Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

светва чек Опел астра 1.6 84к.с. комби

simo70 снимка simo70 01 ноември 2018 - 21:35

Здравейте нов съм във форума и не знам дали съм на правилното място да питам.Взехме наскоро въпросната астра.Светва чека .Закачихмея на компютър и показа ,че не харесвала горивото.Такава грешка излязла.Изчистиха я и я карахме в града,но като излязохме извън града пак светна.Да насочите какво може да е проблема.Всичко е сменено масла,филтри,ремъци нов внос беше.Не сме имали досега точно такава астра ,но като дадем рязко газ не се изстрелва веднага, а се замисля и като отнема малко газта тръгва да върви.Това нормално ли е или е проблем.Колата няма газова.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 02 ноември 2018 - 09:00

Не си написал какъв е двигателят, пък и аз не се сещам бензинов такъв да е с 84 к.с. на Астра Г. За пръв път чувам да има грешка "не харесва горивото". Каква е тая грешка? :unsure: Дай точния код на грешката, а не какво са ти казали.
Отговори

stoyanzs снимка stoyanzs 02 ноември 2018 - 13:20

Не знаех че има комби Z16SE 84кончета.Тези майстори дето са ти отговорили така вземи ги смени.На първо време време натисни 2-та педала на газта и спирачката едновременно-даваш на контакт- броиш мигането на чека/тоест четеш грешките/ натискаш педалите докато не започнат да се повтарят грешките.Пиши какви са все някой ще ти даде идея.
Отговори

benzy снимка benzy 02 ноември 2018 - 14:22

Колега, кажи номера на грешката. Трябва да е изписало Р-нещо си цифри, цфри, цифри...
Майстор да ти каже "не харесва горивото" вземи го аргасай! На среща ли са, че не се харесват? Това е един от най-некапризните мотори, поне трябва да ти каже кое не харесва горивото - впръскване, запалване, изгаряне, пречистване - кой компонент по горивната система не го е харесал това пусто гориво...

 zdravkop, на 02 ноември 2018 - 09:00, каза:

Не си написал какъв е двигателят, пък и аз не се сещам бензинов такъв да е с 84 к.с. на Астра Г.

Това е преработения 8 клапанов 1.6 мотор. Както е казал stoyanzs Z16SE - стария Х16SZR със 75 коня но с нова електроника и май промени по колектора. Има си го и на комби - германците много го тачат тоя мотор, а те си обичат и комбитата...
Отговори

simo70 снимка simo70 03 ноември 2018 - 08:24

Опела е с този двигател дето е бил 75к.с. и са му сложили пълна инжекция.и е 84к.с..Днес ще го закача пак на комп. и ще напиша точната грешка.
Отговори

simo70 снимка simo70 03 ноември 2018 - 14:20

Закачих я ня компютър и излязоха 2 грешки Р0420-Ефективност на каталитичната система под прага(ред1)
и втората Р0110 Температура на входящият въздух неправилно функциониране на веригата.Ако може да кажете за какво става въпрос.
Отговори

stoyanzs снимка stoyanzs 03 ноември 2018 - 15:00

 simo70, на 03 ноември 2018 - 14:20, каза:

Закачих я ня компютър и излязоха 2 грешки Р0420-Ефективност на каталитичната система под прага(ред1)
и втората Р0110 Температура на входящият въздух неправилно функциониране на веригата.Ако може да кажете за какво става въпрос.

0110 грешка за термо датчика във въздуховода след филтара;прегледай буксата и кабеляка.Ако искаш го мери на съпротивление като R се променя при затопляне. Проблема ти е в грешка 0420----твърде ниска производителност на катализатораКато ходиш на комп що не ти видяха живи данни от сондата то грешките ти писах как да ги четеш без комп
Мнението беше редактирано от stoyanzs: 03 ноември 2018 - 15:13
Отговори

simo70 снимка simo70 03 ноември 2018 - 15:37

 stoyanzs, на 03 ноември 2018 - 15:00, каза:

0110 грешка за термо датчика във въздуховода след филтара;прегледай буксата и кабеляка.Ако искаш го мери на съпротивление като R се променя при затопляне. Проблема ти е в грешка 0420----твърде ниска производителност на катализатораКато ходиш на комп що не ти видяха живи данни от сондата то грешките ти писах как да ги четеш без комп

То дойде един приятел ,който си е купил Делфи и я закачихме.Живи данни не разбираме да замерим.Ще проверя буксата и кабела,а за втората грешка запушен катализатор или ламда сонда или егр.
Отговори

benzy снимка benzy 03 ноември 2018 - 17:37

За втората грешка по-скоро катализатор за сондата на мен ми изписа Р0130 Ламбда сензор...
А за Р0110 точно както stoyanzs ти е казал - реших проблема с контактен спрей и малко канаколит че се беше разделил въздуховода и смучеше въздух - или двете заедно или едно от тях помогна :)
Отговори

simo70 снимка simo70 05 ноември 2018 - 11:52

Да ви кажа какво излезе с грешките.За въздуха са я запалили с изключен датчик и от там е останала грешката.Но втората е лошо положението.Джамбазите изръчкали катализатора.Отворихме има една планка там и се видя ,че го няма катализатора.Може ли да се направи нещо софтуерно да се излъжи сондата или да се слага газ.На газ ще бъркали нещо колата като няма катализатор.
Отговори

benzy снимка benzy 05 ноември 2018 - 15:43

Знам, че се слагат емулатори, да лъжат, че нещата са наред...
Даже съм чувал за някакви пинизи, при които се променя положението на сондата след катализатора - заварки, струговане такива неща - идеята е да се намали площта на контакт на сондата с изходящите газове докато започне да отчита нормата.
Третия ти вариант е да вземеш катализатор, обаче ако и твоя е на едно с колектора си е цифра тая пущина.

Що касае газ - пак ще ти трябва емулатор, но имай предивд, че когато говорих с форумния газов гуру (Мишо Ризов) и стан дума за тоя мотор каза не просто Газов инжекцион за тоя мотор препоръчително е инжекцион с ОБД, за да не свети чека и да не си губи адаптация на бензин (каквото и да е това). Може да е относително дърт мотор и произхода му е от старото моно дето и с плочка може, обаче е с ново впръскване и нова електроника - та преди да слагаш газ поразпитай газаджиите щото отиваш на 1000+ газова.
Отговори

stoyanzs снимка stoyanzs 05 ноември 2018 - 16:25

 simo70, на 05 ноември 2018 - 11:52, каза:

Да ви кажа какво излезе с грешките.За въздуха са я запалили с изключен датчик и от там е останала грешката.Но втората е лошо положението.Джамбазите изръчкали катализатора.Отворихме има една планка там и се видя ,че го няма катализатора.Може ли да се направи нещо софтуерно да се излъжи сондата или да се слага газ.На газ ще бъркали нещо колата като няма катализатор.

Мисля си че ще ти влияе тая грешка за газовото.На старата ми вектра/мир на душата и/на газ хич не и пукаше на газ за тия грешки ама беше моно. Сега на астрата с 84 коня съм с газ но пълна инжекция някакъв евтинжос но катализатора ми е там.Говори с газажиия слагай смело -разход 8 газ на магистрала малко отгоре върви прилично без никаква разлика между бензин -газ
Отговори

simo70 снимка simo70 05 ноември 2018 - 18:06

Ходихме при газаджия, и казал че няма проблем .Струва 700лв газовата.Тя сега я караме в града и не светва чека,като се излезе навън тогава светва чека.Нали газовият инжекцион е с собствено управление и като мине на газ колата не трябва да се влияе от тази сонда след катализатора.Тя и трябва на колата докато вдигне 40гр и да прехвърли на газ да е добре на бензин.Поне така си мисля и затова питах дали и на газ ще светва чека и няма да върви.Иначе питах в един магазин за авточасти за катализатор ,каза единият за 370лв и направи запитване за едни друг явно извън българия защото доставката ще е 3-4 седмици и каза че струва 250лв.
Отговори

stoyanzs снимка stoyanzs 05 ноември 2018 - 19:17

 simo70, на 05 ноември 2018 - 18:06, каза:

Ходихме при газаджия, и казал че няма проблем .Струва 700лв газовата.Тя сега я караме в града и не светва чека,като се излезе навън тогава светва чека.Нали газовият инжекцион е с собствено управление и като мине на газ колата не трябва да се влияе от тази сонда след катализатора.Тя и трябва на колата докато вдигне 40гр и да прехвърли на газ да е добре на бензин.Поне така си мисля и затова питах дали и на газ ще светва чека и няма да върви.Иначе питах в един магазин за авточасти за катализатор ,каза единият за 370лв и направи запитване за едни друг явно извън българия защото доставката ще е 3-4 седмици и каза че струва 250лв.

Ама това твое мнение ли е или на на газаджията.Аз не съм убеден че това е така при пълна инжекция. Нека каже някой спец.
Отговори

benzy снимка benzy 05 ноември 2018 - 20:42

Не знам... последно карах газ с обикновено агу... но ако stoyanzs е прав имай предвид, че твоя мотор е пълна инжекция - да не е газаджията да се бърка като гледа 8 клапана на 1.6... за газта може да пуснеш една темичка в раздела за газовите сигурно някой от майсторите ще откликне...
Отговори

simo70 снимка simo70 05 ноември 2018 - 21:03

 benzy, на 05 ноември 2018 - 20:42, каза:

Не знам... последно карах газ с обикновено агу... но ако stoyanzs е прав имай предвид, че твоя мотор е пълна инжекция - да не е газаджията да се бърка като гледа 8 клапана на 1.6... за газта може да пуснеш една темичка в раздела за газовите сигурно някой от майсторите ще откликне...

Благодаря, ще я видя и тази тема.Аз не съм присъствал на разговора с газаджията там бяха брат ми и баща ми и предавам какво е казал майстора.Затова се допитвам и тук преди да предприемем каквото и да е.
Отговори

benzy снимка benzy 05 ноември 2018 - 22:12

Иначе не знам дали си с 1 или с 2 ламди, ако е 1 лесно се лъжела, при 2 втората следи само газовете след катализатора и е по-терсене, но руснаците правели те тая схема да я излъжат:

http://www.volvo850....lay/L2obman.htm

Успех
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 06 ноември 2018 - 07:02

Сондите участват в смесообразуването при газовият инжекцион, нали това му е идеята - да имаме идеална смес, колата да върви, разхода да е добър и да няма разлика във вървенето спрямо бензина. На сондата след катализатора се монтира удължителна втулка за да се отдалечи от потока на газовете и да отчете различна стойност спрямо първата.
Успех :icon_wink2:
Отговори

simo70 снимка simo70 11 ноември 2018 - 08:44

Здравейте отново,както писах катализатора е бил избушен.Въпроса ми е имам чувството че тази кола и има още нещо.Не набира както трябва.Може ли само дето катализатора е избушен и дава грешка и от там да бърка всичко за да не върви.Като я изчистим тази грешка докато не светне чека тази кола пак не набира както трябва.А друга грешка не излиза.Като не излиза друга грешка това значи ли че автомобила е добре.Къде да търсим някакъв друг проблем.Ако може за Шумен да кажете някой айстор който аистина разбира от опели или околните градове.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 11 ноември 2018 - 10:02

Едно е да имаш чувството, че на колата й има нещо, съвсем друго е това, че не показва грешки. След като няма грешки и не свети чека какво повече искаш? Чувството на човек е доста измамно, поне що се отнася до машините като цяло. Това не може да бъде повод за тревога. А изтърбушеният катализатор не може да влоши работата на двигателя- знаеш ли колко хиляди автомобили са или без катализатори, или с изтърбушени като твоя?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg