Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за осветление на табло, километражи и циферблати

IGNEV снимка IGNEV 29 януари 2005 - 17:09

Да наистина ключа за фаровете е много ш.бана работа. Трябва да се внимава с разглабянето щото има една пружина с две топченца отстрани за да може ключът да щрака. Ако пружината се изхлузи топчетата летят на далече и после върви ги търси.............
А при бутоните все пак има място където може да се смъчи един резистор но работата е мн пипкава :fire: :huh: :huh:
Отговори

Гостivo_kadeta_* 30 януари 2005 - 12:03

ами аз вече сам го премерил [14.4] и за тва казах че 4 диода последователно ми горят без резистор докато ми бачка колата
при теб не са изгорели щото си с по ниско напрежение на заряд

;) :fire: :huh:
Отговори

vectra снимка vectra 30 януари 2005 - 17:01

айде ако някой знае да каже къде може да ми сложат диоди на цялото табло! карам вектра а(фейслифт)и много се дразня че нямам никакво осветление на таблото!!!!! :fire:
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 01 февруари 2005 - 15:29

Слагайте си съпротивления за по-сигурно. Те ограничават тока. Ако няма не се знае какво може да се подпали. Диод може да изгори като даде накъсо или като прекъсне(по-скоро става второто). Дано не става второто че си е истинско късо между + и маса.

Съпротивления между 200 Ом-а и 1000 Ом-а може да си подберете като правите опити (всичко зависи от колко светодиода включвате последователно и какъв пад на напрежение имат). В повечето случаи и с 500 Ом-а и с 1000 Ом-а силата на светене не се променя, а при 1000 Ом-а и резистора грее по-малко и тока на консумация е по-малък.

При претоварване не се знае кога ще изгори светодиода. ;)
Когато има съпротивление неможе да изгори.
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 01 февруари 2005 - 22:10

Ми представи си че няма претоварване
+ това ако сложа съпротивление ще светят по-слабо :fire:
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 февруари 2005 - 09:41

schumi.fan, на Feb 1 2005, 08:10 PM, каза:

Ми представи си че няма претоварване
+ това ако сложа съпротивление ще светят по-слабо :fire:

А ако не сложиш ще светят като за последно...
Или направо за последно....
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 02 февруари 2005 - 20:27

Това колко силно да светят диодите зависи от техните параметри (при производството) и от тока който протича през тях. С различни съпротивления може да се направи съответния ток. Ако ти светят слабо с 500 Ом-а си сложи 270 Ом-а.

Повечето светодиоди консумират около 5 до 20мА. Съпротивлението трябва да е избрано така че тока да е в тези граници. Ако му пуснеш 100мА или 1 А силата на светене няма да се промени. :fire: Само консумирания ток расте, а последствията може да са плачевни.
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 февруари 2005 - 12:58

"Myyy" какжо стана със снимките чакам че да се стимулирам и аз....
Отговори

sheko снимка sheko 13 февруари 2005 - 13:21

Поздравления Мууу много сполучливо е станало така равномерно синьо навсякъде браво :fire:
Отговори

Дамян снимка Дамян 13 февруари 2005 - 13:22

Ма това направо ме заслепява,незнам как караш,ама си е доста яко
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 13 февруари 2005 - 14:06

Браво колега. Личи си че ни ти пречат ръцете и си се справил много добре :) Искам само да те попитам като си сложил диоди можеш ли да контролираш светлината на таблото от онова копче.
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 13 февруари 2005 - 15:10

:fire:
Значи, гасиш двигателя, сядаш на задната седалка, опираш фотоапарата на предната седалка (ползваш го като статиф) и снимаш. Далечното разстояние го компенсираш със зуума. Пссст, на моя фотоапарат има настройка на експонацията и чувствителността, пробай да се заиграеш с тях ако имаш.
Те и така са се получили сполучливи снимки, но винаги трябва човек да се старае към перфекционизъм... :huh:
Отговори

Дамян снимка Дамян 13 февруари 2005 - 19:01

Настрой го за портрет и задръж бутона за да мойе да фокусира.
Отговори

ГостDochevski_* 13 февруари 2005 - 23:12

Браво,найстина е станало много добре.Доста си си поиграл ама има защо.Сменил си всички лампички,което е супер. :fire:

Колко кинти ще ми жземеш да ми го направиш и намен така. :huh: -шегичка
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 февруари 2005 - 11:45

Много красиво евала...
Колко диода има във километража??
Общо де във оборотомер, скоростомер и др...
Отговори

vectra снимка vectra 15 февруари 2005 - 09:49

евала наистина е супер!а относно снимките....що не направиш опит да снимаш когата се смрачава а не когато е абсолютна тъмница, аз съм снимал така и наистина излиза перфектно без никакви забележки!
Отговори

Гостx3mDriver_* 15 февруари 2005 - 19:12

И така и аз да се изфукам :thu: и моето табло е готово сичко напрайь без бутончетата за халогените, подгряването на задното стакло и конзолата на парното щото си :thu: и не ми останаха нерви ... снимки още нямам но като го снимам ще ги постна
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 15 февруари 2005 - 21:44

Myyy, на Feb 14 2005, 09:09 PM, каза:

В таблото на километража-4, в часовника-4, табло парно- 3, пепелник- 1, касетофон-2+3, ключ фарове-1, регулировка височина на фаровете- 1.

Какви диоди си използвал. 6тото аз на инфо-дисплея си сложих един от тез дето са за габарити и свети много по-силно от 3 обикновени......пък и излиза по-евтино :thu:
Отговори

CooLMaX снимка CooLMaX 15 февруари 2005 - 21:49

x3mDriver, на Feb 15 2005, 08:12 PM, каза:

И така и аз да се изфукам :thu: и моето табло е готово сичко напрайь без бутончетата за халогените, подгряването на задното стакло и конзолата на парното щото си :thu: и не ми останаха нерви ... снимки още нямам но като го снимам ще ги постна

:thu: Колега нямали да дойдеш на срещата да се запознаем?
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 15 февруари 2005 - 22:26

Интересува ме по-точно осветлението на километража(таблото).
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg