Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Astra G - Парно / Климатик / Климатроник

imoo снимка imoo 06 януари 2007 - 18:57

Колеги проблема ми е следния - купих си преди няколко дни Astra G 2000 г., 1,7 DTI с двигател на OPEL, не на ISUZU, 75 к.с. Та проблема ми е следния пуснах парното, но от него духа само студено, по принцип колата има и климатик, но като се включи пак духа само студено. Колата загрява, пуска се дори перката, но пак си духа само студено. Казаха ми, че може да има въздушна възглавница в системата, но тя май се обезвъздушава сама, а смених и антифриза, но без никакъв резултат.
Предполагам, че лятото ще е по-добре така, но все пак сме зима. Моля дайте си мнението каква може да е причината за този мой проблем. :knee: :knee: :knee:
Предварително благодаря за което!!
Отговори

Марто снимка Марто 06 януари 2007 - 19:04

imoo, на Jan 6 2007, 06:57 PM, каза:

Колеги проблема ми е следния - купих си преди няколко дни Astra G 2000 г., 1,7 DTI с двигател на OPEL, не на ISUZU, 75 к.с. Та проблема ми е следния пуснах парното, но от него духа само студено, по принцип колата има и климатик, но като се включи пак духа само студено. Колата загрява, пуска се дори перката, но пак си духа само студено. Казаха ми, че може да има въздушна възглавница в системата, но тя май се обезвъздушава сама, а смених и антифриза, но без никакъв резултат.
Предполагам, че лятото ще е по-добре така, но все пак сме зима. Моля дайте си мнението каква може да е причината за този мой проблем.  :knee:  :knee:  :knee:
Предварително благодаря за което!!
 


Може да имаш проблем с ключа, защото е ел. Из темите някой беше писал че едва ли не е като консуматив.
Отговори

imoo снимка imoo 06 януари 2007 - 19:21

Кой ключ по точно?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 06 януари 2007 - 20:11

Значи при Омега Б има един байпасен клапан на парното ,който прекъсва топлия антифриз към радиаторчето ,когато се включи климатика ,задеиства се чрез вакум и електрическо клапанче май.
Та мисълта ми е ако и ти имаш такъв и вакумчето се е спукало или клапана е заял може и да нямаш парно!
Но може и да е друго нещо.
Отговори

imoo снимка imoo 09 януари 2007 - 11:55

Колеги дайте идея как да промия охладителната система, тъй като проблема ми с парното се оказа от там. Преди време (преди аз да закупя колата и без да го видя досега) двигателят е объркал маслото с водата вследствие на което цялата система отвътре е в нещо като грес. Та въпросът ми е с какво да промия охладителната система, така че да премахна тези налепи и ще се наложили да свалям радиатора за парното или ще може да се промие на място! :16V: :3: :flag:
Отговори

Гено снимка Гено 09 януари 2007 - 12:40

imoo, на Jan 9 2007, 11:55 AM, каза:

Колеги дайте идея как да промия охладителната система, тъй като проблема ми с парното се оказа от там. Преди време (преди аз да закупя колата и без да го видя досега) двигателят е объркал маслото с водата вследствие на което цялата система отвътре е в нещо като грес. Та въпросът ми е с какво да промия охладителната система, така че да премахна тези налепи и ще се наложили да свалям радиатора за парното или ще може да се промие на място! :16V:  :3:  :flag:
 

има специални добавки за промиване, слага се, работи половин час и се сменя водата, може още една промивка с топла вода и тогава вече антифриз
същия проблем имах и аз и сме го правили
Отговори

Иво снимка Иво 09 януари 2007 - 12:47

Аз бях купил такава добавка за промивка от Лукойл за предишната кола. Работи 10-тина минути с нея двигателя и източваш. Понеже в блока винаги остава охладителна течност аз още няколко пъти сипвах вода и източвах и чак след това антифриз. Проблеми не е имало..
Отговори

imoo снимка imoo 09 януари 2007 - 13:09

Колега как се казва тази промивка, ако помниш разбира се.
И още нещо при мен става въпрос за масло, не за налепи от водата (само да поясня в случай, че не сте ме разбрали).
Мерси все пак!
Отговори

бат'Марто снимка бат'Марто 09 януари 2007 - 13:12

Виж и тази тема,може да ти е от полза http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...topic=11523&hl= :flag:
Отговори

imoo снимка imoo 09 януари 2007 - 13:24

бат'Марто мерси, изчетох всичко, но пишеше само за промивка на охладителната система от налепи, които се образуват при нормална работа на двигателя, докато при мен цялата система е налепена с масло, което с течение на времето се е превърнало в грес. Вероятно ще ми трябва някакъв обезмаслител, незнам :flag:
Отговори

Гено снимка Гено 09 януари 2007 - 13:46

imoo, на Jan 9 2007, 01:24 PM, каза:

бат'Марто мерси, изчетох всичко, но пишеше само за промивка на охладителната система от налепи, които се образуват при нормална работа на двигателя, докато при мен цялата система е налепена с масло, което с течение на времето се е превърнало в грес. Вероятно ще ми трябва някакъв обезмаслител, незнам :flag:
 

добавката за която ти говоря е точно за целта, но немога да кажа как се казва, защото го правихме в сервиза, макар и в мое присъствие и не я купувах аз, но тя е с разяждащо действие, разтваря маслата и после като се източи наистина се изчиства, само спазвай указаното време
и задължително после топла вода, ако го правиш сам
Отговори

imoo снимка imoo 13 януари 2007 - 16:03

Колеги някой да знае къде точно се намира радиаторчето за парното на
Астра Г и ако знае евентуално да сподели как се сваля.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 21 февруари 2007 - 12:03

Става дума за клапа със серво моторче, не със вакуум действаща. Напр. клапата на Астра Г, Зафира предполагам също.

Моторчето е здраво, работи, само дето предавките му блокират и не му позволяват да мести клапата. Установих, че почукване по моторчето и кутията с предавките помага понякога да разблокират колелцата и да се премести клапата. Това естествено е неприемливо.

Клапата, моторчето, сервото и вентилатора на парното са в един корпус. За добър или лош късмет моя мотор на парното на 4-та степен вибрира осезаемо. Е точно тези вибрации на 4-тата степен идеално раздвижват сервото и моторчето мести клапата безотказно всеки път. :kuku:

Спестих 150 лв. :kuku:
Отговори

Оги снимка Оги 21 февруари 2007 - 12:07

Яко :kuku: Само че си спестил 74 лв :kuku: Интересно решение обаче ... при мен така не се получаваше :16V: Дано решението да не е временно

bat_jorko, на Feb 21 2007, 01:03 PM, каза:

Клапата, моторчето, сервото и вентилатора на парното са в един корпус.


Хм ... при мен не е така ... обаче ше взема да проверя защото ме заинтригува
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 21 февруари 2007 - 13:29

Loz, на Feb 21 2007, 01:07 PM, каза:

Яко  :thu:  Само че си спестил 74 лв  :kuku:  Интересно решение обаче ... при мен така не се получаваше  :kuku:  Дано решението да не е временно

bat_jorko, на Feb 21 2007, 01:03 PM, каза:

Клапата, моторчето, сервото и вентилатора на парното са в един корпус.


Хм ... при мен не е така ... обаче ше взема да проверя защото ме заинтригува
 



Да съм по-прецизен: "... са обединени (групирани) заедно в едно цяло". Буквално под един капак не са, компонентите могат да се отделят един от друг.

В Булвария тука ми искаха 150 лв. за ново. :16V:
Отговори

doolettle снимка doolettle 31 март 2007 - 17:51

Ако някой знае на омега къде е тая простотия ше е яко щото ако почна да я търся сам тр да разглобявам наред всичко по парното а тва си е хуйня. иначе при мен бившия собственик я е карал на един галфон дет му викат майстор и ся незнам дали е решил за нужно да си монтира тва устройство както е направил с др неща, само кабели ли са откачени, щото след сваляне на таблото за да смени радиатор на парно аз получих доста джаджи дето и идея си нямам от къде са, а колко ли не съм получил един бог знае
Отговори

Balakov снимка Balakov 30 септември 2007 - 06:36

Бях писал за един проблем - шум при контакт от микромоторчето зад бутоните за управление на парното.
Шуът си продължава/тихо бръмчене/,но забелязах ,че се променя като завъртам управлението за топло и студено.
За съжаление когато онази сутрин опитах да се стопля в колата ,разбрах ,че нямам парно - просто не духа топло.
Не ми обяснявайте за въздуховода и клапата която се намира под жабката.Не е от това.
От въпросното моторче е което се намира на гърба на врътката за топло и студено.

Питам - това реостат ли е или е жило...На какъв принцип работи това устроиство /за топло и студено/
Отговори

thunder & steel снимка thunder & steel 21 октомври 2007 - 18:23

мисля че е на жило виж там където си е врътката за парното да не ти се е откачило жилото ,може само от това да е...
Отговори

jabcho снимка jabcho 23 октомври 2007 - 12:00

Мисля че не е на жило, миналата година сменях уплатнения на радиаторчето на праното и на самото радиаторче има една електронна клапа (незнам как се казва), та мисълта ми е че от там се регулира навилзането на топла вода в радиатора за парното.За парното знам че са две марки едната е Делфи такава е моята, незнам дали са на различен прицип.
Отговори

Balakov снимка Balakov 24 октомври 2007 - 07:40

 jabcho, на Oct 23 2007, 01:00 PM, каза:

Мисля че не е на жило, миналата година сменях уплатнения на радиаторчето на праното и на самото радиаторче има една електронна клапа (незнам как се казва), та мисълта ми е че от там се регулира навилзането на топла вода в радиатора за парното.За парното знам че са две марки едната е Делфи такава е моята, незнам дали са на различен прицип.




ТАКА БЕШЕ.....НАИСТИНА ИМА КЛАПА,КРАН ИЛИ КАКТО СЕ КАЗВА ,И УСТРОИСТВОТО СЕ УПРАВЛЯВА ОТ МОТОРЧЕ...оПРАВИХ ГО ,СЕГА ВСИЧКО Е ОК!

ПОЗДРАВИ НО СЕРВИЗ ОПЕЛ НА БОТЕВГРАДСКО ШОСЕ....НЕГРАМОТНИ НЕКАДЪРНИЦИ !!!
ПОИСКАХА МИ 300ЛВ.ЗА СВАЛЯНЕ НА ТАБЛОТО И ПОСЛЕ ЩЕЛИ ДА МИ КАЖАТ КАКВО Е...МОЖЕЛО ДА СТАНЕ ОЩЕ 300...ТОВА ГО УСТАНОВИХА СЛЕД 3 ЧАСА И БЕЗ ДА СВАЛЯТ НИЩО....ПРОСТО БЯХА ВДИГНАЛИ КАПАКА....ЕВРОПЕЙСКА РАБОТА...
ПИТАХ ГИ 10 ПЪТИ КАКВО ИМА ПОД ТАБЛОТО ,НАЛИ ЗАТОВА СЪМ В ОПЕЛ СЕРВИЗ,ВИЖТЕ СХЕМАТА И МИ КАЖЕТЕ ...ТРЯБВАЛО ДА СЕ СВАЛИ И ТОГАВА....


НЕ ХОДЕТЕ ТАМ......ИЛИ ,АКО ОТИДЕТЕ ПРОЧЕТЕТЕ ВЪВ ФОАЙЕТО КНИГАТА ЗА ОЛАКВАНИЯ И ПОХВАЛИ....ЩЕ НАСТРЪХНЕТЕ....
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg