Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Mokka vs Chevrolet Trax

mvz снимка mvz 16 април 2017 - 14:55

Здравейте, Колеги!
Карах 4 г. Зафира А 1.8/116кс, в момента имам Зафира Б 1,8/140кс. За момента нямам основание да се оплаквам от Опел. Подменям само консумативи и доста рядко нещо по окачването.
За съжаление, поради мястото където живея се налага да минавам на 4х4.
Оглеждам се предимно за Трах(поради значително по-ниската цена), но ако изпадне Мокка на приемлива цена с удоволствие, ще се метна. Това което разбрах от чужди форуми е че и двете коли са на една и съща платформа(Корса :) ) и са с идентична механика. От ревютата разбирам че Шеви-то е с по лош дизайн(откъм аеродинамика, поради "мускулестия дизайн")и интериора му е изработен от по-нискокачествени материали. До колко това е така обаче?!? Ще се радвам да споделите лични впечатления?!?
До момента, както вече споменах съм карал само бензинови Опели с по мое(и не само) мнение с най-коравите Опелови двигатели. Сега съм се насочил към 1,7 CDTI(ако не се лъжа) с ръчни скорости и задължително AWD(ако не се лъжа така се обозначава 4х4 на този модел). Бих приел и тук всякакви мнения и съвети относно мотор, скорости, задвижване и т.н. Като компромис бих направил и с 1,4 турбомотора, но предпочитам, ако ще е турбо да е дизел! Като цяло знам, че атмосферните мотори са много по-надеждни от турбинираните, но в случая нямам избор.

Моля Ви за всякакви мнения и сравнения относно двата автомобила, които по мое мнение са приблизително еднакви и не съм сигурен дали си заслужават 5,6 к горница за Опела?!?

Поздрави,
Марио Захариев!

П.с. скоро, ще се появи сегашната мо Зафира в раздел Продажби!
Отговори

sathv снимка sathv 16 април 2017 - 18:10

Преди години минахме по твоя път. Трябваше ни нещо по-проходимо. Първо взехме един нисан прерия 4х4 и едно митсубиши спейс вагон. Не бяхме очаровани особено от нисана, пък и бяха на старо. После взехме едно волво xc90. Отвратителна система 4х4 . Така интелигентно се окопаваше дали в снега, дали в калта, че после с танк трябваше да го вадим. Сега сме сме с един нов пикап тойота хайлукс. Мога да кажа, че всичко си дойде на мястото. Проходим е почти колкото УАЗ. Просто козата си иска пръч. Колите които визираш имат работеща система 4х4 само на книга. Говоря за мока лично пробвана. Огледай предложения основно от японците. Опел в момента са далече от истината.
Мнението беше редактирано от sathv: 16 април 2017 - 18:11
Отговори

mvz снимка mvz 16 април 2017 - 18:36

 sathv, на 16 април 2017 - 18:10, каза:

Преди години минахме по твоя път. Трябваше ни нещо по-проходимо. Първо взехме един нисан прерия 4х4 и едно митсубиши спейс вагон. Не бяхме очаровани особено от нисана, пък и бяха на старо. После взехме едно волво xc90. Отвратителна система 4х4 . Така интелигентно се окопаваше дали в снега, дали в калта, че после с танк трябваше да го вадим. Сега сме сме с един нов пикап тойота хайлукс. Мога да кажа, че всичко си дойде на мястото. Проходим е почти колкото УАЗ. Просто козата си иска пръч. Колите които визираш имат работеща система 4х4 само на книга. Говоря за мока лично пробвана. Огледай предложения основно от японците. Опел в момента са далече от истината.



За Хайлукса знам. Имам приятел с Форрънър и не веднъж е теглил разни Волвота та дори и Ниви. Относно Японките тези модели които са ми на сърце, не са ми по джоба(говорим предимно за Тоьота и Хонда). Нисана държат прилични цени, но с тези мотори на Рено... визирам Кашкай.
И така връщам се отново или на 3-4г. Опел/Шевролет или на поне 7-8г. Хонда. Честно казано не ми се дават +20к за 8г кола.
Аз не съм скиор, нито пък етусиаст ;). Двойното предаване ми е необходимо единствено за да мога да изляза от пряката ми зимата. Това са 150м. на черен път който общината никога не чисти и всяка година затъвам във преспите, търся трактори и т.н. Миналата година дъщеря ми беше с пневмония и не успях да я заведа на лекар, тъпо, нали! Тази година пък на детска не отиде и женами се наложи да си вземе отпуск, докато Аз газя преспите и мръзна до моята. Общината постоянно обещават, но се досещате за резултата... От 10г. живея в тази къща и до момента не е дойдел нито веднъж камион да събере боклука, пътя бил лош, е нали и той е на общината а Аз си плащам 500лв. и нагоре за данъци и такси.
Както и да е, не ми се говори. В общи линии това е необходимостта ми и за това съм се насочил към малък СЪВ.

Благодаря за съвета ;)!
Отговори

sathv снимка sathv 16 април 2017 - 19:21

Тогава защо не един чисто нов дъстър? Има модели на които е възможен и данъчен кредит. Отделно тези модели идват N1 така, че данъка е минимален. Става хептен без пари. Караш чисто нова кола с 5 години гаранция. После я продаваш. Забравяш думата ремонти. Опелите други да ги поправят.
Отговори

mvz снимка mvz 16 април 2017 - 20:57

 sathv, на 16 април 2017 - 19:21, каза:

Тогава защо не един чисто нов дъстър? Има модели на които е възможен и данъчен кредит. Отделно тези модели идват N1 така, че данъка е минимален. Става хептен без пари. Караш чисто нова кола с 5 години гаранция. После я продаваш. Забравяш думата ремонти. Опелите други да ги поправят.



Пак причината е финансова. Нова Датчия 4х4(дизел) започва от 33000лв. Което не е малко за датчия! Иначе от към място е доста по-добре от Опела. Ама е грознааа...

Но иначе не отхвърлям на 100% идеята, ако попадне такава запазена, може и да я взема.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 17 април 2017 - 10:50

След като си доволен от Зафирата, остави си я и си вземи едно Сузуки грандвитара - хем за зимата, хем за из планината. И това е вариант.
Отговори

sathv снимка sathv 17 април 2017 - 10:55

И за какво му е? Да го поправя по цял ден? Ти защо не си взе вехто сузуки, а скочи на новото?
Между другото има й друг вариант който е разпространен из планинските села в Габровско. Взимаш една УАЗ-ка, слагаш гребло и си риниш сам. 150 метра не са нищо. Нито я регистрираш нито ГO плащаш. Кофти е само, че плащаш данъци на тая държава и отделно ще й ринеш улиците ангария.
Мнението беше редактирано от sathv: 17 април 2017 - 11:00
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 17 април 2017 - 15:15

Колега, на дълбокия сняг (нечистен) тея паркетни 4х4 не помагат отделно са кола тип "сапунерка" или "слонска кънка". Няма да закъсаш на 5тия метър, ще затънеш на 15тия и ще псуваш като каруцар за какво си си дал парите - за тая сапунерка. Ако няма големи наклони, може да ти свърши работа нещо просто с по голям просвет + хубави гуми и вериги (но не евтините от МЕТРО), като за парите на Гъзтър има върнати от лизинг Insignia Country Tourer, не толкова за 4х4, а заради просвета, ще си имаш и доста място (по малко от Зафирова, но доста повече е от Мъка-та, пардон Мока-та) Ако имаш и сериозен наклон, варианта за тебе са доста по сериозни 4х4 машини, който "хардуерено" включваш двойното предаване, и имат блокажи... Или както предложи друг колега - една УАЗка, и оставяш Зафирата на равното, а УжАЗ-ката я ползваш за въпросните 150-200метра - без номера, данъци и застраховки...
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 17 април 2017 - 15:47

+1 за Insignia Country Tourer и за нищо на света Дачия, освен ако не е подарък :)
Отговори

calibul снимка calibul 17 април 2017 - 18:04

Понеже колегата се е спрял на конкретни 2 модела, които не познавам и нямам мнение. Но от толкова варианти които му предлагате, не видях нито едно QUATTRO... За мен това е единствената надеждна и работеща 4х4 система.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 17 април 2017 - 18:30

Човека иска да преодолява натрупан сняг по черен път, не да сваля мацки пред дискотеките... Иди и разгледай джиповете на някоя ловна дружина, и преброй колко Каутро има там.
Отговори

sathv снимка sathv 17 април 2017 - 18:40

Ами по принцип няма да видиш предлагане за quatro, защото не живеем през 90-те години. Отделно бюджета е много ограничен. Говорим за нова или почти нова кола. Не за 20 годишни курници.

Dechkko
Публикуван Днес, 15:47
+1 за Insignia Country Tourer и за нищо на света Дачия, освен ако не е подарък :

За нищо на света дачия?Ти колко дъстери си карал? Колко чисто нови коли си имал? Факт е, че западняците изобщо не се вслушват в твоите простотии и купуват дачия и рено като топъл хляб. Тандемът рено-нисан-дачия наистина работи перфектно. Пък инсигниите обират прахта по магазините навявайки спомен за една легендарна но фалирала вече марка.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 17 април 2017 - 19:33

Аз съм карал ГЪЗ-тер, защото мислех да си купя. Бих го препоръчал пред Лада Нива (новите). Също и пред Ford Kuga с малките двигатели. Защото съм карал и тях. Но заради 150 метра черен път със три педи сняг (20 дена в годината), плюс бюджет от около 35 000 лв - бих заложил на малко каран Кънтри Турър или Октавия Сакут. С уговорката че при тях по високия клиренс помага много, ама много повече от смотаното им 4х4.
Отговори

mvz снимка mvz 18 април 2017 - 21:12

Благодаря на всички ви за мненията и съветите.
Странно е как във форума на Опел се предлагат толкова други марки ;). В повечето форуми си хвалят стоката(а може и бан да получи човек).
Истината е, че предпочитам модел на малко години и километри, който ще се ползва предимно за градски условия(къси разстояния) и 3-4 пъти годишно някъде по-далечко. От време на време ходим до някоя съседна държава и толкова. На година минавам около 10к. Проблемния път е равен, около 150м. дълъг и на моменти навява преспи по 30-40см., дълги 15-20м. Когато не са замръзнали Зафирата излиза без проблем и вериги. Замръзне ли обаче, Зафирата е дълга и тежка, ляга на преспата и дори съм късал вериги. Тази година и едно Паджеро не можа да ме изведи, само трактор. Има вероятност и с Моката/Тракса да е така(само по-голям трактор да трябва ;) ). Аз съм обикновено инженерче на заплатка и поради тази причина не бих се изхвърлил 50к. и нагоре за ламарина. Практичен човек съм, а не грандоман. Смятам, че на този етап един малък "Паркетен" СЪВ би ми свършил работа. Честно казано не ме кефи момента в който ще вземе някакъв руски ръждивец да ми виси в двора една година, да го стягам 2 седмици преди зимата и накрая да не запали, само за да изляза 5 пъти в снега. Лично мое мнение, без да обиждам никого. По-добре едно УМЗ да си взема, хем ще ора на бабите градините :)
Честно казано се заглеждам и по Субаро Форестер, но ме е страх от такава кола(не ме питайте защо). Гледам и Киа Спортидж, но и при двата модела разходите са по-големи след закупуването им(гориво, гуми, данъци и такси, консумативи и т.н.). Както казах карам малко и предимно градско(по 6-7км. на ден през седмицата и 20-30 уикенда).
Друг е въпроса колко е подходящ турбо дизела за кратки разстояния. За жалост няма голям избор!

Ще се радвам, ако получа повече информация за двата модела, които съм упоменал в началото на темата!

Поздрави!
Мнението беше редактирано от mvz: 18 април 2017 - 21:21
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 април 2017 - 21:39

 mvz, на 18 април 2017 - 21:12, каза:

Благодаря на всички ви за мненията и съветите.
Странно е как във форума на Опел се предлагат толкова други марки ;). В повечето форуми си хвалят стоката(а може и бан да получи човек).
Истината е, че предпочитам модел на малко години и километри, който ще се ползва предимно за градски условия(къси разстояния) и 3-4 пъти годишно някъде по-далечко. От време на време ходим до някоя съседна държава и толкова. На година минавам около 10к. Проблемния път е равен, около 150м. дълъг и на моменти навява преспи по 30-40см., дълги 15-20м. Когато не са замръзнали Зафирата излиза без проблем и вериги. Замръзне ли обаче, Зафирата е дълга и тежка, ляга на преспата и дори съм късал вериги. Тази година и едно Паджеро не можа да ме изведи, само трактор. Има вероятност и с Моката/Тракса да е така(само по-голям трактор да трябва ;) ). Аз съм обикновено инженерче на заплатка и поради тази причина не бих се изхвърлил 50к. и нагоре за ламарина. Практичен човек съм, а не грандоман. Смятам, че на този етап един малък "Паркетен" СЪВ би ми свършил работа. Честно казано не ме кефи момента в който ще вземе някакъв руски ръждивец да ми виси в двора една година, да го стягам 2 седмици преди зимата и накрая да не запали, само за да изляза 5 пъти в снега. Лично мое мнение, без да обиждам никого. По-добре едно УМЗ да си взема, хем ще ора на бабите градините :)
Честно казано се заглеждам и по Субаро Форестер, но ме е страх от такава кола(не ме питайте защо). Гледам и Киа Спортидж, но и при двата модела разходите са по-големи след закупуването им(гориво, гуми, данъци и такси, консумативи и т.н.). Както казах карам малко и предимно градско(по 6-7км. на ден през седмицата и 20-30 уикенда).
Друг е въпроса колко е подходящ турбо дизела за кратки разстояния. За жалост няма голям избор!

Ще се радвам, ако получа повече информация за двата модела, които съм упоменал в началото на темата!

Поздрави!

Виж, аз съм нямал шевролет през последните десет години. Само доста опели, някои от магазина, други на старо, рена от магазина, и от време на време некви много лъскави возила за кратко. Но ще споделя това, което знам от мой добър приятел, който винаги е имал по два шевролета, заедно с поне един опел от същия клас като шевролетите.
Според него основната разлика между шевролета и опела е в качеството на материалите както в интериора, така и по ходова част, окачване и всичко друго по колата. Въпреки това винаги е бил много доволен от шевролетите основно поради по- евтината им поддръжка в сравнение с опела. Това обаче може да се окаже невярно в твоя случай поради ясни причини. Да довърша- оплакванията му са основно от ниското качество на материалите и покритията на металните части по окачването и ходовата част- винаги, когато му предстои ремонт там се подготвя с нови болтове, гайки и въобще всички скрепителни елементи, които ще демонтира. Причината е, че рядко остават здрави скрепителни елементи след разглобяването :icon_wink2: . Все пак става въпрос за коли на от 4- 5 до 10 години, не повече. Другото нещо, което знам от него, е това, че по ел. инсталацията се сблъсква с доста повече проблеми при шевролетите, отколкото при опелите- окислени куплунзи, опечени изолации и т.н. Живота на датчиците също е осезаемо по- кратък при шевролетите. За отбелязване е, че при него километрите се въртят доста яко- над 45 хиляди на година на всяка кола. И всичките са бензинови без турбо.

Между другото аз също обмислям покупка на дъстър 6+1 (ако има). Дизелов, само на предно. Просто ми трябва заради просвета. Но и той си е 30к, все пак. Като определено не изключвам и бензина. Но при мен всичко ще се решава в края на годината.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 април 2017 - 22:02
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 18 април 2017 - 22:04

При положение че караш само по 10к на година и то на къси разстояния по-добре е да се ориентираш към бензиновата версия на някоя от двете марки. Карането на къси разстояния ще ти докара проблеми с ДПФ-а, а и нашата нафта не е като в белите страни. А дизеловите версии винаги са по скъпи като първоначална цена и после като обслужване. 1,4Т модела е подходящ и за газ ако решиш. Имам колега който си купи нова Мока 4х4 и я газифицира веднага, макар да знаеше, че отпада гаранцията на мотора. То има и такива с фабрична газова, ама едва ли ще намериш втора ръка. През 40 см преспа едва ли ще мине, просветът ѝ е около 20 см. Лично аз тази зима съм минавал през 20-тина см натрупан сняг, но беше пресен и мек. В Търново има един Тракс, когато го видях за първи път беше в гръб и го помислих за Мока. Коя от двете марки ще избереш е без значение и двете са на една платформа, имат еднакви двигатели и са правени в Корея.
Отговори

mvz снимка mvz 24 април 2017 - 19:06

Честно казано Зафирата минава през 30-40 см. сняг без проблеми, стига да е пресен и да се позасили. Знам че ще има еретици които няма да повярват, но аз си знам ;).
Двойното предаване ми е необходимо за да мога да се измъкна от преспата, ако е замръзнала. Имам три пътя за излизане и се надявам с по-високия просвет и двойното предаване да се измъкна от някъде ;).
Ако има колега с Тракс от София и околията, ще съм благодарен, ако ме повози няколко километра. Притеснява ме факта, че всички казват " лошо обезшумяване и некачествена пластмаса" за Тракс. Моката ми се струва прекалено скъпа за автомобил втора ръка. Така както гледам за читава Мока трябва да отделя 32-35к., което е лудост за 3-4г. автомобил от градски тип!
Отговори

kirenski снимка kirenski 25 април 2017 - 08:31

Здравей,

С какъв бюджет разполагаш ?

П.П .Възможно е да обърнеш внимание и на Мицубиши (Паджеро),(l-200),Nissan Navara, Тойота - RAV 4,Ланд (стария),Хайлукс.
Отговори

mvz снимка mvz 15 май 2017 - 19:46

Здравейте, Отново!
Вече съм горд собственик на Chevrolet Tax.
Надявам се че няма да ме укорявате много. Когато имам време ще опиша по-подробно за покупка, първи впечатления и т.н.
За момента:
Chevrolet Tax
1,7cc/130Hp, AWD, 11.2014 у .

Благодарности на всички отзовали се!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 май 2017 - 20:43

 mvz, на 15 май 2017 - 19:46, каза:

Здравейте, Отново!
Вече съм горд собственик на Chevrolet Tax.
Надявам се че няма да ме укорявате много. Когато имам време ще опиша по-подробно за покупка, първи впечатления и т.н.
За момента:
Chevrolet Tax
1,7cc/130Hp, AWD, 11.2014 у .

Благодарности на всички отзовали се!

Супер, само безаварийни и много да ви радва. Очакваме и останалото по- нататък.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg