Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Къде да търся...

tena снимка tena 24 април 2007 - 08:20

Колеги, я кажете къде да търся причините за повишен разход при Х14ХЕ. Т.е. тази моторетка има ли си обичайни болежки в тази насока? Всякакви мнения ще са добре дошли. Предварително благодаря за вниманието!

Лека и безаварийна!!!
Отговори

пламен снимка пламен 24 април 2007 - 12:01

Въздушен филтър,свещи и кабели.Първо почни от тях.
Отговори

tena снимка tena 24 април 2007 - 13:40

пламен, на Apr 24 2007, 01:01 PM, каза:

Въздушен филтър,свещи и кабели.Първо почни от тях.
 


Да, така трябва да направя! Тая моторетка май беше с DIS модул :beer: . От филтър и свещи обаче ми се вижда малко вероятно да дава разход по много груби сметки 14/100. Струва ми се, че има и нещо друго и за това питам за "детски болести".


Лека и безаварийна!!!
Отговори

Stalker снимка Stalker 24 април 2007 - 20:10

Здравейте, и моята колица със същия двигател доста си похапва на градско.Скоро я засичах и даде 13,8/100 бензин-става въпрос за каране при студен двигател на късо разстояние 4-5 км и понеже все закъснявам за работа доста я юркам.Опитвал съм да я засека и при по-спокойно каране-тогава излиза м/у 12-13/100.
Явно големия разход идва от карането на къси разстояния при незагрял двигател(затова някои колеги не признават разхода на градско за меродавен за състоянието на двигателя и препоръчват засичане само на извънградско-там ми дава м/у 5-6/100).А и този двигател макар и 90 к.с. му идва слабичък на комбито.
Предстои ми посещение при майстора за този,а и за други проблеми и ако има резултат ще споделя. :beer:
Отговори

tena снимка tena 25 април 2007 - 09:09

Stalker, на Apr 24 2007, 09:10 PM, каза:

Здравейте, и моята колица със същия двигател доста си похапва на градско.Скоро я засичах и даде 13,8/100 бензин-става въпрос за каране при студен двигател
 


Даа, само дето тоя разход при мен го даде на смесено и направо се :beer: . Ще трябва лечение!


Лека и безаварийна!!!
Отговори

beos снимка beos 25 април 2007 - 09:17

Както каза колегата ..

Цитат

Въздушен филтър,свещи и кабели.Първо почни от тях



Колега виждам, че си от Карлово .. а там градското не е като в София и други големи градове ..
Аз съм от Варна и я карам като теб на близки разстояния и разходът ми е приличен ~ 8.5-10 но не съм превишавал над 10 и не я ръчкам щото няма каде в задръстванията. моторът ми е същият ако се чудиш защо ти пиша ..
Астра Ф комби Х14ХЕ '97г. е колата и мотора .. а отностно колегата дето се изказа че макар и 90 коня му идва купето тежко - немога да се съглася :beer: , явно неговата има проблем.

п.п Опитай с самодиагностика ... свети ли чек енджийна - онази оранжева лампичка с мотор и светкавица вътре в него?
Отговори

tena снимка tena 25 април 2007 - 10:41

kompi2000, на Apr 25 2007, 10:29 AM, каза:

Не знам дали ще помогна,но от опит знам,че на тоя мотор като се прецака датчика които дава информация за температурата на мотора към компютъра и вдига разхода драстично.На мои приятел беше започнала да му гори дори 20/100.
 

А! Това вече е доста полезно инфо. Само ще ми е интересно при твоя приятел други проблеми освен разхода наблюдаваха ли се? Благодаря!

Колега beos, относно моторетката други забележки нямам освен разхода, но явно той е в следствие на проблем, а не е конструктивен. Д-ля е на Корсата на балдъзата и за това купе е perfect. Балдъзата има колата отскоро, ама тя не е от шофьорите дето ще и направи впечатление висок разход. Просто от няколко дни аз карам колата във връзка с някои профилактични операции и се натъкнах на този проблем. Няма checkq яма дявол :beer: !

Лека и безаварийна!!!
Отговори

Piron45 снимка Piron45 25 април 2007 - 16:58

tena, на Apr 24 2007, 08:20 AM, каза:

Колеги, я кажете къде да търся причините за повишен разход при Х14ХЕ. Т.е. тази моторетка има ли си обичайни болежки в тази насока? Всякакви мнения ще са добре дошли. Предварително благодаря за вниманието!

Лека и безаварийна!!!
 



Колега ,
Системата МОТРОНИК с която работи твоя мотор има доста зависимости за разхода на гориво. Всички датчици дават информация на компа и той определя колко гориво да впръска в цилиндрите в зависимост от всички данни.
1 - датчика за температура на двигателя, при студено пускане на мотора има допълнително впръскване което качва разхода и ако датчика по някаква причина не отчита повишение на температурата е ясно какво става. Провери най напред за лош контакт на кабела с датчика преди да се юрнеш да го сменяш.
2 - потенциометъра на дроселовата клапа може да не отчита правилно и да прави обогатена смес.
3 - моторчето за празен ход дали работи правилно с отваряне на байпаса.
4 - ЕКУ- то може нещо да бърка с връщането на отработените газове и правенето на сместа
5 - не на последно място и Ламбда сондата която мери съдържанието на изгорелите газове и също влияе за количеството на горивото в сместа

Като помисля може да се сетя и за още нещо, но най вероятно си остава датчика за температурата на мотора.
Все пак прегледай връзките по датчиците да няма някъде зацапване или не добър контакт което е по вероятно от това да е дефектирал.

Успех :unsure:
Отговори

Antytrust снимка Antytrust 25 април 2007 - 23:38

И аз съм с X14XE двигател и катоколегата постнал темата минавам дневно по 5 км през адски задръствания. разхода ми варира между 13 и 14 л/км. Но колата си върви напушка, ако изключим че от 4 дена взе да пуши нещо ама това е друг проблем.
Отговори

tena снимка tena 26 април 2007 - 08:05

Antytrust, на Apr 26 2007, 12:38 AM, каза:

И аз съм с X14XE двигател и катоколегата постнал темата минавам дневно по 5 км през адски задръствания. разхода ми варира между 13 и 14 л/км. Но колата си върви напушка, ако изключим че от 4 дена взе да пуши нещо ама това е друг проблем.
 


Само да уточня за тези, които не са изчели внимателно темата: споменатия от мен разход е смесено демек градско и извънградско.
Това обаче не е толкова съществено. По-важното е, че "Обичайните заподозрени" вече се очертават и през почивните дни ще си имам занимавка.

Лека и безаварийна!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg