Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Жълта лампа с кола и ключ

mcd снимка mcd 21 декември 2011 - 15:52

Светва ми вече 3 пъти тази лампа и колата губи мощност. Изгасва сама след няколко минути и всичко е нормално.

Някой има ли идея какво може да е, че сервизите до нова година са заети?

Знаете ли неоторизиран сервиз където да могат да прочетат грешката от компютъра?

Казаха ми че е възможно да е проблем с клапата на турбото.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 21 декември 2011 - 17:07

Влиза в авариен режим поради някаква причина. Една диагностика би трябвало да покаже какъв е проблема.
Официални дилъри/сервизи в София бол...
Отговори

mcd снимка mcd 21 декември 2011 - 17:38

Официалните сервизи са пълен шит...за едно прочитане на компютъра дето се прави за 5 мин искат да им оставиш колата 2 дена. А при това ми заявиха от Дженеръс че били заети до нова година...та затова питах за алтернатиевн не-официален сервиз къддето могат да изчетат грешките.
Иначе че влиза в сервизен режим ми е ясно...но каква може да е причината?
Отговори

mcd снимка mcd 10 февруари 2012 - 15:28

Ходих на Bsch сервиз на околовръстното преди ЕКО м/у Черни Връх и Симеоновско.

Колата почна да свисти когато влиза в обороти за турбо.

Проблема беше че е скъсан маркуча на турбото.

Купих маркуч за 50 лв от http://www.automax-bg.com/contacts.htm

Труда е малко скъпо за смяна на един маркуч - 40лв.

Проблема се оправи.
Отговори

mcd снимка mcd 07 март 2012 - 17:08

Значи малък ъпдейт на ремонта.

Оказа се че пичовете от Bosch са доста безхаберни - с такива впечатления останах като ходих при тя.
Защо?
Ами защото видяха скъсания маркуч и изобщо не са гледали грешките на комоютъра според мен. Разбрах защото имах изгоряла крушка на стопа и след като ги питах какви са грешките те ми смотолевиха че само грешка в налягането на компресора имало. (звучаха малко неубедително) Предполагам щяха да споменат за стопа ако ги бяха гледали. Не че това което свършиха е било излишно, но не беше достатъчно за да реши проблема.

След известно време лампата пак почна да мига и то започна по-често за по-дълго.
Ходих в дженеръс и ми смениха клапана за регулиране на турбото.
390лв с труда 450.

Сега работи перфектно, дори ми се струва по-мощна от преди (може и да си въобразявам :) )

Лошото е че не можаха да открият защо не ми свети лампата за подгряване.
Мнението беше редактирано от mcd: 07 март 2012 - 17:09
Отговори

ГостJeliazko_* 08 юни 2012 - 11:52

Здравейте колеги,

Имам питане относно същата лампа. Светна ми тази сутрин, колата мина в режим "сервиз" (падна мощността). Покарах малко, спрях, загасих колата, запалих отново, лампата светна (нормално светване при старта), изгасна, след 2-3 секунди пак светна за малко (3-4) секунди и изгасна. Покарах още малко, не светва. И въпросът ми е, имам ли повод за притеснение? Да тичам ли към сервиза за диагностика, което не ми се иска, защото знам че ще се започнат едни "диагнози на майстори" и т.н... Ще ми препоръчате ли сервиз, в който са точни.

Колата ми е Астра 2006-та 1.4 90 коня, бензин. Онзи ден чукна 60 000км.

Предварително благодаря за коментарите!

Поздрави,
Отговори

mcd снимка mcd 13 юли 2012 - 09:54

Ето малко ъпдейт по този ремонт. Оправиха го в Дженеръс, но никак не съм доволен от тях:
http://www.opelclub....1
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg