Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Vectra A - Парно / Климатик

anselmo снимка anselmo 23 октомври 2007 - 17:44

Колеги здравейте, изчетох темите касаещи проблеми с парното които открих с търсачките, но не намирам отговор на моя въпрос, а той е следният:
Повечето хора имат проблем с духането на топло над 90С и им духа студено. При мен се получава точно обратното - от парното ми упорито духа студено при загрял двигател, чак когато се пусне перката над 90С тогава лъхва жегата. Подозирам че има връзка с термостата и кръговете на водата, но не намирам решение. Имам газова от години, но проблема се появи наскоро, така че не се касае за обърнати маркучи. Предишни зими не съм имал ядове. Моля за съвет, на някой да му се е случвало това? Говоря за Вектра А C20NE :unsure:
Отговори

anselmo снимка anselmo 25 октомври 2007 - 09:18

На никой ли нищо не му хрумва? :beer:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 25 октомври 2007 - 09:23

Ми загряваш си колата на място като бараш маркучите на парното да видиш кой е студен кой топъл,също така изпарителя ти трябва и той да е топъл.не знам как ти е свързано, но моя изпарител е свързан последователно и няям кахъри.
Ако маркучите за парното и входи изход са топли(горещи ) значи проблема ти е в радиаторчето на парното.
Изследвай и кажи резултата.
Ако и двата маркуча на парното не се загряват значи наистина термостата ти е аут. :beer:
Отговори

anselmo снимка anselmo 30 октомври 2007 - 11:09

 realprofesora, на Oct 25 2007, 09:23 AM, каза:

Ми загряваш си колата на място като бараш маркучите на парното да видиш кой е студен кой топъл,също така изпарителя ти трябва и той да е топъл.не знам как ти е свързано, но моя изпарител е свързан последователно и няям кахъри.
Ако маркучите за парното и входи изход са топли(горещи ) значи проблема ти е в радиаторчето на парното.
Изследвай и кажи резултата.
Ако и двата маркуча на парното не се загряват значи наистина термостата ти е аут. :beer:


Направих както ме посъветва, загряват си маркучите, т.е. не стигнах до решение, затова се ядосах и източих цялата тиня от охладителната система и налях пресен антифриз, така и така си му идва сезона и о чудо проблемът се реши от само себе си. И макар че не обичам да не съм разбрал как точно се оправи, все пак сега не мръзна докато не ми пусне перката. Единственото което ми направи впчечатление беше че течността която източих беше сравнително малко. :beer:
Отговори

Aemulus снимка Aemulus 12 ноември 2007 - 20:38

Колеги малък проблем с парното. От двете духалки в центъра едната духа студено, другата почти не духа :beer: . Двете странични си бачкат екстра. Някакви идеи??
Отговори

Jony снимка Jony 12 ноември 2007 - 21:22

Нормално!!!

С цел събуждане на шофера!
Отговори

Aemulus снимка Aemulus 12 ноември 2007 - 21:48

 Jony, на Nov 12 2007, 09:22 PM, каза:

Нормално!!!

С цел събуждане на шофера!

еее, аре по-сериозно де...
Отговори

radi-vectra b снимка radi-vectra b 12 ноември 2007 - 21:55

 Aemulus, на Nov 12 2007, 08:38 PM, каза:

Колеги малък проблем с парното. От двете духалки в центъра едната духа студено, другата почти не духа :beer: . Двете странични си бачкат екстра. Някакви идеи??

а преди духала ли е студено те маи средните духат само студено но незнам за6то само едната ти духа :beer:
Отговори

Aemulus снимка Aemulus 12 ноември 2007 - 21:59

Верно ли средните духат само студено??? :beer:
Да винаги е духала студено :beer:
Отговори

radi-vectra b снимка radi-vectra b 12 ноември 2007 - 22:06

 Aemulus, на Nov 12 2007, 09:59 PM, каза:

Верно ли средните духат само студено??? :beer:
Да винаги е духала студено :beer:

ами аз преди имах омега А и духаше само студено,тожа предполагам е така ако сложиш клима и от там да духа само :beer:
Отговори

Aemulus снимка Aemulus 12 ноември 2007 - 22:26

Е къв е смисъла? Двете страничните затоплят, тия средните изстудяват, страшно са го измислили :beer:
Отговори

radi-vectra b снимка radi-vectra b 12 ноември 2007 - 22:29

 Aemulus, на Nov 12 2007, 10:26 PM, каза:

Е къв е смисъла? Двете страничните затоплят, тия средните изстудяват, страшно са го измислили :beer:

:beer: ами затваряш ги и се топлиш само с страничните :beer:
Отговори

Aemulus снимка Aemulus 12 ноември 2007 - 22:35

Еми да, аз така правя, но другото което ме дразни е, че дори при напълно затворени (тая врътката е най-надолу) като карам духа студено оттам, абе нема затопляне, кво да ти кажа.
Отговори

radi-vectra b снимка radi-vectra b 12 ноември 2007 - 22:39

 Aemulus, на Nov 12 2007, 10:35 PM, каза:

Еми да, аз така правя, но другото което ме дразни е, че дори при напълно затворени (тая врътката е най-надолу) като карам духа студено оттам, абе нема затопляне, кво да ти кажа.

:beer: ами ако насочиш да духа само на предното стъкло
Отговори

Aemulus снимка Aemulus 12 ноември 2007 - 22:42

Ми пак, нали ти казвам, не че духа всеедно е включено парното просто излиза студен въздух от там, не знам що :beer:
Отговори

opel_vectra снимка opel_vectra 13 ноември 2007 - 16:16

аз ще ти кажа зщо е така...просто това или е дефект при вектрите, или така си излиза от завода. на всички е така. мойта и тя е така, и поради тази причина не може да стопли добре купето през зимата...тва е положението.
Отговори

mitaraf снимка mitaraf 13 ноември 2007 - 16:50

от средните винаги духа студено. Когато пусна въздуха на предното стъкло духа по-топло, но никога като страничните. Затова зимата средните не ги пускам. Така е откакто съм я купил преди 7 години. Мисля, че и на Кадет е така. :ph34r:
Отговори

Владко снимка Владко 13 ноември 2007 - 16:57

Мойта от всякъде духа топло ;D Счупени са ви колите, е тва моа ви кажа аз :icon_smile:
Отговори

batececo снимка batececo 13 ноември 2007 - 16:59

И при Асконката е така: от страничните духа топло, а от средните, дори и като са затворени, пак подухва хлад, но като загрее колата от страничните духа достатъчно топло...
Отговори

Aemulus снимка Aemulus 13 ноември 2007 - 18:58

Ясно! Мерси колеги, явно тва е някъв дефект ли е кво е не знам, много тъпо измислено.... :icon_smile:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg