Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

къде да сменя маслото на скоростите

temp снимка temp 05 февруари 2007 - 15:46

четох четох форума тези дни и едни скорости ... ама как се сменят
как влизат имам ли скорости т тн..
и се психясах
абе не мога да спя вече вартят ми се разни предавки насън
че и аз почнах да се въртя ..снощи замалко да се изсипя от леглото

така казваите каде да купя и да сменя това масло,
че в 2 масларници питах
и само трият ръце и викат аа.... не може
опелско трябва червено викат и пробка няма гарнитураа трябва
... ама ние нямамме
купи си масло и гарнитура пак ела да ти вземем парите 30 лв е това
обикновено като сменям маслото от където го купувам го сменят без пари или са си включени в цената
а тука вика 30 лв
Отговори

temp снимка temp 06 февруари 2007 - 14:54

Аиде де никои ли не сменя масло
в аксон ми искат да оставя колата сутрунта и да я взема вечерта ако е готова
не мога цял ден
нека некои кайе как има ли некаква тънкост
този картер дали е крив някаква особеност при смяната на гарнитура,(гарнитура каква коркова гумена вариянти) промивка с нещо или бензин варши работа
селд това от каде се налива някои пдф с картинки ако има
тази синтетика някакав силикон за гарнитурата
абе кажете някаде каде да отида за 30 мин да го оправя
Отговори

simeonov снимка simeonov 06 февруари 2007 - 15:07

ходи в STRATOS там ще ти го сменят за 20лв
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 февруари 2007 - 15:10

На скоростите на опел маслото по книжка не се сменя, за това и няма пробка за източване, а само за доливане.
Смяна става както са ти казали момчетата през "картера" но се сменя гарнитурата с нова. Доливане и наливане става през страничната пробка.
Отговори

simeonov снимка simeonov 06 февруари 2007 - 15:14

попринцип не се сменя но гарнитурата на картера се сменя ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 06 февруари 2007 - 15:41

Смяна ми предстои и на мен. Дори мисля да обиколя утре по магазините да си намеря гарнитура.Има ли ги тези неща или трябва да се търси в специализирани магазини?Еднакви ли са гарнитурите или за взеки модел скортости са различни?Между другото който има шум в скоростите много хвалят по другите форуми добавката на REDEX Gearbox Protection
Смятам да я пробвам защото моята кутия е доста изтормозена и шуми доста.
Спрял съм се на масло Q8 GEAR OIL GL 4/5 75W90
Ако някой има забележки ще се радвам да ги сподели!
Отговори

simeonov снимка simeonov 06 февруари 2007 - 15:53

има една добавка на STP млко прелича на графитна грес която е за скорости и деференцияли -върши работа
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 06 февруари 2007 - 16:03

simeonov, на Feb 6 2007, 04:53 PM, каза:

има една добавка на STP млко прелича на графитна грес която е за скорости и деференцияли -върши работа
 



Колега, и за тази четох, дори един пич ги беше тествал и двете , но по голям ефект имало от редекса.Поне той твърди , че изчезнали всякакви шумове от нея.Иначе и двете би трябвало да са на основа съединението молибден би сулфат. :thu:


Я цъкнете едно око на тази препратка.Става въпрос за руска добавка ФОРСАН.Тия хора са написали невероятни неща, които не ми се вярват :thu: , но е интересно да се прочете.А и като им гледам медалите взех да се замислям.

П.С. Дано колегата temp не се сърди , че му разводнявам темата, но така и така стана дума за скоростни кутии ..
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 07 февруари 2007 - 12:25

Колеги , каква вместимост има F16.Смятам да си сменя маслото сам, но не знам какво количество масло да купя.Остава и проблема с гарнитурата?Продават ли ги някъде? :flag:
Отговори

misho2 снимка misho2 07 февруари 2007 - 12:51

Аз си го смених в БУЛВАРИА за 2 часа заедно с другото масло о филтрите. Само че си записваш час преди това
Отговори

temp снимка temp 07 февруари 2007 - 13:44

misho2, на Feb 7 2007, 12:51 PM, каза:

Аз си го смених в БУЛВАРИА за 2 часа заедно с другото масло о филтрите. Само че си записваш час преди това
 


да беше написал цена :flag:

а за добавките сам против по принцип но за скоростите може
но смятам първо да сменя маслото пак после ще видия
Отговори

misho2 снимка misho2 07 февруари 2007 - 14:01

temp, на Feb 7 2007, 02:44 PM, каза:

misho2, на Feb 7 2007, 12:51 PM, каза:

Аз си го смених в БУЛВАРИА за 2 часа заедно с другото масло о филтрите. Само че си записваш час преди това
 


да беше написал цена :flag:

а за добавките сам против по принцип но за скоростите може
но смятам първо да сменя маслото пак после ще видия
 




не помня точно но около 60 лева всичко - маслото и работата.
за какви добавки става дума
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 14 февруари 2007 - 12:47

Смених маслото и останах доста доволен.Взех от червеното масло GM от магазин ОПЕЛ на Пещерско Шосе - 16лв/л. От там си взех и комплект гарнитури за F16 - 7 лв.В сервиза са ми приятели и не ми взеха пари за смяната (иначе при тях за смяна искат 5 лева) , като само изпомпаха старото и наляха това.Гарнитурите си ги запазих за момента, когато ще се наложи да се отваря самата кутия за ремонт, тъйкато най-вероятно имам разбит лагер на 5-та предавка.Преди да сменя маслото- на път към вкъщи минах през няколко магазина да търся добавка REDEX -Gearbox Protect , но никаде нямаше.Избрах на STP , която е 16 лева, но я намерих за 9,50 в едно гаражче дето продават и сменят масла :flag: :flag: .
Като резултат от смяната:
Перфектно влизане на всички предавки.Преди синхронизатора на 1-ва не ми работеше и трябваше да съм изцяло спрял, за да вкарам 1-ва, а сега влиза добре и при 20км.Чува се само двигателя - никакъв шум от кутията с изключение на 5-а.Там проблема си остана и след време като роди изцяло ще сменям лагер.В един сервиз за работата ми искат 150 лв :wave: , но да го духат за сега няма да пипам нищо!

:25:
Лека и безаварийна на всички!
Отговори

mcfistell снимка mcfistell 14 февруари 2007 - 13:13

SupraTRD, на Feb 14 2007, 01:47 PM, каза:

Смених маслото и останах доста доволен.Взех от червеното  масло GM от магазин ОПЕЛ на Пещерско Шосе - 16лв/л. От там си взех и комплект гарнитури за F16 - 7 лв.В сервиза са ми приятели и не ми взеха пари за смяната (иначе при тях за смяна искат 5 лева) , като само изпомпаха старото и наляха това.Гарнитурите си ги запазих за момента,  когато ще се наложи да се отваря самата кутия за ремонт, тъйкато най-вероятно имам разбит лагер на 5-та предавка.Преди да сменя маслото- на път към вкъщи минах през няколко магазина да търся добавка REDEX -Gearbox Protect , но никаде нямаше.Избрах на STP , която е 16 лева, но я намерих за 9,50 в едно гаражче дето продават и сменят масла  :wave:  :flag: .
Като резултат от смяната:
Перфектно влизане на всички предавки.Преди синхронизатора на 1-ва не ми работеше и трябваше да съм изцяло спрял, за да вкарам 1-ва, а сега влиза добре и при 20км.Чува се само двигателя - никакъв шум от кутията с изключение на 5-а.Там проблема си остана и след време като роди изцяло ще сменям лагер.В един сервиз за работата ми искат 150 лв :flag:  , но да го духат за сега няма да пипам нищо!

:25:
Лека и безаварийна на всички!
 



Здравей ,
За кой сервиз говориш, че и аз мисля да направя тази профилактика (да сменя изцяло маслото в скоростната кутия, а не само доливане), защото май не навсякъде разполагат с такива помпи за изпомпване на маслото, а и 5лв за труд са добре .
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 14 февруари 2007 - 13:29

След затвора продължаваш посока новия надлез.Пада се от дясната страна. ПРИСТА-ТЕКСАКО се води.Една сравнително висока сграда и има огромна табела ПРИСТА ОИЛ.Продават основно масла и гресси, като закупиш масло от там смяната ти е безплатна.До скоро не сменяха масла закупени от другаде, но като се обадих казаха , че няма проблем. :25: Предполагам , че 5 лева смяна е цена за всички , щото аз говорих с работниците, а иначе отстъпките ми ги прави шефа щото им оправям от време ан време компютрите ;). :wave: Ако имаш път натам питай са взеки случай.Иначе са много сериозни! :flag:
Отговори

kahyto снимка kahyto 14 февруари 2007 - 16:08

Мой съвет е сам да си го направиш.Говорим за максимум 1 час работа и отвиване на десет болтчета.Наливането също е елементарно.Но ако толкова настояваш да е в сервиз мога да ти препоръчам един в ОК до 66-то училище.
Успех!
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 14 февруари 2007 - 16:16

kahyto, на Feb 14 2007, 05:08 PM, каза:

Мой съвет е сам да си го направиш.Говорим за максимум 1 час работа и отвиване на десет болтчета.Наливането също е елементарно.Но ако толкова настояваш да е в сервиз мога да ти препоръчам един в ОК до 66-то училище.
Успех!
 


Прав си и аз исках това да направя, но като се замислиш нова гарнитура е 7 кинта, а смяната 5.Помпата чиста работа, а и доста трудно се намира гарнитура, а до колкото знам задължително трябва да се смени...
Отговори

kahyto снимка kahyto 14 февруари 2007 - 17:39

Да и ти си прав.Аз това упражнение си го правих сам и нямам ядове.А с помпапа трябва да е загряло маслото добре иначе е много гъсто и трудно и много бавно се източва.Пък и могат ли да ти гарантират че цялото масло е източено.Защото ако сменяш вида (пълна-полусинтетика) трябва цялото масло да бъде източено иначе става кофти.
Айде успех и пиши какво си направил

П.С. Мой съвет е да сложиш Пълна синтетика.през зиамта е много по-добре и скоростите се включват значително по-лесно.
Отговори

Спас Славчев снимка Спас Славчев 14 февруари 2007 - 18:04

kahyto, на Feb 14 2007, 06:39 PM, каза:

Да и ти си прав.Аз това упражнение си го правих сам и нямам ядове.А с помпапа трябва да е загряло маслото добре иначе е много гъсто и трудно и много бавно се източва.Пък и могат ли да ти гарантират че цялото масло е източено.Защото ако сменяш вида (пълна-полусинтетика) трябва цялото масло да бъде източено иначе става кофти.
Айде успех и пиши какво си направил

П.С. Мой съвет е да сложиш Пълна синтетика.през зиамта е много по-добре и скоростите се включват значително по-лесно.
 

Ами ако имаш мен предвид ..аз лично го смених вчера и го смених с масло GM - червено.Никъде не пише с какъв вискозитет е..На гърба има описание ма 10 езика , но нищо съществено не прочетох.Старото масло като го видях беше толкова рядко, че изтичаше като вода.Пичовете там казаха , че GM където съм взел е ефтино за синтетика и скъпо за минерално масло - тези 16лв за литър.. Идея си нямам, за сега съм много доволен от това как ми влизат скоростите, а и маслото купих от магазин ОПЕЛ и хората се кълняха , че е оригинално :wave: - ама квот такова .. :25:
Отговори

lubbaka снимка lubbaka 14 февруари 2007 - 19:18

SupraTRD, на Feb 14 2007, 06:04 PM, каза:

kahyto, на Feb 14 2007, 06:39 PM, каза:

Да и ти си прав.Аз това упражнение си го правих сам и нямам ядове.А с помпапа трябва да е загряло маслото добре иначе е много гъсто и трудно и много бавно се източва.Пък и могат ли да ти гарантират че цялото масло е източено.Защото ако сменяш вида (пълна-полусинтетика) трябва цялото масло да бъде източено иначе става кофти.
Айде успех и пиши какво си направил

П.С. Мой съвет е да сложиш Пълна синтетика.през зиамта е много по-добре и скоростите се включват значително по-лесно.
 

Ами ако имаш мен предвид ..аз лично го смених вчера и го смених с масло GM - червено.Никъде не пише с какъв вискозитет е..На гърба има описание ма 10 езика , но нищо съществено не прочетох.Старото масло като го видях беше толкова рядко, че изтичаше като вода.Пичовете там казаха , че GM където съм взел е ефтино за синтетика и скъпо за минерално масло - тези 16лв за литър.. Идея си нямам, за сега съм много доволен от това как ми влизат скоростите, а и маслото купих от магазин ОПЕЛ и хората се кълняха , че е оригинално :wave: - ама квот такова .. :25:
 

колега, къде се намира този магазин, щото аз мислех да ходя до опел сервиза да взимам масълце и за моята кутия, че трябва да доливам, а пък в деу магазините няма хубави масла, но тъй като пещерско шосе ми е по-близо мисля да мина оттам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg