Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Премахване на филтъра за твърди частици?

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 декември 2016 - 14:53

При мен правеше честа регенерация заради скъсан маркуч на диференциалния манометър.
Отговори

Ckman снимка Ckman 06 февруари 2017 - 12:04

Здравейте интересуваме някои за град Шумен да ми препоръча сервиз за махане на дпф
Отговори

rosenrt снимка rosenrt 27 март 2017 - 22:19

Здравейте.Как вървят цените за махане на Dpf ,някой читав сервиз за регион Пловдив,Стара Загора,Хасково и околностите ? Колата е Opel Zafira 1.9 cdti 120
Отговори

rosenrt снимка rosenrt 07 април 2017 - 20:39

Намерих майсторчета.Премахнаха ми Dpf филтъра и катализатора,изкупиха ми ги на 240 лв. ,софтуерно изключване 150лв. не се набутах даже излезнах с 90 лв отгоре :) Покарах 20 км. без да изключваме софтуерно веднага след като изкормихме дпф и катализатора ,никакви грешки не ми записа май може да се кара така,но сигурно ще си пуска регенерации от време на време,затова ще прежалим 150 лв :)
Мнението беше редактирано от rosenrt: 07 април 2017 - 20:43
Отговори

Жорко снимка Жорко 08 април 2017 - 22:02

Резонторно гърне сложиха ли ти? Или само с изкъртили дпф-а и са го оставили с вкарания датчик? Последно не разбрах платил ли си за софуерно елиминиране или не? Пиши как се държи колата!
Мнението беше редактирано от Жорко: 08 април 2017 - 22:04
Отговори

rosenrt снимка rosenrt 09 април 2017 - 10:39

Само ги изкормиха и завариха,защото всички датчици включително и температурния трябвало да си останат,учудващо колата не стана по шумна ,при бензина ми казаха че ставала доста шумна но при дизелите почти нямало разлика.Вчера занесох компютъра и ми го препрограмираха,не видях разлика след това,покарах я около 30 км.Аз мислех че ще пуши след премахването на дпф и катализатора,но уви изобщо не пропушва,само миризмата е друга :Topic-is-closed-bg:
Отговори

Жорко снимка Жорко 10 април 2017 - 10:32

Имаш Л.С.
Отговори

b.petrov снимка b.petrov 04 май 2017 - 08:58

Здравейте Колеги, да споделя и моята одисея с премахването на DPF филтъра.
Карам астра 1.7.цдти 125коня 2008г. Купих я от Холандия и си беше наред всичко но след година каране в България филтърът много рядко се регенерираше но пък започна да се вдига нивото на маслото.На диагностика показваше че дпф е на 6%,все едно е чисто нов.Оказа се често срещан проблем с тези дизелови мотори на Опел.
Моят ДПФ го махнаха във adler auto- Годеч.Катализатора си ми остана,и на технически преглед минах след 2мес.и няма проблеми с димноста!
Богомил е собственика на сервиза който софтуерно и механично ги премахва,за което взима 450лева.
Но се оказа и той неподготвен за моята Астра.След 8дни ми светна лампата за дпф и не загасваше.При Бижо от опел клуб я закачихме на компа и чудо компа не я засича а лампата си мига.Той казва отивай при Богомил да си я оправи! Аиде пак до Годеч и се оказа че АКО не си знаеш пина на имобилайзера няма как да се влезне във компа на колата за да се изключи. Добре че си вадих ключ и си го записах пина,иначе щеше да си мига лампата и досега/без да променя работата на мотора/.
Това е засега колеги,споделям моя опит с дпф.
Колата си върви както преди пуши малко ако влезна при4000 оборота.
Разхода ми падна преди с дпф на дълго 5.8 а сега 4.9 без дпф.
Маслото не ми се повдига вече .

Поздрави и само безаварийни километри
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 май 2017 - 09:49

b.petrov,

а мощността променя ли я? В тази цена 450лв включено ли е физическото заместване на катализатора с тръба или гърне?
Отговори

b.petrov снимка b.petrov 04 май 2017 - 10:44

Мощноста си е същата,малко по вече чувам мотора.
Гърнето се свали на земята и се /оперира/от горната час,реже се като консерва и се вади дпф а.после се заварява и се връща на колата!
Добре че си остана същото гърне ,че на техн.преглед вече се вдига колата и се гледа отдолу дали има всички неща!

Да добавя че в дпф няма ценни метали и НЕ струва нищо,проверено със детектор и направен Спектрален анализ!
Просто го изхвърляте.
Мнението беше редактирано от b.petrov: 10 май 2017 - 14:29
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 май 2017 - 11:12

Не знам дали нищо не струва. За катализаторите дават. Някой беше писал че му дали 250 лв.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 04 май 2017 - 11:13
Отговори

b.petrov снимка b.petrov 04 май 2017 - 12:33

Катализатора е във друго гърне пред мотора,а дпф е на пода на колата.
Да за катализатора ще се вземат пари ако се предаде на изкупвачите. :icon_razz2:
Отговори

Жорко снимка Жорко 29 май 2017 - 16:21

Да споделя своя опит с премахването на ДПФ-а. Колата е Вектра Ц 1.9, 120 к.с. Купих я преди 2 месеца. Често ми правеше генерации на катализатора, макар че лампа не светваше. Вдигаше ми разхода на гориво. Поизнервих се доста и реших да реша проблема. Благодарение на колегата Росен от Хасково/ по-горе му има името в дискусията/ вече нямам ДПФ и катализатор. За тази цел се разходих една събота до Хасково. Беше ми дал телефона на майсторите. 150 лв. за софтуерното премахване и 30 труд на майстора, който кърти гърнето. Оказа се, че моят катализатор не е от скъпите- дадоха ми 80 лв. за него, а не както на колегата Росен 220 лв. Като цяло дадох 100 лв.Ако на гърнето ви пише GM 100 или GM 101/не помня точно номера./ тогава е от скъпите. На моя пишеше GM 201 и не е от скъпите.
Самото премахване беше следното: рязане на гърнето като консерва, изкъртване на всичко което е вътре в него и после заварка. Следва софуеврното програмиране. Почаках някой друг час и бях готов. Колата сега бучи малко по-шумно, но тягата в ниските обороти е съвсем друга.С огромно удоволствие установих мириса на чиста изгоряла нафта, а не на някакви катализатори. Разходът на извънградско падна близо половин литър. На градско рядко шофирам и не съм го засичал. Сега ако някой види колата отдолу, ще види, че има катализато - всичките тръби си седят там.При този модел ДПФ-а и катализатора са в едно тяло.
Успех на всички, които се захванат с това полезно начинание!
Мнението беше редактирано от Жорко: 31 май 2017 - 13:25
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 30 май 2017 - 14:52

Здравейте колеги,
виждам, че повечето които вече са премахнали DPF-а си са доволни до момента.
Чудя се обаче за следното, изхождайки от клюки за проблеми по BMW-тата след премахване на DPF, а именно проблеми с турбини в следствие на пониженото обратно налягане в изпускателната система. Ясно е надявам се - махате DPF-a, който оказва някво съпротивление на изходящия поток от изгорели газове и в следствие понижавате налягането на газовете в системата. Ама понеже тия газове развъртат турбината и се оказва че се случват случки...
Та има ли забелязани проблеми от този род при просто премахване на DPF без адекватно компенсиране с монтиране на нещо допълнително?
Отговори

Жорко снимка Жорко 31 май 2017 - 13:30

Засега нямам проблеми при моята кола. Смятам, че не би трябвало и да има, ако софуерно е направено добре. Както е писал колегата по-горе катализаторът и ДПФ-а се явават спирачка по пътя на изгорелите газове. Като ги няма, колата работи по-добре. По вероятно е да изтрещи турбото от задръстен катализатор - тогава газовете се връщат в турбото. Ама законите на физиката досега никой не е успял да надвие. Замислям се след време да премахна софуерно и ЕГР клапана, за да може моторът да се захранва с чист въздух, а не и с изгорели газове. На Пежото 406 и старата ми Астра, които бяха Евро 3 къртенето на катализатора беше само физически. ЕГР клапанът беше вакумен и в двата случая, и елиминирането му ставаше лесно. Имаше някъде във форума такава тема.
Отговори

stockbroker снимка stockbroker 12 март 2018 - 14:02

Здравейте! Дойде ред и моят филтър да се запуши. Преди си правеше регенерации и се отпушваше, но сега направо вкара колата в авариен режим като преди това значително намаля мощността. Пуснахме принудителна регенерация, но според Op-com остана запушен на 70 % и мощността все още не е напълно възстановена. Тъй като не искам да го премахвам може ли да ми препоръчате къде да се изчисти машинно? Някой пробвал ли е такава услуга? Или най-добре нов, гледам има някакви немски в ebay за 200 евро?
Мнението беше редактирано от stockbroker: 12 март 2018 - 16:22
Отговори

Жорко снимка Жорко 14 септември 2018 - 12:59

 stockbroker, на 12 март 2018 - 14:02, каза:

Здравейте! Дойде ред и моят филтър да се запуши. Преди си правеше регенерации и се отпушваше, но сега направо вкара колата в авариен режим като преди това значително намаля мощността. Пуснахме принудителна регенерация, но според Op-com остана запушен на 70 % и мощността все още не е напълно възстановена. Тъй като не искам да го премахвам може ли да ми препоръчате къде да се изчисти машинно? Някой пробвал ли е такава услуга? Или най-добре нов, гледам има някакви немски в ebay за 200 евро?

Защо не пробваш да го премахнеш? Ще си спестиш доста главоболия и пари.
Отговори

AlterEgo снимка AlterEgo 02 декември 2018 - 13:00

Няма как да има проблеми с турбината , ако се махне ДПФ и/или катализатора. Напротив, жегата ,която се задържа заради тях в топлата част на турбото и изпускателния колектор се намаля значително ,защото те действат като рестрикция. От там насетне,дори турбината се развърта по-лесно в ниските обороти, защото се увеличава скоростта на изгорелите газове. Елементарно е ! Има проблем понякога подобна манипулация, при атмосферните мотори и по често бензиновите, понеже понякога при момента на впръскването изпускателните клапани още не са затворили и рестриктивността на катализатора е сметната с този момент за да се задържи горивната смес в цилиндъра и да се оптимизира неговото очистване. Наблюдава се намаляне на мощноста при премахване на катализатора, защото част от горивната смес просто започва да се губи...
Отговори

Жорко снимка Жорко 19 декември 2018 - 13:12

Проблем наистина няма как да има с турбото след премахването на ДПФ-а. Проблемът е бил преди това - от затлачен ДПФ да е повредена турбината. Нали като се върнат изгорелите газове от филтъра, всичко отива в турбото и оттам скорошна амортизация.
Отговори

ПламенЕр снимка ПламенЕр 23 декември 2018 - 11:48

 Жорко, на 19 декември 2018 - 13:12, каза:

Проблем наистина няма как да има с турбото след премахването на ДПФ-а. Проблемът е бил преди това - от затлачен ДПФ да е повредена турбината. Нали като се върнат изгорелите газове от филтъра, всичко отива в турбото и оттам скорошна амортизация.

Здравейте! За пръв път пиша във форума, а причината е ....... ДПФ. Ясно е че проблемите ми с него не са по различни от на останалите. Искам да попитам дали някой си го е сменял с нов, тъй като вече не са толкова скъпи. Разликата от премахване и смяна е допустима. Моля за мнения!
Мнението беше редактирано от ПламенЕр: 23 декември 2018 - 11:51
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg