Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Автомобилът на старо: Astra H

tisho.74 снимка tisho.74 05 декември 2021 - 20:18

https://www.sba.bg/snews/view/1275
Доста верни неща има в тая статия. Но цялото това нещо е пълна дивотия.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 декември 2021 - 20:18
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 05 декември 2021 - 20:25

Аз съм с предната астра 2002-ра година и съм с 1. Колеги твърдят, че ги раздавали по годината само, но не е така, очевидно.
И да кажат, какво от това? Все тая. Като са решили да стържат пари, ще измислят и още ако трябва.
На мен лично не ми дреме на хОя какво сса ми дали. Нито ще хвръкна да си купувам нова кола, нито нищо. Ще го направя само ако аз пожелая.
Отговори

esil2 снимка esil2 05 декември 2021 - 21:58

Не че е толкова важно става въпрос че критериите в България не са еднакви което е дразнещо. По нагоре Тишо е дал таблицата по която трябва да определят нещата и лошото е че във Варна може да я спазват в Перник да не я спазват. Не би трябвало да се ръководят каква марка е колата, Опел ли е Тойота ли е таблицата трябва да важи за всички марки. Няма никаква логика дизел от 2005г с катализатор да попада в една група с дизел от 2009г с филтър за твърди частици, или пък дизел от 2007г да е с по висока категория от дизел 2009г
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 декември 2021 - 22:55

Точно тая логика е заложена. Виж внимателно таблицата и ще го разбереш.
Отговори

esil2 снимка esil2 06 декември 2021 - 20:28

 tisho.74, на 05 декември 2021 - 22:55, каза:

Точно тая логика е заложена. Виж внимателно таблицата и ще го разбереш.

Гледах я но нещо не схващам би ли пояснил какво точно намекваш
Отговори

jorkata снимка jorkata 07 декември 2021 - 06:58

2005 Z17DTH 101hp, катализатор, евро 4 по талон, 3- та категория от ГТП!
Мнението беше редактирано от jorkata: 09 декември 2021 - 21:17
Отговори

Жоро снимка Жоро 07 декември 2021 - 08:25

 esil2, на 05 декември 2021 - 21:58, каза:

Не че е толкова важно става въпрос че критериите в България не са еднакви което е дразнещо.


Точно така ми каза и човека в ГТП-то.

Познавам го от години, защото обслужвам там служебните и като влязах с моята Astra H OPC - Z20LEH, която обаче е с първа регистрация 2011 и е на реални 55000км и го питам в коя категория ще вляза и той казва 100% в 4та. Мери газове и казва, че колата била пушка. Вика ме след малко и ми показва, че в падащото меню независимо от годината и добрите емисии, най-високото е 3та група. Обясни ми, че япончета с много по-лоши емисии и с по-стара година влизат в 4та група. Засмя се и каза: от Опел не са си платили на разрабнотчиците на софта :)
Отговори

sathv снимка sathv 07 декември 2021 - 08:32

Жоро, не може да отидеш в четвърта. Там са само евро 5 и 6. Япончетата, а и не само те имат евро 5 още от 2009 г.
Мнението беше редактирано от sathv: 07 декември 2021 - 08:35
Отговори

esil2 снимка esil2 07 декември 2021 - 09:01

Добре де как си обяснявате всичко това колкото и да мисля не намирам отговор
Отговори

sathv снимка sathv 07 декември 2021 - 09:48

Кое не ти е ясно като цяло? Имай предвид следното. Разликите в кола примерно с евро 4 и евро 5 са големи. При покриване на тези стандарти се изискват безброй тестове. Свободен ход, максимални обороти, работа при максимална мощност, преходни режими, ускорение и т.н. Теста в пункта за ГТП нищо не значи. Той е само много, много ориентировъчен. Там се мерят единствено въглероден окис при бензинови двигатели и то само като процентно съдържание и димност при дизелите. При свободен ход и някакви си обороти. Нищо друго. Няма натоварване, няма преходни режими, няма СО2, няма азотни съедининения и т.н. Това, че два автомобила от различни категории показват еднакви резултати при теста в пункта почти нищо не значи. В действителност нещата са много по различни.
Отговори

esil2 снимка esil2 07 декември 2021 - 10:06

Е как кое не ми е ясно по нагоре в темата питах вече но пак ще се повторя. Как например един дизел с катализатор 2005г е в една група с дизел от 2009г с филтър за твърди частици. Тази таблица https://www.sba.bg/snews/view/1275 тогава за какво са я публикували не можах да разбера.
Отговори

sathv снимка sathv 07 декември 2021 - 11:44

Дизел преди 2007 е втора категория. Това че някой са ги писали трета не е правилно и с времето ще се коригират нещата. Системата още не е перфектна и е пълна с грешки в базата данни.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 07 декември 2021 - 14:14

 esil2, на 07 декември 2021 - 10:06, каза:


Ето детайлната таблица, казаното от колегата Сатв си важи с пълна сила.

Публикувано изображение
Отговори

esil2 снимка esil2 07 декември 2021 - 15:20

Таблицата е ясна но май за едни важи за други не. Пак ще се повторя с живи примери не си ги измислям аз. Приятелят ми с тойота авенсис дизел 2007г е с четвърта група, колегата със същата тойота но 2005г е с трета група, другия ми колега с ауди а4 дизел 2007г е с четвърта група. По нагоре в темата някой спомена, че има трета група с астра н дизел 2005г.
Ето и чата който проведох със тези от линка на Тишо за еко групите съюза на българските автомобилисти.

Защо дизел от 2005г с катализатор попада в една екологична група с дизел 2009г с филтър за твърди частици става въпрос за изправни автомобили

Това не противоречи ли на определящата таблица която сте публикували.

"Приложената таблица е съставена въз основа на чл. 37а от Наредба №Н-32 за периодичните прегледи за проверка на техническата изправност на ППС и може да служи само като ориентир, но единствено проверка в ГТП пункт ще установи екогрупата на автомобила"

Ами точно това питам на каква основа се определят тези неща щом като годината и нивото на изгорелите газове нямат значение.

"Определят се от агенция "Автомобилна администрация". Те задават параметрите и техните компютри в пунктовете за технически прегледи в цялата страна определят тези стойности"

Без кавичките са моите въпроси а техните отговори са в кавички. А сега някой да ми каже за какво става въпрос
Отговори

esil2 снимка esil2 09 декември 2021 - 18:54

Още два примера от днес,на които нямам обяснение. Комшията се похвали, че минал на преглед и му дали трета категория пасат дизел 2005г. Също така днес минах през един пункт за прегледи, че на мой роднина му изтича този месец. Попитах ги голф 5 дизел 2006г в коя еко категория попада, отговора им беше втора, а доколкото знам и на двете коли двигателите са еднакви.
Мнението беше редактирано от esil2: 09 декември 2021 - 18:57
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 декември 2021 - 19:38

Колега, съветвам те да не се тормозиш повече и да си караш без да ти пука какво пишело на стикера ти - 2-3-5-10 - все тая.
В един момент всичкте ще станат 4-та категория и 5-та и тогава да видим какво ще измислят. Това е по-интересното, отколкото сега цялата глупост по тия лобистки "стикери". Дори и на тия , които са го "измислили" им е ясно, че това е пълна тъпотия.

Според мен, няма да ме учуди, след 5-6-7 години да обявят тези хора с евро6 автомобили, за врагове на народа. Даже може и да ги затварят по затворите, знам ли. А тия с 1-ва категория може да започнат да ги разстрелват директно. Човешката простотия няма граници.

Един въпрос за такива като Дуневци разни тъпанари, които по цял ден повтарят едни и същи глупости: Ако аз съм 1-ва категория и карам 2000 км на година, а един с 4-та категория прави 30-40 хиляди на година, то тогава кой замърсява повече?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 декември 2021 - 19:46
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 декември 2021 - 19:50

На лепенките пише каквото пише в големия талон. Ако е много стар големия талон няма категория и пишат най-ниската. Аз имам кола евро 4 дето така ще я натресат на прегледа, защото е с първа регистрация отдавна и не са и написали категорията.

Всички останали случаи ще напишат каквото пише в талона. Ако ще да пуши като цигански шпор.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 09 декември 2021 - 19:57
Отговори

esil2 снимка esil2 10 декември 2021 - 10:43

 Ne6to Smisleno, на 09 декември 2021 - 19:50, каза:

На лепенките пише каквото пише в големия талон. Ако е много стар големия талон няма категория и пишат най-ниската. Аз имам кола евро 4 дето така ще я натресат на прегледа, защото е с първа регистрация отдавна и не са и написали категорията.

Всички останали случаи ще напишат каквото пише в талона. Ако ще да пуши като цигански шпор.

Не е така защото на мен в талона пише евро 4 а на лепенката е трета група. И не че е толко важно коя група съм, просто исках да знам като информация колегите тук във форума с дизели като моята каква група са им дали. От всичко което научих до сега още не проумявам как ги определят тези категории, защото се оказва че определящата таблица е пунта мара и няма никакво значение. Вчера разбрах за друга уловка която гледали на прегледа това е графата в талона с означението V6,което не ми стана много ясно какво точно показва. Пише, че било някакъв коефициент за абсорбиране на дизелови двигатели и на моята е 0.5. На ауди а4 дизел 2007 няма нищо само звездички, същото е и на тойота авенсис дизел 2007г и двете както вече писах са четвърта група. Остава да разбера значението на този коефициент, защото бил заложен в софтуера на пунктовете за прегледи.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 декември 2021 - 11:26

 esil2, на 10 декември 2021 - 10:43, каза:

Не е така защото на мен в талона пише евро 4 а на лепенката е трета група.


Трета група отговаря на евро 4! евро 1 и 2 са 1.

евро 1/2 = 1 на стикер
евро 3=2
евро 4=3
евро 5=4
евро 6=5

и всичко останало дето казах в горния пост си важи и дори мнението ти не му противоречи.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 10 декември 2021 - 11:27
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 10 декември 2021 - 11:33

 Ne6to Smisleno, на 10 декември 2021 - 11:26, каза:


евро 5=4
евро 6=5

5-та екогрупа са само електричките, евро 5/6 са 4-та!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg