Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Бяло LED осветление Астра Н

baidimitar снимка baidimitar 23 февруари 2013 - 10:47

 rap17ka7a, на 23 февруари 2013 - 07:59, каза:

Страхотни снимки, много добре ме ориентира. Аз като че ли най-много се притеснявам от разпояването и запояването на диодите, тъй като малко ми треперят ръцете а те са много много малки... а и както каза ти май има шанс да изгоря някой :D трудно ли се разпояват иначе?



Ами разпояването, както и запояването не е никак трудно, просто трябва да имаш малко опит и хубав поялник, тинол и т.н. Трябва да се внимава, защото при запояването може да се окъси някъде и тогава сещаш се, ще има неприятности. Иначе самите светодиодчета са пластмасови и ако задържиш поялника за няколко секунди, докато го запояваш, целия се размеква, изкривява и после съответо не свети. Аз разбира се също прецаках няколко от светодиодчетата, ама не е болка за умиране, просто го махаш и слагаш следващия, като внимаваш повече :) Другото, което мисля е важно, пробвах спойката (светенето) на всеки един светодиод преди да сглобя всичко. Така нямаше изненади, всичко се получи перфектно. Тука на снимките не личи много, но наживо наистина радва много.
Ако имаш въпроси относно разглабянето или светодиоди или каквото и да било с удоволствие ще съдействам.
Отговори

rap17ka7a снимка rap17ka7a 23 февруари 2013 - 23:51

 baidimitar, на 23 февруари 2013 - 10:47, каза:

Ами разпояването, както и запояването не е никак трудно, просто трябва да имаш малко опит и хубав поялник, тинол и т.н. Трябва да се внимава, защото при запояването може да се окъси някъде и тогава сещаш се, ще има неприятности. Иначе самите светодиодчета са пластмасови и ако задържиш поялника за няколко секунди, докато го запояваш, целия се размеква, изкривява и после съответо не свети. Аз разбира се също прецаках няколко от светодиодчетата, ама не е болка за умиране, просто го махаш и слагаш следващия, като внимаваш повече :) Другото, което мисля е важно, пробвах спойката (светенето) на всеки един светодиод преди да сглобя всичко. Така нямаше изненади, всичко се получи перфектно. Тука на снимките не личи много, но наживо наистина радва много.
Ако имаш въпроси относно разглабянето или светодиоди или каквото и да било с удоволствие ще съдействам.

Благодаря колега :) инфото в супер, всичко е много изчерпателно и съм сигурен че много ще ми помогне. Надявам се да ми остане малко свободно време идния месеци ще се хвана няколко вечери след работа да го направя :) Благодаря ти още веднъж :)
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 февруари 2013 - 10:23

 baidimitar, на 10 декември 2012 - 15:25, каза:

4. При мен бутоните на волана се свалят с торкс 10, отзад в дупчиците на волана, отгоре всичко е на пластмасови щипки, могат да се разглобят и без да се развиват отзад. При вектра незнам как е.


При Вектрата до самите бутони се стига с торкс 6, няма да казвам как изглежда това нещо...
Отговори

steffo снимка steffo 21 март 2013 - 13:30

Здравейте колеги,

Цялата тема е много вдъхновяваща за маниаци по светлините като мен особено и приложеният снимков материал и то по етапи на монтаж и подмяна - просто супер! Така че вече съвсем се убедих че и аз ще се пусна по течението на синята светлина с Вектричката, само дето не съм толкова сръчен младеж като теб, но мисля да се пробвам дори с риска да се издъня и голяма част по таблото ми да почне да не работи (имаше споделено и такова мнение), но все някак си ще се оправя. Ако трябва ще търся съдействие и от съфорумците, нали приятел в нужда се познава! В момента трябва да се ориентирам какво ще ми е нужно да купя като материали - ЛЕД светлини, диоди и каквото още трябва, още се колебая и от къде да ги купя. Ако някой знае магазин в София, в който може да мина по-тънко, да предложи, ще съм много благодарен. Аз имам познат в Autotrade.bg и мисля, че там ще ми напрявят отстъпка. Не съм разглеждал много, но мисля че имат една част от необходимите материали преди да започна. Ако пропускам нещо важно, може да ударите едно рамо с коментар!
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 21 март 2013 - 14:55

 steffo, на 21 март 2013 - 13:30, каза:

Здравейте колеги,

Цялата тема е много вдъхновяваща за маниаци по светлините като мен особено и приложеният снимков материал и то по етапи на монтаж и подмяна - просто супер! Така че вече съвсем се убедих че и аз ще се пусна по течението на синята светлина с Вектричката, само дето не съм толкова сръчен младеж като теб, но мисля да се пробвам дори с риска да се издъня и голяма част по таблото ми да почне да не работи (имаше споделено и такова мнение), но все някак си ще се оправя. Ако трябва ще търся съдействие и от съфорумците, нали приятел в нужда се познава! В момента трябва да се ориентирам какво ще ми е нужно да купя като материали - ЛЕД светлини, диоди и каквото още трябва, още се колебая и от къде да ги купя. Ако някой знае магазин в София, в който може да мина по-тънко, да предложи, ще съм много благодарен. Аз имам познат в Autotrade.bg и мисля, че там ще ми напрявят отстъпка. Не съм разглеждал много, но мисля че имат една част от необходимите материали преди да започна. Ако пропускам нещо важно, може да ударите едно рамо с коментар!


Здрасти, ами това беше идеята на темата, ако може да е от полза на някой. Радвам се, че оценяваш. Диоди, съпротивления и т.н. може да си купиш от всеки магазин за електроника, или онлайн, разбира се. Аз някои неща си поръчах от нета, други на място в магазина. Хубавото е, че наживо можеш да ги видиш как светят, че освен цветове и температура на бялото примерно има и яркост и ъгъл на светене и т.н. Иначе успех с начинанието и ще се радвам да споделиш крайния резултат.
Отговори

opel forever снимка opel forever 22 март 2013 - 09:58

Супер е станало,но много играчка да ги разпояваш от лентата и после да ги запояваш пак на километража и другите неща.(конзолата.......)
Иначе ми хареса много.
Браво!
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 22 март 2013 - 10:06

 opel forever, на 22 март 2013 - 09:58, каза:

Супер е станало,но много играчка да ги разпояваш от лентата и после да ги запояваш пак на километража и другите неща.(конзолата.......)
Иначе ми хареса много.
Браво!


Ами колега, както нагоре съм написал имах такива ленти, останаха ми от един друг проект и затова ги ползвах. Разпояването е супер лесно, над 200 светодиодчета се разпояват за няколко минути :) елементарно е и супер бързо се свалят от лентите, понеже са гъвкави. Доста по бавно и пипкаво се свалят от платките. Пък и нали е направи си сам, трябва да има занимавка :) Поздрави!
Отговори

damianov снимка damianov 09 април 2013 - 10:40

Здравей колега и аз реших да направя същото със осветлението на мойта астричка но срещнах малак проблем.СД-то е различно и диодите са много по малки от тези за които ти много добре си описал в темата.Дали някои друг се е занимавал с това. Интересуваме дали някои знае от каде мога да си закупя такива диоди За да не се лутам из магазините да губя време.
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 09 април 2013 - 17:42

Браво много хубаво е станала , и най вече чисто и майсторски изработено ,адмираций за желанието и мерака
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 23 април 2013 - 15:51

 SEKSTAZI, на 09 април 2013 - 17:42, каза:

Браво много хубаво е станала , и най вече чисто и майсторски изработено ,адмираций за желанието и мерака


Благодаря, нали такава е идеята, не да усе..м нещата, ами да ги подобрим :) :love_opel:
Отговори

boqn снимка boqn 07 януари 2014 - 15:55

 baidimitar, на 11 декември 2012 - 14:57, каза:

Благодаря, аз също нямам никакво време напоследък, но за моя изненада всичко се оказа супер лесно за разглобяване, за отваряне, всичко е доста добре измислено и е супер за работа и всъщност ми отне общо няколко часа, разделени в няколко дни. Като имам малко време свалям по някой модул, правя го и после си върша другите задачи. Така след няколко дни всичко беше готово, сглобих и о чудоо :)

Здравей колега поздрави супер е станало,имам въпрос тези диоди от лентата които ги сваляш директно ли се запояват или трябва и съпротивление да се сложи?,ще издържат ли на напрежението
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 13 януари 2014 - 15:47

 boqn, на 07 януари 2014 - 15:55, каза:

Здравей колега поздрави супер е станало,имам въпрос тези диоди от лентата които ги сваляш директно ли се запояват или трябва и съпротивление да се сложи?,ще издържат ли на напрежението


Виж, светодиодчетата от лентата са на 3волта. При Астра Н няма нужда да се слагат никакви резистори, защото фабрично там си е с такива светодиоди. Незнам на каква кола искаш да ги слагаш, ако фабрично е с крушки на 12волта, разбира се, че ще трябва резисторче. На предишната ми Астра Ф също сменях осветлението в купето и там беше с резистори 500ома. Ами това е накратко, поздрави!
Отговори

CH_M снимка CH_M 13 януари 2014 - 16:20

 baidimitar, на 13 януари 2014 - 15:47, каза:

500килоома.

Махни "кило"-то, че ще запалят светодиодите на кукуво лято :mhihi:
Отговори

mariqnskii снимка mariqnskii 14 януари 2014 - 03:03

Много добре се е получело браво :)
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 14 януари 2014 - 12:18

 CH_M, на 13 януари 2014 - 16:20, каза:

Махни "кило"-то, че ще запалят светодиодите на кукуво лято :mhihi:



Да, няма да им е лесно ;) да го напишем така тогава: от 400 ома до 1 килоом, каквито има под ръка.
Мнението беше редактирано от baidimitar: 14 януари 2014 - 12:20
Отговори

хибридния снимка хибридния 13 март 2014 - 21:11

рекох и аз да сменя осветлението на интериора, но като отворих копчетата на волана и се оказаха други диоди. не са като твоите. или и твоите са били така?

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 15 март 2014 - 09:09

 хибридния, на 13 март 2014 - 21:11, каза:

...


Ами такива са, ама твоите ми се виждат по-малки. При мен по-малки бяха на панела за управление на климатроника, мисля и на бутоните за ел. стъклата и огледалата. (смених ги с тези дето имах). На първите снимки може да видиш моите, които са на бутоните на волана. Мисля, че гумичките там позволяваха да се сложат и от големите, така че сменяй смело. :)
Отговори

DTI снимка DTI 07 септември 2014 - 20:37

Здравей, колега!

Супер ти е станала колата. И аз смених почти всички диоди на моята астра H комби и се получи идеално, но имам следния проблем и те моля за съвет, т.к. явно си в час с инсталацията на астрата.

Като смених крушките на светлините на регистрационния номер и спряха да светят. Преди това при отключване на колата автоматично светваше и номера, а сега не, както и при включване на фаровете. Върнах обратно старите - пак нищо. Единственото сигурно е, че крушките са ок, а по кабелите няма ток.

Знаеш ли кой точно им е предпазителя, дали имат някакво реле или да имаш идея каква може да е причината. Ако някой от останалите форумци има предположение ще съм благодарен да го сподели.

Поздрави
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 14 октомври 2014 - 16:46

 DTI, на 07 септември 2014 - 20:37, каза:

Здравей, колега!

Супер ти е станала колата. И аз смених почти всички диоди на моята астра H комби и се получи идеално, но имам следния проблем и те моля за съвет, т.к. явно си в час с инсталацията на астрата.

Като смених крушките на светлините на регистрационния номер и спряха да светят. Преди това при отключване на колата автоматично светваше и номера, а сега не, както и при включване на фаровете. Върнах обратно старите - пак нищо. Единственото сигурно е, че крушките са ок, а по кабелите няма ток.

Знаеш ли кой точно им е предпазителя, дали имат някакво реле или да имаш идея каква може да е причината. Ако някой от останалите форумци има предположение ще съм благодарен да го сподели.

Поздрави

Явно като си слагал новите крушки нещо си окъсил и ти е заминал предпазителя... щом нямаш ток до крушките. Кой точно е предпазителя нямам идея, но мисля лесно можеш да провериш. Аз не съм имал проблем със светодиодните крушки на номера, някои колеги се оплакват, че им примигват... при мен са си ОК
Отговори

Жоро снимка Жоро 15 октомври 2014 - 10:22

baidimitar,

колегата си беше пуснал отделна тема и му помогнаха. Ще сложа линк, ако на някой му е интересно: Моята връзка
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg