Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Ecotec - харч на масло на бензин

Rosen Popov снимка Rosen Popov 19 януари 2014 - 17:45

Аз ако трябва да съм честен, не съм виждал двигател от който след време да не потече масло от гарнитурите, имал съм и от серията C и там също се сменяше профилактично гарнитурата на клапаните и често гарнитурата на картера. За датчиците, бъди сигурен, че и при другите авто-производители на съвременни двигатели са проблем, достатъчно е да видиш щампата върху тях: Simens, Bosch, VDO и т.н. за да разбереш, че не се монтират само в Опел и не са произведени от тях. Изпечените кабелни изолации се наблюдават и при премиум марките, а проблемите с охладителният блок също не е само при Опел.
Екотек като цяло двигателите отговарят на Евро 1,2 и т.н., всеки производител си кръщава някак моторите, т.е. няма такъв конкретен двигател наречен Екотек. Можете да се начетете на достатъчно лаишки обяснения в мрежата за: Екотека(в много от случаите нарицателно за ЕГР;AGR) ми прави проблем или светна ми лампата за ламбда сондата......
Моето мнение за коментираните двигатели от серията Х-евро 2 са, че са доста безпроблемни, стига да са поддържани като хората.
И малко повече в WEB тип:
Екотека си е пушка от всякъде :love_opel:
Отговори

Wolfchen снимка Wolfchen 24 януари 2014 - 02:31

Споделям напълно мнението на колегите за течовете от гарнитурите на капака на главата и износените гумички на клапаните. Имам моята омега от 2006 и докато проблемът с гумичките го реших успешно още през 08, то този с гарнитурата периодично си изкача.. Като усетя спадане на нивото, дърпам кабелите на свещите и обикновено все някой отсек е пълен с масло. Иначе смея да твърдя, че при изправно уплътнение колата не харчи неестествени количества!
Отговори

neopolitan снимка neopolitan 12 юли 2014 - 09:58

Здрашейте колеги,

Имам дилема пред себе си. предстои ми смяна на масло и се чудя кой ли вискозитет би бил подходящ за х18хе1 Vectra:
Castrol EDGE Sport 10W-60 5л - http://cardepo.net/%...0?product_id=83
Mobil 1 Extended Life 10W-60 4л - http://cardepo.net/%...0?product_id=98
Mobil 1 Peak Life 5W-50 4 литра - http://cardepo.net/%...?product_id=107

И има едно Yacco (Яко) масалце което има много добри показатели:
VX 500 10W40 - http://shop.yacco-bu...y&path=95_99_87

GALAXIE GT 10W60 - http://shop.yacco-bu...&path=95_96_105

Да знам, че колата ми не е супер мощна или с турбо компресор или каквито и там модификации, но искам хубаво масло.
Струва ли си да ползвам някое от тези:
10w40, 10w60 или 5w50, като се вземе фабричния разход на масло от 100 гр. на 1000км. от от трите вискозитета бихте използвали за да намалите разхода на масалце.
Съответно с най малки поражения по двг-то.
Знам също така, че ви давам различни вискозитети, което малко е объркващо :).

Ще ви дам и моите мисли.
Примерно Castrol-a го дават за спортни и обикновени двг с харч на масло.
Доколкото пък Yacco е предназначено за двг кото са с чести пробези по магистрала и също така чести спирания и тръгвания , гасене на двг (градско) и най голямото предимство за инсталиран газов инжекцион.
Mobil - просто като марка и уж качествено (ако все още е такова)

Благодаря предварително на отговорилите
(Но моля Ви само по - темата :))
Отговори

emilio24 снимка emilio24 15 ноември 2014 - 00:55

Колега,доста време е минало от последна публикация по темата но все пак нека колегата,който си е сменил маслото и е доволен от него да сподели параметри,марка и прочее без това да се счете за реклама.
Отговори

neopolitan снимка neopolitan 19 октомври 2023 - 09:57

Здравейте,

Явно никой не го иене за наще пушки.
Пичове мога да ви споделя само едно към днешна дата колата все още е в движение, редовно се сменят консумативи масла и т.н.
Даже сега и синът ми ще я кара с леки модификации ... лепенки на стъклата , по броните /бомба съм/ и т.н. сега и резонансно гърне ще му слагаме /без да се прекалява с шума/.

А колкото до маслото от деня в който писах тук ползвам само и единствено Yacoo /якоооо/ и наистина си е яко. Масларката спря да харчи масло /не съвсем/ , но до 5к км не барва и грам без значение стилът на каране. След това 100 гр. си ги похапва.
До 8 - 10к км заминават 500 гр. е няма как старичка е колата /но здравичка/.

Споделям го след толкова години не заради друго просто темата е умряла пък и да се похваля :) ... успех на тези които все още си карат старите бангии. Аз моята ще си покарам още , докато не я спрат от движение в някое ГТП.

Лека и спорна на всички !
Мнението беше редактирано от neopolitan: 19 октомври 2023 - 09:58
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 октомври 2023 - 20:11

Колега neopolitan, чест ти прави, че след цели 9 години пишеш в темата, за да споделиш развитието на проблема с харча на масло! Това не го е правил никой в целия форум, така че адмирации. Похвално е и това, че все още караш една и съща кола за толкова много години. Аз например за 9 години смених поне пет- шест коли. Все така да си поддържаш вектричката и да си я карате със сина! :love_opel:
Отговори

neopolitan снимка neopolitan 19 октомври 2023 - 20:45

 zdravkop, на 19 октомври 2023 - 20:11, каза:

Колега neopolitan, чест ти прави, че след цели 9 години пишеш в темата, за да споделиш развитието на проблема с харча на масло! Това не го е правил никой в целия форум, така че адмирации. Похвално е и това, че все още караш една и съща кола за толкова много години. Аз например за 9 години смених поне пет- шест коли. Все така да си поддържаш вектричката и да си я карате със сина! :love_opel:


Принципно трябваше доста по - рано да върна отговор за развитието по темата , но така и не го направих.

Благодаря за мнението!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg