Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Ако не запали!

Емилио снимка Емилио 21 юни 2007 - 17:17

Колеги,пускам тази тема,за да ми кажете,ако някой ден стане така,че Вектрата -Б,1996 ми 1.6 16 клапана 101 коня не ще да запали,при положение,че имам безнин и добър акумулатор,какво трябва да се направи от мен,преди да викам Пътната помощ!Това,мисля,трябва да го знам,стъпка по стъпка.Какво се гледа,как и до колко.
Благодаря на всички,които ще напишат своите знания тук!
Отговори

John снимка John 21 юни 2007 - 19:07

Поне дали качва гориво помпата и дали има искра към свещите можеш да провериш. Дали кабелите на свещите са в добро състояние, а можеш и с мултицет да ги провериш да не е прекъснал някой. По-нататък в зависимост от двигателя - на пълна инжекция много малко можещ да направиш извън това, което написах. На моноинжекция можеш да провериш палеца, комутатора и пр. Един път баща ми закъса с Вектрата от снимката на Римската стена в Лозенец. Обади ми се, че не пали, отидох, проверих всичко, донесох реле на бензиновата помпа и комутатор, но нищо. Изтеглих я до нас и се чудя. И един майстор ме посъветва да видя дали върти палеца като върти стартера. Не въртеше. Оказа се счупен разпределителен вал. :naughtynono:
Отговори

Тони снимка Тони 21 юни 2007 - 21:53

 Емилио, на Jun 21 2007, 06:17 PM, каза:

Колеги,пускам тази тема,за да ми кажете,ако някой ден стане така,че Вектрата -Б,1996 ми 1.6 16 клапана 101 коня не ще да запали,


Да не би вече да ти я е правила тая магария,или ти като мене прорукуваш аз питах за изправяне на джанти какво ще стане и след няколко седмици се оказва,че ми е крива едната ,не викай дявола :naughtynono: :naughtynono:
Отговори

peterl снимка peterl 21 юни 2007 - 22:08

Цитат

Емилио Posted Today, 06:17 PM
Колеги,пускам тази тема,за да ми кажете,ако някой ден стане така,че Вектрата -Б,1996 ми 1.6 16 клапана 101 коня не ще да запали,при положение,че имам безнин и добър акумулатор,какво трябва да се направи от мен,преди да викам Пътната помощ!Това,мисля,трябва да го знам,стъпка по стъпка.Какво се гледа,как и до колко.
Благодаря на всички,които ще напишат своите знания тук!

Не дърпаи дявола за опашката.Нещата може да са много.И все пак ако някои знае за типичните проблеми на този двг нека сподели
Отговори

Емилио снимка Емилио 23 юни 2007 - 14:34

"И все пак ако някои знае за типичните проблеми на този двг нека сподели"
Точно това е идеята ми...а инъче аз съм и вързал червено конче против уруки....
Отговори

Maiky снимка Maiky 24 юни 2007 - 09:51

Аз какво ли не съм и вързал на моята и въпреки това ми се случи точно това, за което питаш. Диагнозата беше САМО бензинова помпа (210-220лв). Зависи обаче и къде точно ще ти се прецака колата. Аз бях късметия, че се прецака в гаража на един приятел и минах без пътната. Най-добре не питай за такива неща, защото може да се случи къде ли не и тогава няма оправия. А и с цялата електроника в колата няма как да пророкуваш някъде по шосетата. Карай и си свиркай!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 юни 2007 - 14:28

Причините колата да не запали са само две- гориво и ток. Една от двете е, друго няма. Но както казва Майки, с тая електроника на път си е е..ло мамата! Дано не те стига, пък и нас!
Отговори

g_pekin снимка g_pekin 25 юни 2007 - 18:49

бате мойта е на 22 имах скоро тоя проблем и кво ли не правих даже може и да си ми чел темата.смених делко,комутатор,бобина и кво ли не......НИЩО!!! и на края кво?"контактен ключ" :icon_rolleyes: та да знаеш първо това да гледаш!!!! ама мисля че скоро колата ти няма да има такъв проблем! :)
Отговори

Емилио снимка Емилио 25 юни 2007 - 21:51

ОК!
Благодаря на всички за различните мнения!Дано не се случва! :icon_rolleyes:
Отговори

loudnes снимка loudnes 26 юни 2007 - 12:59

Горе почти е казано и да "се похваля" значи един път изгасва колата (брат ми караше) звъни по тел-а аз отивам и гледам помпата качва бензин искра има !!! обаче някак си слаба и само като се подаде контакт и мерим и бъзикаме няколко часа а то ..... скъсан ангренажен ремък оттам капачката и разпределителния вал не се въртят и няма как да се разпределя искрата.Та уж ток и бензин ама не точно доста се пинкахме там :icon_rolleyes: бтв C 1.6 NZ rulzz може да се кара ремъка до скъсване :icon_biggrin: после сменяш зацепваш и пак караш :rasp:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 29 юни 2007 - 19:09

абре ако не си скъсал ангренаж или некой вал там да си счупил - причините си остават две - безин или ток или и 2те
та понеже само споменавате тая електроника велика - и т.н. - аз все продължавам да твърдя че тя е най-малкия ви проблем - ще ви светна на една малка тайна - за да работи колата горе долу трябва един датчик да е наред - всичко друго не е необходимо (айде още един трябва - обаче и без него ще запали но ще е много лошо вървенето)
значи трябва датчика за въртенето на коляновия вал да работи, като е хубаво и дебитомера да ти работи - но той обикновено работи, а и датчика на коляновия вал работи!
другите неща не са толко фатални за работата на колата - да не говорим че се чупят супер рядко!
по-скоро гледайте дали има гориво и как е искрата!
(горе колегата дето е писал за палеца и пълните инжекциони - да знае че има и пълни инжекциони с разпределител и палец ;-))
и така... да не ви се събират обаче проблеми на пътя е по-добре, имайте предвид че отиде ли обаче датчика на коляновия вал - колата няма начин да запали - от него идва почти цялата информация необходима за управлението на двигателя - демек компютъра като не знае че мотора се върти - за кво да подава бензин и искра! =)
Отговори

Ross_N снимка Ross_N 03 юли 2007 - 14:06

Съгласен съм с колегите, че причините може да са много, а в основата са липса на ток или гориво.
Ток: В ден първи от покупката на колата(Вектра А, 1.8Ми), спирам да заредя бензин, въртя - не пали... :mhihi: :mhihi: :icon_cool: Добре, че бях близо до службата - викам колегите, бутат и пали. Спирам пред службата и се почва мисленето. След около 10 минути пипам едно кабелче, което отива в стартера и....... :shocked: ....Вектрона пали и ръмжи. От тогава чак онзи ден направи същия номер. Та един кофти контакт също може да те пре...бе!
Гориво: Ако си давал колата на жената, и след това не ще да пали, почти на 99% е липса на гориво. Тук те са на същия принцип, като с мобилните телефони - защо трябва да го зареждам, допреди 5 минути си работеше.... :icon_cool: ...Имах подобен случай.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg