Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Проблем с BLAUPUNKT SC202- не запомня станции

rossko снимка rossko 06 май 2007 - 11:17

Имам странен проблем с BLAUPUNKT SC202 на Опел Астра. Касетофончето е оригиналното на колата, имам му кода но....
Преди известно време забелязах, че след като го пусна винаги стартира на трета "програма", т.е ако съм го изгасил докато е било на 1-ва след пускането минава на 3. Тогава пробвах да смена някоя станция и да я запомня на 3-та позиция но...
запомяня се, изгасям касетофона пускам го и .. ето пак е както преди (станциите не са се променили). Все едно паметта му е заключена.
Малко сложно е за обесняване дано сте ме разбрали.
Благодаря предварително.

пробах да му махна захранването ... няма ефект
Отговори

didofl снимка didofl 06 май 2007 - 13:43

Здравей колега!
Провери правилно ли е захранен, има един проводник мисля че беше жълт на цвят на които му се подава постоянно 12 волта за памет - memory! Успех!
Отговори

rossko снимка rossko 06 май 2007 - 13:59

ами тои не е ваден от куплунга
и една ли се е извадил кабела .. но ще проверя
Отговори

rossko снимка rossko 07 май 2007 - 14:31

Не е от захранването
проблема си остава
Отговори

Pinto снимка Pinto 14 май 2007 - 12:28

rossko, на May 7 2007, 02:31 PM, каза:

Не е от захранването
проблема си остава
 

И аз имам същия проблем. Очаквааме помощ.
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 14 май 2007 - 12:33

на махнато от контакт работи ли кастфоно ? или поне часовник на него ако има?
Отговори

batececo снимка batececo 14 май 2007 - 12:37

И аз имам подобен (да не кажа същия) проблем, но става въпрос за касетофон Пайниър, забелязах, че вътре има една батерия (изглежда по същия начин като на компютрите на дънната платка). Аз лично се съмнявам да не се е изтощила, или да и е свършил животеца и да не запомня последната конфигурация...
Вижте и вие да нямате такава батерийка, аз мисля тея дни като намеря половин час свободно време да се опитам да я сменя (моята изглежда запоена по някакъв ши**н начин)...
Иначе при мен ако изключа радиото за 1-2 минутки макс после си помни настройките, но ако да речем го спра за 5 минути - после наново сканиране и т.н...
При вас как е?
Отговори

Pawel_p снимка Pawel_p 14 май 2007 - 12:44

100 % липса на 12 в . потърси схема на свързване ако няма на касетофона отгоре
почти сигурно е ....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg