Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Къде е плюса?

Иво снимка Иво 13 март 2005 - 16:07

Колеги помагайте...слагам сини диоди и имам проблем с ключа на фаровете. Първо сложих минуса и плюса така:
Публикувано изображение, но диода не светна. Реших, че на картинката е сбъркано и обърнах полюсите, но уви пак не свети.
Като дам ток директно на диода свети... Някой ако знае кое е плюс и кое минус да каже, че ми писна да разглобявам копчето и да запоявам
Отговори

Petrov снимка Petrov 13 март 2005 - 16:37

По принцип на диодите винаги плюса е по-дългото краче. Но в случая не мога да схвана от тази картинка кое какво е .
Отговори

Иво снимка Иво 13 март 2005 - 16:39

аз на диодите знам. Интересува ме кое е плюс и кое минус на копчето. Дали е отбелязано правилно със синьо и червено кръгче или не...
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 13 март 2005 - 16:50

Еми то си пише бе: Der blaue Punkt ist Plus (Pin 15). Der rote Punkt ist Minus (Pin 31). Демек червеното е - а синото +...........Плюс това трябва да дадеш контакт за да светне а не да включваш фаровете........

<_< Радвам се че има и други който минават по моя път :thu:
Отговори

Иво снимка Иво 13 март 2005 - 17:11

Ех аз защо не съм го видял това...ама и то по принцип синьото се използва за обозначаване на "-",а червеното на "+", ама няма значение.
Мерси много пич, добре, че питах преди отново да ги запоя наобратно, че пак щях да се нервирам и да трябва да ги запоя още един път...
Сега си свети ОК :D

ПС: Аз да се *** в главата проста...не се сетих,че тея светят на контакт
Отговори

vectra снимка vectra 13 март 2005 - 17:34

а за снимчица ще има ли? :D
Отговори

Иво снимка Иво 13 март 2005 - 17:46

Ако питаш за снимка на диодите...ще има, но по-добре като ги направя всички. Жалко, че фотоапаратчето е в сестра ми, защото много ми се искаше да снимам процеса на смяната на крушките с диоди...можеше да бъде полезно на някого...
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 13 март 2005 - 20:09

xcalibur, на Mar 13 2005, 06:46 PM, каза:

...защото много ми се искаше да снимам процеса на смяната на крушките с диоди...можеше да бъде полезно на някого...

То на онзи саит достатъчно добре са показани работните стъпки

Утре уж ще взема едно цифрово фотоапаратче и ще покажа какво съм си направил............
Пък ще снимам и колата отвън че да я видите <_<
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg