала за консумацията, при мен го няма този кабел. Дават го кафяв/черно ама не го намерих никаде. Някой ако знай къде е да казва да мога и аз да го вържа.
Сега ми показва само средна скорост, хронометър, температура, дата и час това е ясно.

Публикувано изображение

добре как в свалено положение мога да тествам тид-а на вектра б дали всички пиксели светят - мога ли да му вържа + и - на съответните пинове и след това с някаква комбинация да го пална целия, видях тема че на астра ф са го направили с ресета ама като е свален как да го ресетна ако изобщо става
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 09 септември 2009 - 10:56

сдобих се с фулл комплект лостчета за темпомат ( до сега ползвах бутоните на една мишка - имам окабеляване и всичко ) лостче за МИД и самия МИД от омега Б Х30ХЕ

някой по-горе беше писал че от омега не става на вектра

ето го и МИД-а ( GM 90 379 234 , Siemens 5wk7 441 )
Публикувано изображение


Публикувано изображение

(снимките не са точно на моя но няма значение)

та въпросите ми са :
за какво служи втората букса и какви са и изводите (доколкото схванах от един полски сайт а за аудиото )
след като жълтата букса е абсолютно същата защо няма да стане ??
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 09 септември 2009 - 12:38

Второто място за куплунг мисля ,че е за куплунга който се намира под жапката !А за това дали ще стане или не незнам ,но вероятно са програмирани по друг начин щом колегите казват ,че няма да стане !

Поздрави!! :flag:
Отговори

halfdone снимка halfdone 11 септември 2009 - 19:08

Мисля , че мидовете за Вектра са само с една букса. Другата май е само за омегата нещо. И аз си бях взел преди доста време от Омега и разбрах , че няма да стане. Не съм го пробвал , направо си взех друг.
Отговори

a701 снимка a701 14 септември 2009 - 10:41

здравейте колеги !профилът е на моя брат , но тъйкато имам проблеми с регистрацията засега ще пиша от него! искам и аз да попитам нещо свързано с моята вектра (x20 dtl 1998 год ) след като имам зад волана букса за темпомат значи ли че ако си купя лост за темпомата и ще имам работещ автопилот? и друго - имам тид със жълтата букса , но пък нямам букса зад волана за лостчето което го управлява(а ве4е си купих остче за управление на мид,сега остава и мида да си купя) ,как мога да си прекарам кабелите за него тъи като изчетох толкова мн теми и никъде не срещнах такава инструкция? благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от a701: 14 септември 2009 - 10:46
Отговори

hudson снимка hudson 14 септември 2009 - 12:27

Кабелите за лостчето са ти последната грижа. Имаш още доста кабели да пускаш :newsm05_41:
Най-лесно е да вържеш кабелите по цветове. Същия цвят които излизат от лостчето, влизат и в буксата на МИДа. Понеже няма да ги имаш на твоята букса, провери назад в темата има дадено, на всеки пин какъв цвят кабел влиза и за какво е.


П.С. Май си чел между редовете колега - табличката за която ти писах е точно 3 мнения над твоето. Каква инструкция искаш повече - развърти това болче, свали онзи капак... една ли някой ще ти напише. Поне аз не бих се захванал...
Мнението беше редактирано от hudson: 14 септември 2009 - 12:30
Отговори

a701 снимка a701 15 септември 2009 - 17:25

тъй като не разбирам много аз предпочитам първо да си попитам и после да деиствам тъй като мн пъти съм деиствал без да имам нужната информация и последиците винаги са били негативни !и сега въпроса - каквито цветове кабели излизат от лостчето трябва да ги намеря на жълтата букса и да прихвана от тях и да ги закарам до лостчето ли ?
Отговори

Maiky снимка Maiky 15 септември 2009 - 18:09

 a701, на 15 Sep 2009, 06:25 PM, каза:

каквито цветове кабели излизат от лостчето трябва да ги намеря на жълтата букса и да прихвана от тях и да ги закарам до лостчето ли ?


Аха! :newsm05_41:
Отговори

privaileg снимка privaileg 29 септември 2009 - 23:32

моята вектра има 12 пина, тид и така като четох тука май доста играчка ми се струва
мисля че с снимков материал ще е по-добре за обяснение
Отговори

becinko снимка becinko 03 октомври 2009 - 00:43

Колеги, малко :beer: ама да не правя нова тема за такъв въпрос,защо като разглеждам в мобиле.бг на някой вектри Б ,дисплея който показва час,дата,темп е по-голям ,а на други модели е точно 2 пъти по малък?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg