Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Frontera

Поленов филтър на Frontera B 2003г. 2.2D

yasmania снимка yasmania 05 ноември 2014 - 12:45

Колеги, 2 въпроса имам за конкретен модел Opel Frontera B 2002-ра 2.2 Дизел:
1. Има климатик, по спецификации НЯМА поленов филтър който да пречиства към купето. Може ли да бъде сложен някак по пътя на системата, понеже алергичните към нагреватели хора страдат без подобен филтър дори парното да е пуснато с включен климатик
2. За инсталиране на Темпомат, дали става само с намиране на ръчка/лостче или трябват и други компоненти, както и последващо "програмиране" ?
Ще съм благодарен ако има хора с опит с тези машини да споделят мнение.
Отговори

gadjo_1978 снимка gadjo_1978 06 януари 2015 - 12:55

 yasmania, на 05 ноември 2014 - 12:45, каза:

Колеги, 2 въпроса имам за конкретен модел Opel Frontera B 2002-ра 2.2 Дизел:
1. Има климатик, по спецификации НЯМА поленов филтър който да пречиства към купето. Може ли да бъде сложен някак по пътя на системата, понеже алергичните към нагреватели хора страдат без подобен филтър дори парното да е пуснато с включен климатик
2. За инсталиране на Темпомат, дали става само с намиране на ръчка/лостче или трябват и други компоненти, както и последващо "програмиране" ?
Ще съм благодарен ако има хора с опит с тези машини да споделят мнение.

Яска не мисля , че има място за филтър някъде - от опит го казвам , онзи ден сменях радиаторчето на парното и всичко е толкоз набутано че няма на къде.
За темпомата слагаш лостчето и активираш през опкома , а и не забравяй за стоп машинка на съединителя - има си изкарани букси долу - може и на късо да ги вържеш, ако наямаш стоп машинка
Отговори

yasmania снимка yasmania 06 януари 2015 - 13:07

Ще намерим стоп- машинка, трябва всичко да е ОК. Но първо да намерим темпомат, че там май е цялата конзола зад волана с двете лостчета които трябва да се сменят. Не е псешно и ще го мислим във времето.

Проблем е обаче описаният проблем с филтъра. Ситуацията е толкова кофти, че ако не се реши има два варианта - или отново да сме изправени пред избор на подходящ за Баща ми автомобил, или да се кара с яке и ръкавици зимата за да не се пуска парното. Когато климатика работи (системата само охлажда на тази кола май), няма проблем. Пусне ли парното на топло обаче независимо дали е оставено на вътрешна циркулация или не, бащата алергизира нещо и започва да кашля от затопленият в радиаторчето въздух. Не се е случвало до сега с други 2 коли които е имал през годините назад а общото между тях е, че си имат поленов филтър и могат да работят на климатик който духа горещо.

Незнам как да подходим ....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg