Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Питане относно глави.

achkabg123 снимка achkabg123 19 май 2021 - 14:17

Здравейте! Колата е Astra g 1.8 125 (z18xe)

Глава от X18XE ще стане ли на Z18XE ? Колата прескочи няколко зъба на ангренажа, тоест колко пари г/д ще излезе ремонта на тази глава ?
Ако някой се е занимавал с подобни изпълнения, ще се радвам да сподели малко информация. :surrender:
Мнението беше редактирано от achkabg123: 19 май 2021 - 14:27
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 май 2021 - 16:34

200-300 лева поне....
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 май 2021 - 20:10

А ще споделиш ли с нас, защо така прескочи? Неглижиране на смяна на ангренаж?
Спомням си една тема , един човек много спореше за тоя ангренаж, как нямало да го сменя, щото бил на 90 хиляди или нещо такова, щял чак на 150 хиляди, не помня точно. Не знам дали не беше ти? Бързам да се извиня ако не си, но знам, че имаше един такъв образ.
Та, най-важната причина за прескачане е тази, неглижирането.

Ще спомена, че имаше една Алфа, на която аз с очите си видях как обтегача на ремъка беше на 0, буквално без опън и е била на косъм от белята. Даже палеше една идея по-трудно. Чудех се как не е станала тая беля. Говорим за 5 цилиндров дизел, а ти с тоя още по-високооборотен двигател, ако си проспал смяната..... не ми е чудно , че е прескочила.

Любопитно ми е просто. И пак казвам, ако не си ти(защото не помня кой беше) - извинявай.
Отговори

achkabg123 снимка achkabg123 19 май 2021 - 21:35

 Д-и-м-о-в, на 19 май 2021 - 20:10, каза:

А ще споделиш ли с нас, защо така прескочи? Неглижиране на смяна на ангренаж?
Спомням си една тема , един човек много спореше за тоя ангренаж, как нямало да го сменя, щото бил на 90 хиляди или нещо такова, щял чак на 150 хиляди, не помня точно. Не знам дали не беше ти? Бързам да се извиня ако не си, но знам, че имаше един такъв образ.
Та, най-важната причина за прескачане е тази, неглижирането.

Ще спомена, че имаше една Алфа, на която аз с очите си видях как обтегача на ремъка беше на 0, буквално без опън и е била на косъм от белята. Даже палеше една идея по-трудно. Чудех се как не е станала тая беля. Говорим за 5 цилиндров дизел, а ти с тоя още по-високооборотен двигател, ако си проспал смяната..... не ми е чудно , че е прескочила.

Любопитно ми е просто. И пак казвам, ако не си ти(защото не помня кой беше) - извинявай.
Колата беше обслужена януари месец, смених ангренаж Contitech и ролки Inna, водна помпа и така.. от тогава съм минал сигурно 4000-5000км г/д . Един ден както си карах и понастъпих газта и видях , че колата се форсира само до 4000 оборота. Още на същия ден отидох на майстор, закачихме я и се съмнявахме в датчик разпределителен вал. Интересното е, че чек не светеше на таблото, но 2 дена след този случай, когато си тръгвах от работа, колата запали с много въртел и мъки и светна лампата с гаечния ключ, викам си "б*х тва най-накрая записа няква грешка" и вечерта щях да ходя при майстора да видим. Да ама не. По път за бензиностанцията на едно кръгово усетих как колата все едно губи 2 цилиндъра... абе направо изтръпнах да не угасне на кръговото.. Отидох заредих, запалих после и вкарвам първа и потеглям .. да ама не.. колата заби и оборотите играеха 300-400 така няколко секунди и я угасих.. Повече не запали.. Мислех, че ми умира бензиновата помпа.. ама то кво се оказва :surrender: Проблема се оказа в хлабаво ангренажно колело... тоест според майстора този "авариен режим" явно не е бил за датчик, а още тогава си е прехвърлила 1 зъб. :smile3560:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg