Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вектра Б дизел 101 к.с.

Joro 7 снимка Joro 7 18 декември 2018 - 22:38

Уважаеми форумци, проблема с моята Вектра Б дизел 2.0Л, 101 к.с. е, че при по-високи скорости почва да "сецка" като все едно има проблем с горивото. Не гасне, лампи не светват. Мислех, че е от горивния филтър и го смених, но проблема остана.
Пали перфектно, дори сега когато е по-студено (след подгряване, разбира се), работи като часовник (мърка като котарак), потегля отлично, и превключва нормално. Докато съм на 1-ва, 2-ра, 3-та, дори четвърта и пета може да си е ок, но при скорост около 80 и нагоре до към 100-120 има този проблем. Като, че някой я задържа за момент (секунда, две, три, може и повече. Нарочно съм вдигал голяма скорост до 170 за да се "отпуши". Дига тази скорост, но после проблема си го има. Т.е. изглежда, че в повечето случаи това го има като карам в рамките на 80-90 до към 120-130. Не постоянно, но много често като карам с такава скорост. На компютър показа някакъв код и след това момчето ми каза, че било некакъв механичен проблем с горивото. Той каза, че може (и дано) да е цедката на резервоара (под задната седалка), или по-вероятно буталцето на ГНП-то (не клапана). С една дума, не ми каза точно какво е. Имал ли е някой подобен проблем и какво е решението на това? Цедката не съм чистил. Не знам как да го направя. Благодаря предварително на всеки, който би споделил мнение. Хайде със здраве.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 18 декември 2018 - 23:00

Ами напиши какъв е кода дето ти го показва компютъра.
Момчето диагностика ли ти прави? Взе ли ти пари за нещо дето не ти каза какво е?
Туй със сецкането при различните скорости на едни и същи обороти ли го прави?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 декември 2018 - 23:09

Колега, кажи кода на грешката, че наистина той само ще ни насочи. Ако предполошим че е 1220, ще е точно недостиг на гориво, от къде ще трябва сам да разбереш, най-вероятно цедкa.

Все пак такова поведение без да пише постоянна грешка спокойно може да идва и от не добре ратоварващ клапан на турбото. Тогава грешката дето ще пише от време на време ще е 1225 мисля.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 декември 2018 - 07:33

Залагам на 1125. И ще дам линкче към мои писания, ама нека колегата си напише грешката. Иначе 3 (три) години се борих с нещо такова.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 19 декември 2018 - 18:19
Отговори

kiki снимка kiki 19 декември 2018 - 18:06

1.Дай кода на грешката и колегите тук щете упътят
2.Така и така вече си се усънил в цедката в резервоара,щом до сега не е чистена отвори и я виж / става лесно повдигаш задна дясна седалка ,ше видиш един кръгъл капак завърташ мисля обратно на часовника и ще ти стане ясно трябва да е малко горивото/
3.Ако цедката е мръсна почисти но не е лошо да смениш и гиривния филтър.
Успех
Отговори

Joro 7 снимка Joro 7 19 декември 2018 - 18:44

 kiki, на 19 декември 2018 - 18:06, каза:

1.Дай кода на грешката и колегите тук щете упътят
2.Така и така вече си се усънил в цедката в резервоара,щом до сега не е чистена отвори и я виж / става лесно повдигаш задна дясна седалка ,ше видиш един кръгъл капак завърташ мисля обратно на часовника и ще ти стане ясно трябва да е малко горивото/
3.Ако цедката е мръсна почисти но не е лошо да смениш и гиривния филтър.
Успех



Благодаря на всички отзовали се. Не отговарям поотделно, но тук в последния пост. Благодаря, но и се извинявам и съжалявам, защото когато момчето закачи компю
търа валеше и аз не можах да видя кода. А когато му се обадих тази сутрин, той каза, че не помни (толкова хора минават - ми каза), така, че това е проблем. Ще опитам да видя за цедката утре и ако е мръсна ще я почистя и ще видя дали ще има подобрение. Дано да е това, но ако някой ми каже къде е добре в София да проверя за грешка и код, ще бъда благодарен.
Искам да благодаря на всички, които отговориха. Големи сте.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 декември 2018 - 19:06

Я мини след работа тия дни да я видя тая вектра:-) имаш тел. на лс.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 декември 2018 - 10:35

От чисто човешко любопитство чакам с нетърпение развитието на темата! Моята кола дори след настройки имаше точно същия проблем. Продадох я.. и така и не разбрах за какво става въпрос дефакто.. Сега ми се възроди интереса..
Отговори

titan22 снимка titan22 24 декември 2018 - 10:44

Интересно ще бъде каква е причината.Моята също го прави от известно време.Проблема е че няма грешки.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 декември 2018 - 15:20

Писал съм една моя тема и там съм описал всичко, което съм направил по мойта до решаването на тоя изключително досаден проблем. Обаче колегата само се обади и се разбрахме да отвори резервоара преди да дойде при мен. Но още не е минал. Та нека видя неговата и ще се разбере дали филма е моя. Въпреки че няма как да не е, защото моя имаше четири епизода и във всеки епизод се подреждаше част от пъзела:-)
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 декември 2018 - 15:29

 tisho.74, на 24 декември 2018 - 15:20, каза:

Писал съм една моя тема ..


-Дай линк да я прочета тая тема и да кажа какво правих и аз по моята, без никакви видими постижения обаче.. :surrender:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 декември 2018 - 15:49

Да дам, да дам, ама като съм от телефона си е... като седна на лаптопа ще го метна.

Ето: https://www.opelclub...howtopic=132029
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 декември 2018 - 15:51
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 25 декември 2018 - 09:01

Откривам един вероятен, но съществен пропуск (при себе си). Значи преди да ми настроят колата, всички живи данни и стойности на разните възли бяха прослушани едно по едно. Никъде нищо не бе с някаква занижени дори стойности. Но.. НО! След като се променя всяка една карта - на турбо, на гориво.. и т.н., явно просто заводските параметри на EGR, MAP и т.н. стават "незадоволителни" за комплекса от нови настройки !? Ако бях сложил поне от DTH някои други възли (освен турбото, пътищата и кулера), може-би щях да локализирам и аз проблемните зони - отварям скоба, аз бях с DTL който в последствие "модернизирах"..

Апропо - когато редих турбото, кулера и всички кривки.. навсякъде слагах нови О-пръстени, при това възможно най-широките, с които можеше да се затворят! Катализатора го нямах от доста време, свалях го.. но и до ден днешен ме е яд, че го махнах.. И последна скоба - дори с махнат катализатор, дизел на 16-17 годишна възраст, настройван и т.н. - влизаше абсолютно в нормите на газ-анализатора!!!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 декември 2018 - 15:24

Ще влиза , разбира се. Няма нищо учудващо. Когато порциите на гориво и въздух са коректни по целия диапазон, няма никаква причина за нередности.

Само за инфо(и скоба), ето ти един състезателен дизел, който едва ли има всякакви "еко простотии" по себе си, печелил от 2006-та до 2014-та в различни варианти, състезанието "24 часа на льо-Ман" без да бъде победен толкова години... с леко прекъсване през 2009-та от едно HDI.
Ето и клип от тест на пистата Монца:
https://www.youtube....h?v=QHHAlYCTIiQ


Ваг-аджийка, V6-так, Twin Turbo 3.7L TDI. Аз лично не виждам нищо отзад зад колата когато излезе от завоя и даде вероятно газта до долу! Винаги съм казвал: който и да е двигател пуши и бълва наднормено, когато не е изправен - това е. Като гледах тоя клип за първи път си зададох въпроса: А бе колко е меродавен оня "скандал" .. нали се сещате бе - дизел гейт! Нали уж Ваг групата нещо там ставало друго нещо, от което излизало трето нещо...!?!? И май цялата тая простотия беше от дефект в двигателя а не от каквото ни забавляваха нас.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 декември 2018 - 15:38
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg