Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Опел Зафира А z18xe

R.A.D.O снимка R.A.D.O 01 февруари 2013 - 20:42

Здравейте на всички колеги.Преди месец се сдобих с този чудесен миниван.Много сам доволен направих си обслужването,проблема се появи при смяна на маслото.За първи път сам собственик на опел,специално от зафира сам очерован и специално този мотор.Добра динамика просторно добра видимост добра возия.Та към проблема незнам как се казва точно самата час,но днес майстора като почна да сменя маслото не можа да развив има един капак ,който след като се развие се сменя масления филтър.Та този капак е аломиниев и предните собственици при смяна са го повредили и най-вероятно преатегнали и явно пукнали и после някак си направен и поставен.Има и белязано с бяло по него. Та търся си такав капак защото не мога да си сменя филтъра,понеже спука ли се нямам резервен.Моля администраторите да ме извинят ако темата се повтаря турсих,но не намерих подобна тема.Моля колеги който са имали проблем и знаят каде мога да го намеря този алуминиев камак да помогнат.Благодаря предварително.
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 01 февруари 2013 - 21:29

Колега знам за какво говориш, масления филтър ти е елемент и ти говориш за "чашата" която от горната страна е за гаечен ключ или по-точно чашка. Капака "чашата" е алуминиева и най-вероятно са го пренатегнали и е отишла резбата, спорен мен единственото решение на проблема ти е нова "чаша" търси двигател който се продава на части, не знам дали се продава на магазин. А ако купиш нов капак ще успеете ли да развиете стария?
Мнението беше редактирано от opel_16v: 01 февруари 2013 - 21:29
Отговори

R.A.D.O снимка R.A.D.O 01 февруари 2013 - 21:58

Да същото нещо колега.Ами мисля че ще може ако дори и се счупи тази капачка поне ще се сложи новата както трябва и няма да треперя за всяка смяна на масло.Благодаря за информацията и отговора.А колега имаш ли идея дали от друг модел опел смисъл Астра Вектра примерно имат подобни капачки които да стават за Зафира и дали мога на алуминиевото тяло да сложа желязна или пласмасова,защото разбрах че има и такива.
Мнението беше редактирано от R.A.D.O: 01 февруари 2013 - 22:02
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 01 февруари 2013 - 22:02

Няма защо, но мен ме плаши това, че ако се счупи самата чаша дали ще може да се развие резбата която ще остане на дъното на тялото на филтъра. Дано се отвие безпроблемно, но първо намери нова чаша, за да си подготвен и като вече я имаш ще можеш спокойно да я разглобиш. Успех с търсенето и смяната!
Отговори

R.A.D.O снимка R.A.D.O 01 февруари 2013 - 22:12

А колега имаш ли идея дали от друг модел опел смисъл Астра Вектра примерно имат подобни капачки които да стават за Зафира и дали мога на алуминиевото тяло да сложа желязна или пласмасова,защото разбрах че има и такива.
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 01 февруари 2013 - 22:13

Колега не съм прочел мнението ти след като си го редактирал отговарям ти сега за векртите не знам, но моята Астра е със такъв филтър елемент и с капачка по същия начин като при теб. Именно такива са от двигатели: X12XE, Z12XE, X10XE не съм сигурен за двигател Х14ХЕ дали е такъв филтъра. Предполагам, че такава капачка ще стане и от като моята Астра.
Мнението беше редактирано от opel_16v: 01 февруари 2013 - 22:14
Отговори

R.A.D.O снимка R.A.D.O 01 февруари 2013 - 22:20

Значи да не се ограничавам в търсенето само на двигатели от зафира.Дано нямат разлики в диаметъра на чашките
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 01 февруари 2013 - 22:28

На Астра Г с двигател Х14ХЕ двигателя е малко по различен от този --->> http://i86.photobuck...06/SAM_0079.jpg но ако и той е Х14ХЕ, филтъра си е обикновен не е на елемент и с нищо не може да помогне този двигател.

При всички Астри Г с двигател 1.4 съм виждал само този ---->> http://images02.olx....akaro-fedel.jpg но не мога да разбера филтъра какъв е и ми се струва, че е обикновен а не на елемент.
Преди време гледах една Астра Г с двигател 1.6 16V и филтърът й беше обикновен (мисля, че беше X16XEL но не сум сигурен) така, че от 1.6 май няма смисъл да търсиш остава ти от 1.0 и от 1.2 и от Зафира.

Ето какво представлява чашата при 1.0 двигателите --->> http://auto-lackner..../6/060.0112.jpg
Твоята така ли изглежда ?
Отговори

R.A.D.O снимка R.A.D.O 01 февруари 2013 - 22:41

Колега имам снимка ама съм нов кажи как да я публикувам да я видиш,наподобява на 1.0 но не е ръбеста.Кажи как да ти я покажа?
Отговори

talatinov снимка talatinov 01 февруари 2013 - 22:47

Цялото тяло струва около 80 лв ,чисто ново GM.
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 01 февруари 2013 - 22:50

Ами в краен случай май ще трябва да се купи ново за 80 лв. и да се смени и проблема ще бъде решен завинаги. Колега може и самото тяло да е съсипано и нищо, че ще купиш нова капачка пак да не стане може резбата да е заминала. Все пак потърси и втора ръка нещо.
Отговори

R.A.D.O снимка R.A.D.O 01 февруари 2013 - 22:53

Благодаря колега ако те интересува все пак кажи мога да ти покажа каква е моята.Ще потърся първо само за капачка,а в краен случей цялото тяло не е мн скъпо само ме ориентирай откуде мога да го закупя тялото на GM.Още веднъж благодаря много за съдействието,хубав форум сте!!!
Отговори

talatinov снимка talatinov 01 февруари 2013 - 23:00

От представителство на Опел.Гледам си от Свети Влас,Бургас ти е най-близко.

В Бургас това е Бова.
Отговори

R.A.D.O снимка R.A.D.O 01 февруари 2013 - 23:03

Мерси!
Отговори

Hybrid снимка Hybrid 02 февруари 2013 - 09:07

Здравей и честито за автомобила
Малко допълнителна информация от мен, значи преди няколко месеца имаше колега, който беше пуснал тема за преминаване от маслен филтър тип "елемент" какъвто е при теб (x18xe1, z18xe) към обикновен маслен филтър (масовият- метален) чрез адаптер. Но за съжаление не мога да открия темата, ако му се занимава на някой от колегите да намери допълнителна информация и дали този вариант наистина е изпълним.
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 02 февруари 2013 - 11:00

Да и аз преди много време я бях гледал тази тема, но според мен най-хубаво е да си оправи тялото и да си остане с този филтър - елемент.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 02 февруари 2013 - 11:12

Z18XE - моторите са с маслен филтър-цял, а не с чаша и книжен филтър - елемент.
Мнението беше редактирано от kibo_tom3111: 02 февруари 2013 - 11:13
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 02 февруари 2013 - 13:36

Ами колегата защо казва, че филтъра му е елемент ?
Отговори

joro снимка joro 02 февруари 2013 - 13:48

 kibo_tom3111, на 02 февруари 2013 - 11:12, каза:

Z18XE - моторите са с маслен филтър-цял, а не с чаша и книжен филтър - елемент.


Зависи от колата моята Астра Бертоне е с з18хе и е с чаша даже препорачвам на колегата така и така ще прави чашата отдоло има едно гумено пръстенче което е хубаво да не казвам и задалжително да го смени в Стефанов го взех 11.30лв и спестява много главоболия за напреде.

Поздрави Жоро.
Отговори

R.A.D.O снимка R.A.D.O 07 февруари 2013 - 20:32

Колега относно пръстенчето за чашата те го дават с масления филтър комплект поне при мен беше вътре.Относно моя проблем да разкажа какво се случи.Напанахме чашата която е на тялото за масления фитър и се спраска.Чаша намерих 80лв оригиналната чисто нова искарах късмет,че тялото се запази невредимо.Какво да видим тъкъв филтър колеги не сте виждали Италианеца от който я взех може да получи диплома за най-голям мърляч.Явно на 3,4 смяна някой пишман майстор се е осрал и е наливано само масло без смяна на маслен филтър,защото чашата беше лепена от вътре без въпросния пръстен за уплътнение натегната до край.Чашата пристига утре вдруги ден сам готов.Благодаря на всички отзовали се по темата!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg