Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Светна ми лампата за инжекцията

Agenta_rz снимка Agenta_rz 29 юни 2006 - 18:50

Здравейте колеги,
докато се прибирах от село днеска ми светна лампичката за инжекцията на таблото, огасих колата и пак я запалих, ама не, пак си светеше и оборотите бяха нестабилни (все едно си подаваш леко газ, отпускаш, подаваш и т.н.). Спрях, отворих капака, ам ся като незнам от ко може да е. Почнах всички куплиги наред - изваждам ги и пак ги вкарвам. Препалвам от време на време да видя дали се оправила, ама не. Всички кабели прегледах и не видях нищо нередно. Не можах да я оправя и тръгнах така. Пропуснах да кажа, че не може да се изфурсира. Покарах около 5 км и лампичката угасна. Викам добре, оправи се. Да, ама не. След около още 10 км. пак светна и пак със същите симптоми (неравномерни обороти). И така съм карал доста около 20 - 30 км. сигурно. Влязах в града и лампата пак угасна. И се прибрах де. И сега незнам какво да правя.
Кажете от какво може да е ? Аз си мисля, че е от бензина, макар че зареждам от едно и също място всеки път (Петрол) и досега не ми е правила проблеми.
Сипвам и бензин 95.

Opel Corsa 1.0i
дек. 97г.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 29 юни 2006 - 21:38

От много работи може да е но почти съм сигурен че не е от бензина според мен проблема ти е от дебитомера които при тези коли обикновено изкарва по около 100к км но дано да не съм прав защото нов е 320лв на Бош
Ако продължи да го прави наи добре намери един за проба и ако се оправи тогава сменяи - като задължително виж първо каква грешка дава компа
Успех
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 29 юни 2006 - 21:58

espero2000, на Jun 29 2006, 10:38 PM, каза:

според мен проблема ти е от дебитомера които при тези коли обикновено изкарва по около 100к км но дано да не съм прав защото нов е 320лв на Бош
Ако продължи да го прави наи добре намери един за проба и ако се оправи тогава сменяи
 


Какво представлява това чудо? Къде да го търся? Не може ли да се отремонтира? Все пак сме българи.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 29 юни 2006 - 22:20

Намира се на въздуховода между смукателния колектор и кутията на въздушния филтър \във него е включена букса с 5 крачета\
За съжаление до сега не съм чул това да се ремонтира
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 29 юни 2006 - 22:23

Мисля че се сетих, аз днеска му вадих кабелите, ама нищо.
Мерси много. Утре ще видя ко ще правя, че сега стана късно.
Отговори

kleyn снимка kleyn 29 юни 2006 - 22:23

.... и струва около 400 лв

п.с. опа тои колегата си е казал колко струва точно извинявам се :mhihi:
Отговори

John снимка John 29 юни 2006 - 23:33

Колега, направи една самодиагностика на инжекционната система, предполагам, че и на твойта кола става с телче в куплунга, и виж какъв код ще изкара.
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 30 юни 2006 - 17:43

John, на Jun 30 2006, 12:33 AM, каза:

Колега, направи една самодиагностика на инжекционната система, предполагам, че и на твойта кола става с телче в куплунга, и виж какъв код ще изкара.
 


Как да я направя тая диагностика. Куплунга ми е 16 пинов. Знам че трябва да се окъсят 5 и 6. Ама нямам 6 (няма го пинчето). Давам снимки щото не може да се обясни.

http://snimka.bg/alb...?album_id=46400

Мисля че почват да се броят отдолу (в ляво) нагоре, ако е така има пинове само на 3, 4, 5, 7 и 16 (от 3-тата снимка се вижда).

Пробвах да окъся 3 и 4 нищо не става, 4 и 5 също нищо не става. :mhihi:
Дайте идей.
Само в сервиз ли ще стане работата?
Отговори

borro снимка borro 30 юни 2006 - 18:49

Вуйче, не съм компетентен, но недей пробвай така за да не стане някой фал. Все някъде тук трябва да пише за диагностика на корса. Успех.
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 30 юни 2006 - 20:25

borro, на Jun 30 2006, 07:49 PM, каза:

Вуйче, не съм компетентен, но недей пробвай така за да не стане някой фал. Все някъде тук трябва да пише за диагностика на корса. Успех.
 


Защо "Вуйче" ???
Търсих из форума, ама не намерих нищо. Освен за 5 и 6.


Ако някой знае нещо да каже.
Отговори

borro снимка borro 30 юни 2006 - 20:30

Вуйче го използвах жаргонно. Недей го разбирай буквално. :mhihi:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 01 юли 2006 - 11:44

Ето линк към темата за самодиагностика

Как да си направим самодиагностика
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 01 юли 2006 - 18:05

Четох я тая тема (цялата). Не намерих нищо за мене. Имаше един който е питал за Корса, ама никой не му е отговорил. :mhihi:
Отговори

sheko снимка sheko 01 юли 2006 - 18:11

Е как искаш да ти се даде точен отговор, след като тази лампа отчита че някъде има грешка. Ако във форума има екстрасенси - нека да кажат какво точно има, ако не отиди на диагностика и ще стане ясно :mhihi: :gosh:
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 01 юли 2006 - 22:17

Там е работата, че не е постояно. Вчера пак ми го направи това. Спрях пофурсирах я малко, после я огасих, изчаках 2 - 3 минути и после нищо.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 02 юли 2006 - 22:16

Няма значение дали го прави постоянно, компютъра си помни грешката. Мисля че ако не се появи 10 или 20 запалвания след това чак тогава се изтрива от паметта му.
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 08 юли 2006 - 11:26

Имам малко странно питане (поне според мен).
Ако извадя буксата на дебитометъра и запаля ще се промени ли нещо в работата на колата? Един вид, ако ми направи проблем на пътя и извадя буксата ще се оправи ли, колкото да мога да се прибера (пречи ли на двигатела нещо).
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 08 юли 2006 - 21:39

Ето каво има в аутодатата за твоята корса:
Публикувано изображение

Изтриването на грешките става само в сервиз.
Ако не се оправиш с иткриването на грешката отивай направо в сервиз.

Успех
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 08 юли 2006 - 21:55

Колата е Opel Corsa 1.0 12v дек.97г.

И нямам 6 -ти пин (краче), и не мога да направя диагностика.

Благодаря за инфото все пак.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 09 юли 2006 - 19:40

ами то 1.0 има само един двигател Х10ХЕ и това дават за него в аутодатата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg