Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Астра Ф 1.6ми прекъсва?

javor_bg снимка javor_bg 14 декември 2017 - 22:51

Може би трябва да се пробва и с друго ЕКУ
Отговори

ufer снимка ufer 15 декември 2017 - 09:05

 Silencer, на 14 декември 2017 - 15:41, каза:

имам 3 броя темп. датчици - 2 броя Бош оригинални на 20 год, и един чисто нов пак Бош, а не менте.


Понеже много съм патил от нови Бош датчици, произведени в Турция или Китай (Бош имат 2 фабрики от 2000 г. насам в тези държави), аз бих заложил на старите. Все пак не е зле да се видят съпротивленията при различните темп. режими. Ако старите са в норма, аз бих сложил от тях, защото са по-качествени. Новите издържат около 2 години...
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 17 декември 2017 - 23:46

 Silencer, на 14 декември 2017 - 15:41, каза:

имам 3 броя темп. датчици - 2 броя Бош оригинални на 20 год, и един чисто нов пак Бош, а не менте.

Е пробвал съм ги, и аз като загрея и ми падат оборотите до 600-700, вместо на 900.

Обикновено след като я засиля с 40-50 и почва да гасне на празен ход, и то не гаснене а по-скоро падат мн оборотите до 500, като спря и леко се дигат до към 700.

И стъпкови мотор сменях, и кутия на възд.филтър съм гледал, и на бенз и газ го прави.

И VSS сензор съм гледал, щото имам 2 табла.Все тая...
нищо нобщо няма проблема с това което ди написал
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 декември 2017 - 17:26

колата вечр направо едвам се каеа,по думите на баща ми. Вече незнам какво да проверявам. Не мога да сменямвсички части наред ей така. Имам комутатор от морга за смяна, мога да пробвам с него!? Чудя се вече и дали някоя свещ като загрее да не прекъсва?! Тия датчици за температурата къде се намират
Отговори

bat van снимка bat van 28 декември 2017 - 19:12

 bat van, на 14 октомври 2017 - 22:33, каза:

Клапани вкопани в главата.

Премерете и компресията когато прекъсва.
Отговори

Silencer снимка Silencer 29 декември 2017 - 09:22

Аз поради сходни причини се ядосах и направо си смених главата с прилежащото и обурудване - вече съм ц16се, пълна инжекция. Няма обороти да ми тресат, няма да набирам като охлюв, да върта делка, да измервам датчици, чиста работа, след 3 месеца набиване пари в това моно ...
Имам цяла маза с ц16нз , ако ти трябва нещо казвай, аз честно казано от 1 седмица не мога да се нарадвам.

И новите температурни датчици произв. в Индия са си мн добри - повече от 10 год съм с такива
Мнението беше редактирано от Silencer: 29 декември 2017 - 11:45
Отговори

bat van снимка bat van 30 декември 2017 - 10:15

Още една глупост ще напиша дано ти е от полза.
Проверете (когато прекъсва мотора)ДАЛИ се движи ЕГЕРА. Да не остава отворен и да се ебава.
Успех.
Отговори

ufer снимка ufer 31 декември 2017 - 17:58

 Silencer, на 29 декември 2017 - 09:22, каза:

Аз поради сходни причини се ядосах и направо си смених главата с прилежащото и обурудване - вече съм ц16се, пълна инжекция. Няма обороти да ми тресат, няма да набирам като охлюв, да върта делка, да измервам датчици, чиста работа, след 3 месеца набиване пари в това моно ...
Имам цяла маза с ц16нз , ако ти трябва нещо казвай, аз честно казано от 1 седмица не мога да се нарадвам.

И новите температурни датчици произв. в Индия са си мн добри - повече от 10 год съм с такива


Каква марка са тези индийски датчици? Пак Бош ли? И 10 години с колко датчика си изкарал - 1,2 3...?
Отговори

desert_fox снимка desert_fox 31 декември 2017 - 21:34

Защо не провериш маркучето към МАП сензора- имал съм прекъсване отвреме на време и падане на оборотите от напукано такова(към дросела). Другото, което остана е проверка за окиси на куплунга (буксата) към МАП сензора.
Мнението беше редактирано от desert_fox: 31 декември 2017 - 21:35
Отговори

Silencer снимка Silencer 01 януари 2018 - 11:05

 ufer, на 31 декември 2017 - 17:58, каза:

Каква марка са тези индийски датчици? Пак Бош ли? И 10 години с колко датчика си изкарал - 1,2 3...?

Бош, оригинал, пише че произв. Индия, с 1 датчик към 5-6 години след това я продадох първата ми Вектра А ц16нз, след това астра ф х14хе, веднага след като я купих сложих пак индийски вече 3та година перфе, сега пак си купих вектра А със сменен мотор ц16се, и преди да го сменя и сега само индийски

та какъв е проблема на индийските?

https://avtoopt.in.ua/145683.html
Мнението беше редактирано от Silencer: 01 януари 2018 - 11:12
Отговори

ufer снимка ufer 03 януари 2018 - 08:45

Така звучи добре: 5-6 години! Явно е ново производство и още има качество. Аз за 10 год. съм сменил точно 5 бр. - по 2 год. на датчик. Даже съм ги събрал в колекция. Бяха турски и китайски. А кой в БГ предлага индийски Бош?
Отговори

Silencer снимка Silencer 03 януари 2018 - 18:31

 ufer, на 03 януари 2018 - 08:45, каза:

Така звучи добре: 5-6 години! Явно е ново производство и още има качество. Аз за 10 год. съм сменил точно 5 бр. - по 2 год. на датчик. Даже съм ги събрал в колекция. Бяха турски и китайски. А кой в БГ предлага индийски Бош?


Два броя оригинални на 20 год/ раздадох ги/, 1 брой Сименс за хев/ още стои/ си имам и аз.

Предлагат всички - от агентите завършващи на 07, до всички започващи с Ауто/про,плюс,хелп/,елит кар и прочие.
Отговори

ufer снимка ufer 04 януари 2018 - 07:51

Явно в Бургас зареждат лоши партиди... И аз съм ги купувал от тези фирми. Най-накрая с много търсене изрових един много стар, залежал датчик на Бош при Елит и той вероятно още работи, но при друг човек.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 04 януари 2018 - 19:32

Аз отдавна не пазаря от 07, че все изтеглям късата клечка.
Ползвам Tech Co, Autohelp, Елит, Косер. Fugo за електрически части.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 28 януари 2018 - 14:38

днес сложих друг комутатор,втора ръка Бреми,мисля беше.Запалих колата ,всичко точно,минах 2км до един магазин и я угасих.След 5мин я паля ,пак същата работа-пали със зор и иска да гасне и прекъсва яко,трябва да се кара над 3000оборота за да се изчисти и да върви добре.значи проблема не би трябвало да е и комутатора,макар,че симптомите вече са и за такъв.Какво да правя незнам вече
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 28 януари 2018 - 18:37

Колега, дюзата на моноинжекциона и регулатора на горивото беше ли ги проверявал , че не си спомням?
Отговори

Silencer снимка Silencer 28 януари 2018 - 21:16

И за пореден път - за да прекъсва вариантите са само ДВА:
-искра/ и разбира се всичко което води до образуването и/
-гориво/ всичко което води до неговия привод/

Искра - отзад напред - свещи, кабели, дистрибутор, палец- при тях прекъсва постоянно !!!!Няма движение,няма топло студено, няма 5 минути и прочие - постоянно тресе, да не го говорим че палиш като трактор.
След палец отиваме по-навътре - индукционна бобина около оста на делкото - няма да палиш особено на топло както и комутатор/ на топло не пали колата, освен чрез мн въртене/. Бобината която е до хидр.казанче има следните симптоми - не пали изобщо, ако запали с даване на повече газ прекъсва още повече, особено в високите обороти/щото има слаба искра/.

Сега следващото си е моя мисъл - разпределителен вал - тоя вал с годините се троши, предполагам че е възможно от него колата да работи крайно неравномерно.
А дано някой каже нещо на разпр.вал,че ми любопитно може ли от него ...

По отношение на гориво - помпа/ в резервоара/ - паднал дебит на помпата и колата не може подкачи гориво - това може да е причина за твоите симптоми особено с запушен горивен ф-р.
другото за гориво е регулатор/ скъсана мембрана, но олива бензин около моното/ или дюза - пикаеща дюза или блокирала вижда се лесно като се свали капака на моното.

Е търси...................................................

И да не забравя макар че при колите с датчик колянов вал е по важно - разбита шпонка на зъбно колело на кол.вал и шайба на на пистов или кл.ремък - там е необходимо само външен оглед. Но не вярвам
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 29 януари 2018 - 08:59

колата пали като трактор с тресене и може да се кара само във обототи след 3000 с много газ.в оборотите до тогава прекъсва така ,че едвам върви.ако е помпата мисля ,пеняма да може да вдига високи обороти.вчера като сложих дригия комутатор,при първото запалване беше екстра,запали и всичко е като часовник,но като я угасихме и я запалихме след 5мин беше пак както преди.
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 29 януари 2018 - 09:22
Отговори

ufer снимка ufer 29 януари 2018 - 09:17

Да споделя нещо! Имах проблеми с палене на топъл двигател, а понякога и прекъсвания. Оказа се датчик на Хол. Смених го и проблемът се оправи за около 1-2 години. Просто беше продукт, внесен от някъде си... Сложих друг употребяван, но оригинален. И проблемът пак изчезна. Установих обаче причината, поради която датчикът дефектираше - разпределителният вал! Имаше износване около 0,07-0,08 мм в двата крайни лагера и това износване се оказва гранично по техническа спецификация. Двигателят работи и тегли добре, но деликатното биене, което се получаваше, износваше вътрешния лагер (бронзова втулка) и оста на делкото започаше да бие с по-голямо отклонение, при което котвата беше стъргала по датчика на Хол и съответно резултатът е ясен - дефект! След смяната на тази втулка нещата си дойдоха на мястото и предполагам, че ще бъдат наред до следващото износване, респ. засилено биене на оста на делкото. Има още един лагер от външния край, който е капсулован в статичната планка под палеца. Той явно се износва по-малко, защото при мен беше наред. Така че не е зле да се прегледа и този механичен проблем...
Мнението беше редактирано от ufer: 29 януари 2018 - 09:19
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 29 януари 2018 - 09:24

датчика на хол го мерих и беше в норми.Тогава прекъсваше,понякога,а сега постоянно.Незнам дали да не пробвам с други свещи,макар ,че тези са на 2000км.Да не би някоя да се е прецакала.Видимо им няма нищо!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg