Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Горят ми крушките

peterl снимка peterl 06 ноември 2006 - 18:14

Колеги, помагаите!!!
До преди 3 седмици си карах с онези крушки 90/100W(сините халогени-rally)на фаровете, обаче една вечер видях че са ми изгорели късите на десния фар.Смених и двете крушки с нормални 55/60W(Narva).Карах две седмици след, което видях че пак късите на десния фар са заминали.Сложих нова крушка Osram, но днес ми изгоряха късите на левия фар.Въпроса ми е къде се намира релето на фаровете?Може ли да са му нагорели контактите и от там да идват проблемите?Напрежението на инсталацията е нормално 14.4V
:love_opel:
Отговори

damian_bo снимка damian_bo 06 ноември 2006 - 18:31

Според мен трябва да си провериш масата на фаровете. Пробвай да почистиш клемите и да ги намажеш с масълце.
Отговори

borro снимка borro 06 ноември 2006 - 18:51

Някъде по веригата ти окъсява. Затова горят.
Отговори

peterl снимка peterl 06 ноември 2006 - 18:55

Цитат

Според мен трябва да си провериш масата на фаровете. Пробвай да почистиш клемите и да ги намажеш с масълце.

Това е най-лесното и ще го направя!

Цитат

Някъде по веригата ти окъсява. Затова горят.

Как така окъсява?Не те разбирам :love_opel:
И все пак, къде се намира реленцето?
Отговори

bor1968 снимка bor1968 06 ноември 2006 - 19:03

Може да окъсява като ти е протрита изолацията на плюсовия кабел и опира някъде в купето.
Отговори

borro снимка borro 06 ноември 2006 - 19:08

peterl, на Nov 6 2006, 07:55 PM, каза:

Цитат

Според мен трябва да си провериш масата на фаровете. Пробвай да почистиш клемите и да ги намажеш с масълце.

Това е най-лесното и ще го направя!

Цитат

Някъде по веригата ти окъсява. Затова горят.

Как така окъсява?Не те разбирам :love_opel:
И все пак, къде се намира реленцето?
 



bor1968, на Nov 6 2006, 08:03 PM, каза:

Може да окъсява като ти е протрита изолацията на плюсовия кабел и опира някъде в купето.
 

:kinggrin:
Незнам за каква кола става въпрос, не че има значение. На мен така ми бягаше единия халоген. Плюсовата жичка беше оголена и гърмеше крушката. Затова бушон като се сменява трябва да е съоразен с мощността , която е по веригата и да гори той. Ако е с по-голям ампераж - гори консуматора.
Отговори

peterl снимка peterl 06 ноември 2006 - 20:08

Заряда на акумулатора е нормален-по време на измерването.А това от време на време не знам как да го хвана освен да сменя диодната плочка.В Сряда е отварям за ремонт.И ще почистя всички лоши връзки.И ще погледна за оголени кабели.И пак да питам къде се намира това реле на фаровете?
Отговори

borro снимка borro 06 ноември 2006 - 20:13

>>И пак да питам къде се намира това реле на фаровете?

Колата е?
Отговори

peterl снимка peterl 06 ноември 2006 - 20:40

Колата е Vectra A 89-а, карбуратор 1.8S, хетчбек.Питам защото гледах на бушониерата и не видях никъде такова реле.Зумера си е на място, но това реле....
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 06 ноември 2006 - 21:00

peterl, на Nov 6 2006, 08:40 PM, каза:

Колата е Vectra A 89-а, карбуратор 1.8S, хетчбек.Питам защото гледах на бушониерата и не видях никъде такова реле.Зумера си е на място, но това реле....
 


не го търси нема такова от малка - спестили са го швабите :)
а ако сли слагал 100 W крушки може да си опукал половината инсталация но все пак си провери заряда а ако говориш з онези сините крушки в готини кутийки на които пише XEON зарежи те тия боклуци им се разтичат балоните :)
Отговори

peterl снимка peterl 06 ноември 2006 - 21:07

Цитат

ако говориш з онези сините крушки в готини кутийки на които пише XEON зарежи те тия боклуци

Точно за тези крушки си говорим!А напрежението си е в границите!Тогава откъде минават големите тоци?Ключа на волана, копчето за габарити и фарове, бушони и още няква възлова точка, където да търся проблема?
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 06 ноември 2006 - 22:12

peterl, на Nov 6 2006, 10:07 PM, каза:

Цитат

ако говориш з онези сините крушки в готини кутийки на които пише XEON зарежи те тия боклуци

Точно за тези крушки си говорим!А напрежението си е в границите!Тогава откъде минават големите тоци?Ключа на волана, копчето за габарити и фарове, бушони и още няква възлова точка, където да търся проблема?
 


Ти си ги изброил, остава и клемата на самата крушка. Виж кое е черно от всичките, ама бая разглобяване ще падне. Най-лесно се проверява куплунга зад крушките, след това ключа за габаритите. Най-трудно ще свалиш лостчетата за мигачите.

Крушка може да гори единствено от калпав куплунг.
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 06 ноември 2006 - 22:24

Колега,провери си връзките към акумулатора!!!!!!!
Ако акумулатора ти губи контакт понякога или искри към клемите си,на високи обороти гарантирам ти пикове от по 40V !!!

Ако имаше ецу досега да си си купил ново.......
Отговори

peterl снимка peterl 06 ноември 2006 - 22:28

Благодаря за инфото на всички колеги!В Сряда ще направя всичко написано дотука.
:love_opel:
Отговори

hitdit снимка hitdit 07 ноември 2006 - 09:41

Привет, лампите могат да ти горят от повишено напрежение или от прегряване дължащо се на замърсяване при монтажа, или от хлабава връска на цокъла(фасонката). Успех.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 07 ноември 2006 - 10:48

бих ти препоръчал да не слагаш повече от тия 100W боклуци щото ще си докараш много бели :
- изгаряне ключа на фаровете
- изгаряне на контактите на стртерния ключ
- прегаряне на отражателя на фаровете
- пукане не стъклото на фаровете (зима иде и при по-продължително каране на фарове ти трябва една по-сериозна пръска със студена вода и си готов )

затова по-добре инвестирай в по-хубави крушки но 55 W, а ако не го направиш преправи инсталациата като вържеш дългите и късите през две релета и през бушон директно на акумулатора , а старите кабели за дълги и къси връзваш за управление на съответните релета ( това между другото можеш да го направиш и на 55 W крушки и сигурно ще имаш по-добро светене , защото ще елиминираш всички слаби връзки и падовете на напрежение предизвикани от тях
Отговори

peterl снимка peterl 07 ноември 2006 - 13:19

DUKE_BG, точно това мислех да направя!Да сложа едни реленца :kinggrin:
:love_opel:
Отговори

batececo снимка batececo 07 ноември 2006 - 15:39

На мен така честичко ми гореше десния и се оказа (за моята трошка - нормално), че не е добре затегнат рефлектора вътре в самата стъклария на фара и на ниски обороти от вибрациите - познай! :) Стегнах го и скоро не е горяла....
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 07 ноември 2006 - 16:35

Duke_BG, на Nov 7 2006, 11:48 AM, каза:

бих ти препоръчал да не слагаш повече от тия 100W боклуци щото ще си докараш много бели :
- изгаряне ключа на фаровете
- изгаряне на контактите на стртерния ключ
- прегаряне на отражателя на фаровете
- пукане не стъклото на фаровете (зима иде и при по-продължително каране на фарове ти трябва една по-сериозна пръска със студена вода и си готов )

Много се пише във форума за бели, които може да дойдат при използването на 100W крушки, но аз си ползвах две крушки почти 2 години и нямаше проблеми.

НО, аз си сложих релета на фаровете. Проблеми с рефлектора, стъклото на фара и тем подобни няма.

Едната ми крушка от 100-те Вт изгоря, другата все още си работи. Вече клони към 3-та година.

Купих Бош +някакви проценти.
Между другото светят еднакво (старата 100Вт и новия Бош 60Вт).
Отговори

peterl снимка peterl 07 ноември 2006 - 19:02

Значи аз моита Вектра си е купих с 100W крушки.Нищо не ми се е пукало, само че рефлекторите са започнали да се надигат.Но не са толкова зле тези крушки(100W)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg