Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Двигателно Масло за Опел Инсигния

Тази тема е заключена « Prev

misho.d снимка misho.d 24 април 2018 - 20:40

Здравейте колеги.

Може ли да ми кажете ( предложите ) с какво масло карате вашите инсигнии?
Мойта е 2009г седан 2.0 дизел 160кс.
Колко събира , че да знам колко да купя ?
По принцип на предишните ми коли съм слагал Castrol Magnatec Diesel 5W-40
Отговори

KODI80 снимка KODI80 27 април 2018 - 17:03

Здравей,

"Жалко, много жалко за активността във раздела, но тва е друга тема......"

Задължително използваш масло със спецификация Dexos2. Моят избор е 100 % в посока 5W40, а вече според вкуса и впечатленията на шофьора избираш бранда.
Тук аз съм заложил на Aral High Tronic.

Успех.
Отговори

misho.d снимка misho.d 27 април 2018 - 17:17

 KODI80, на 27 април 2018 - 17:03, каза:

Здравей,

"Жалко, много жалко за активността във раздела, но тва е друга тема......"

Задължително използваш масло със спецификация Dexos2. Моят избор е 100 % в посока 5W40, а вече според вкуса и впечатленията на шофьора избираш бранда.
Тук аз съм заложил на Aral High Tronic.

Успех.


Благодаря :)

А защо трябва да е задължително Dexos2 ?
Отговори

KODI80 снимка KODI80 30 април 2018 - 13:29

Не е лошо да прочетеш техническото ръководството за употреба на автомобила.
Там ще разбереш.
Отговори

Daniel Tsvetkov снимка Daniel Tsvetkov 07 май 2019 - 12:17

 KODI80, на 27 април 2018 - 17:03, каза:

Здравей,

"Жалко, много жалко за активността във раздела, но тва е друга тема......"

Задължително използваш масло със спецификация Dexos2. Моят избор е 100 % в посока 5W40, а вече според вкуса и впечатленията на шофьора избираш бранда.
Тук аз съм заложил на Aral High Tronic.

Успех.


Като качество по-добро ли е от оригиналното на GM?
Отговори

sathv снимка sathv 07 май 2019 - 17:27

Не. Първо защото е 5w40, а не 5w30 и второ защото нямa одобрение от GM.
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 24 април 2020 - 21:40

Гледам по-горе е писано само за дизелови модели. Моята е бензин. Маслото което налях при последната смяна е Ravenol 5W-30 със спецификация Dexos-2, за GDI двигател. Струва ми се, че двигателя стана една идея малко по-шумен. Но може и само така да ми се струва. Не съм слагал такава марка масло досега на предната кола която съм карал. Ползвал съм основно Aral и Mobil и всичко е било наред.
Някой друг с бензинова Инсигния...?
Отговори

kad снимка kad 28 януари 2023 - 06:14

Здравейте ,от скоро съм собственик на Инсигния 1.6 турбо бензин, 180 КС. Бих искал да попитам колегите с този двигател какво масло за двигателя биха ми препоръчали, Благодаря
Мнението беше редактирано от kad: 28 януари 2023 - 06:15
Отговори

GM любител снимка GM любител 28 януари 2023 - 10:41

 kad, на 28 януари 2023 - 06:14, каза:

Здравейте ,от скоро съм собственик на Инсигния 1.6 турбо бензин, 180 КС. Бих искал да попитам колегите с този двигател какво масло за двигателя биха ми препоръчали, Благодаря


Използвай търсачката колега, има много теми във форума.
На капачката за наливане на маслото също пише.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 28 януари 2023 - 18:44

Всяко масло което отговаря на https://garage.wiki/...il/DEXOS+2.html марката не е от значение само да изпълнявят препоръките на Опел защото марките които знаеш на пазара не произвеждат а само пакетират и рекламират.
Мнението беше редактирано от mrsch66: 28 януари 2023 - 18:48
Отговори

sladura снимка sladura 28 януари 2023 - 19:36

Motul Specific Dexos 2 5W-30. Хубаво масло за хубави коли :icon_wink2:
Отговори

kad снимка kad 29 януари 2023 - 05:33

Благодаря на всички за отговорите
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 29 януари 2023 - 08:02

 sladura, на 28 януари 2023 - 19:36, каза:

Motul Specific Dexos 2 5W-30. Хубаво масло за хубави коли :icon_wink2:

Тя и цената му е ''хубава''.......... :kuku:
Отговори

sladura снимка sladura 29 януари 2023 - 10:16

Е, Insignia A Фейслифт 1.6T 180 да не е без пари?
Да, Мотула е скъп, около 110 лв. са 5 лит., но на двигател с директно впръскване точно от хубаво масло не бих пестил!
За пестеливците варианта е оригиналното GM масло на 60 лв. тубата, но евтиното винаги излиза скъпо в един прекрасен момент.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 януари 2023 - 10:23

Колега, хубава, нехубава - като искаш нещо по-така, ще си го платиш. Кое ще излезе по-евтино според теб, да правиш основни ремонти, защото не сменяш маслото или слагаш от 5.99, което пък я има нещо общо с масло, я няма?

Или да сменяш масло когато трябва и да е по-хубаво?
Мога да го кажа и така: Ако не си сменяш гащите и не си миеш задника, ще стане малко осрана работа, нали? Е, с двигателя е същото. Горе са ти казали вече, че не е удачно точно от това основно нещо да пестиш. Разбирам да пестиш от течност за чистачки и да наливаш вода, но това няма да те доведе до основен ремонт, най-много да запушиш помпичката, маркучите или пръскалките след време, но все така води до проблем.
"Евтиното излиза скъпо" е тотално вярна приказка, проверена и доказана не от един човек на тая планета :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 януари 2023 - 19:50
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 30 януари 2023 - 09:51

За енти път се убеждавам че в България битува максимата - Цената определя качеството. Аз бих добавил само - НА МЕНТАКА. И с маслата, и с частите е така. Само не казвайте че няма масло менте. Няма менте, точно толкова, колкото и че Аспарух е македонец. Тва че е ШЕЛ, МОТУЛ, РЕПСОЛ, Бардал, не значи че няма ментак. Коронния номер е "какво масло да купя?" и от там съответно се почва, "купи от това и от там щото е истинско". Тия инженери в завода не са го написали случайно да се кара с ТОВА масло. Не е само 5W30/40 DEXOS 2. Има и още неща на които требе да отговаря тва масло. Стандарти, написани в книгата на автомобила. И 300 кинта да струва тубата от 5л, като не е по стандарта на производителя на колата е все тая.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 януари 2023 - 12:33

Чакай малко сега, защо си мислиш, че когато някой написал нещо си, то е 1000 пъти по-различно от другото, съседното. Тез двигатели един от друг не са с космически разлики, нали тъй?
Има едни базови масла, върху които се започва да се ръга кой каквото му хрумне, някой може и лимонада да добави. А тия там надписи, Дексос, Шпексос и разни "дъра-бъра"..... са като надписите отзад на капака TID, CDTI, JTD и последния да затвори вратата. Има масла за "шир потреба" и такива за малко по-специални случаи като състезания, въпреки, че и те не помагат много, двигателите след едно състезание са за боклука.

Идеята тук е да е проверено поне, да не е взето от "гаража в горна малина" или от "склада в Лево надесничене".
А да е купено от производителя, ако изобщо може да се проследи такова нещо. А дали е 60-лева или 110 е вече въпрос на алчност и печалба. Как е възможно в сайта на Бардал да е 105 лева, а на други места 90... като уж един е вносителя. Примери в тая посока - много.

А другата по-ясна идея е , да си ги сменяш на разумни интервали, а не на "предписаните", защото кажи ми, дали според теб тоя производител му е КЕФ да му караш старата кола 20 години и да не си купиш нова от него? По тоя въпрос възражения дали ще имаш? Та и с маслата е същото, писаници, стандарти, мандарти... На тях им е зора да си изкара гаранцията, нищо друго не ги енЯ.... после ти казват "бОли мЪ Дексоския".
Това е положението, брато. Welcome to the capitalism... ъъъ to the jungle ли беше.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 януари 2023 - 12:50
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 30 януари 2023 - 13:07

Спазваш вискозитет и купуваш масло от оф.вносител
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 януари 2023 - 13:13

 IvailoM, на 30 януари 2023 - 13:07, каза:

Спазваш вискозитет и купуваш масло от оф.вносител


Както винаги - лаконичен(и строг и справедлив, разбира се). Ама що тъй сЪ ослушваш, а не кажеш с какво масло караш тоя твоя ДЗвер? Въпреки, че съм "нафталин", 2-ката турбо също ми е любим, да не се забравя от никого и по никакъв повод. :)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 януари 2023 - 13:14
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 30 януари 2023 - 13:50

 Д-и-м-о-в, на 30 януари 2023 - 12:33, каза:

Чакай малко сега, защо си мислиш, че когато някой написал нещо си, то е 1000 пъти по-различно от другото, съседното. Тез двигатели един от друг не са с космически разлики, нали тъй?
Има едни базови масла, върху които се започва да се ръга кой каквото му хрумне, някой може и лимонада да добави. А тия там надписи, Дексос, Шпексос и разни "дъра-бъра"..... са като надписите отзад на капака TID, CDTI, JTD и последния да затвори вратата. Има масла за "шир потреба" и такива за малко по-специални случаи като състезания, въпреки, че и те не помагат много, двигателите след едно състезание са за боклука.

Идеята тук е да е проверено поне, да не е взето от "гаража в горна малина" или от "склада в Лево надесничене".
А да е купено от производителя, ако изобщо може да се проследи такова нещо. А дали е 60-лева или 110 е вече въпрос на алчност и печалба. Как е възможно в сайта на Бардал да е 105 лева, а на други места 90... като уж един е вносителя. Примери в тая посока - много.

А другата по-ясна идея е , да си ги сменяш на разумни интервали, а не на "предписаните", защото кажи ми, дали според теб тоя производител му е КЕФ да му караш старата кола 20 години и да не си купиш нова от него? По тоя въпрос възражения дали ще имаш? Та и с маслата е същото, писаници, стандарти, мандарти... На тях им е зора да си изкара гаранцията, нищо друго не ги енЯ.... после ти казват "бОли мЪ Дексоския".
Това е положението, брато. Welcome to the capitalism... ъъъ to the jungle ли беше.

В общи линии си сванАл идеята Но в случая не говоря КОГА, а КАКВО. Сам и написал че Бардал на едното място е 100+ а на другото, 90+. Честно казано за това си има и причина. Причината е следната. Вносителя дава на търговците-прекупвачи отстъпка, която е дефакто печалбата им. Ти като отидеш в Бардал, за теб цената е 100лв/л примерно, за прекупвача/търговеца, цената е с 40-50% надолу, тоест 50-60лв/л. От там насетне прекупвача/търговеца ква надценка ше тури си е негов проблем. Така че е допустимо да се получава така както казваш. В тоя случай се слага надпис ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА ЦЕНА. И другия момент е " Мойто масло е 200лв/л., само бедняци карат с масло 90-100лв/л. " Идеята ми не е за печалбарството на търговеца, а за снобарщината и фалбата "мойто масло 200лв/л.
Моята идея обаче е друга. Аз говоря за спецификации на моторните масла. АСЕА, API, SAE. Производителя е написал спецификациите. Защо ги е написал е въпрос, на който всеки може да си отговори.
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg