Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Забавни Opel истории

моята история и.. още нещо

Тази тема е заключена

Mammoth снимка Mammoth 29 април 2009 - 11:51

И аз съм такъв маниак на калибрата и моето идва от баща ми. От както съм се родил и първите ми спомени са за калибрата как я гледахме с баща ми в едно списание и той казваше, че ще я купи. Е мечтата му се сбъдна, както и моята <_< . И от тогава просто тази кола и марката като цяло са ми на сърцето. Напълно те разбирам!!! И много се дразня като започнат да ми се подиграват с лафовете за ръждата и циганското ферари ама какво да се прави. :thu:
Отговори

martoKZ снимка martoKZ 07 май 2009 - 02:01

Globe като чета темата ти направо се връщам няколко години назад и си спомням колко безсънни нощи съм прекарал в гаража възстановявайки това червеното от аватара ми,което беше помляно от всички страни(купих я ударена,но евтино).За месец беше като нова.С мерак всичко става.А като гледам колко си запален на тема Calibra и C20XE съм сигурен не само,че ще я имаш :blink: ,а и,че ще е една хубава,спретната и добре потдържана колица :blink:
Отговори

svetlio999 снимка svetlio999 07 май 2009 - 06:34

еи това се казва голям опел фен браво браво само такива хора да има

пич щом го искаш толкова силно ще стане вярвай ми даже и нещо да те спъне временно пак ще стане


и аз харесвам калибрите много

успех
Отговори

Иво снимка Иво 08 май 2009 - 09:43

Здравейте на всички, пристрастен съм от 5 години...

Защо ли в тази тема чета много моменти, които и аз съм изживял. Както Метана казва, Калибрата е изпреварила времето си. За първи път я видях когато бях на 8. Още пазя лепенки с нея от тогава. Когато тръгнах да си купувам първата кола се бях спрял на няколко модела. Гледах какви ли не коли, но когато седнах и подкарах калибрата разбрах, че това е моята кола. Купих си една, после втора. С течение на времето се запознах с поне 10 човека, които са си купили калибра за втори път и трима, които са имали по три. Това говори много за качествата на колата. Макар модела да е вече на 19 години, все още има чар. Много се ядосвам като видя някоя занемарена, изгнила или обезобразвена с разни лепенки или цигански спойлери, пейки и т.н.

Поздравявам всички истински фенове на калибрата. С много от тях се познаваме лично, с много други само виртуално. Ясен е един от най-зарибените фенове. Евала му правя за мерака!

Globe, за съжаление на събора ще мога да тръгна най-рано събота следобяд, че приятелката ми е на изпит преди това, но ако нямаш друг превоз, с удоволствие ще те вземем при нас!
Отговори

Globe снимка Globe 08 май 2009 - 12:13

мерси много :) за Събора още не съм много сигурен дали ще имам възможност да ида.. много се надявам, но има вероятност тогава да съм в Германия.. и.. нещо такова :( Иначе за калибрата... просто в 1 момент когато започнах да се оглеждам за кола.. на всяка 1 кола и намерих забележки.. по външния вид и като цяло идеята формите.. и всичко !! .. и .. докато не я видях в една лятна прохладна вечер под 1 дърво... тогава се загледах докоснах я и казах това е моята кола сигурно съм я оглеждал 10-15 минути и не можех да отлепя очи от нея.. просто никога не бях се замислял за Калибра не бях се и заглеждал даже..,но сега ........... :love_opel: :unsure: :3: Само като видя да минава покрай мен или някъде да шава като цяло и ми настръхват космите на ръцете (а аз си имам доста) хехехе :)
Мнението беше редактирано от Globe: 08 май 2009 - 12:16
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 08 май 2009 - 19:41

 Globe, на 21 Apr 2009, 08:00 PM, каза:

там съм :) много се замислям скоро да отида на някое събиране .. аз от много време се каня..,но сега започнах да настъпвам повечко.. и сигурно ще намеря начин да ида :) иначе парите ще ги изкарам .. просто здравата работа не ми е проблем.. не давам назад :) просто сега вече съм се решил, че ще ги насоча за това


Приятелю,хареса ми твоята история.Защото повечето хора чакат "маминка" или "тати" да купи,а ти си работиш за мечтата.Дерзай,само така.
П.П.Пиша ти с идеята да идеме заедно на неделната сбирка на ОМВ(аз съм в 313,а скоро и в 221,отсреща).Та да те взема с моята каруца,па горе може да има някой колега с Калибра ХЕ и да ти сбъдне желанието да ти обясни(а защо не и да те повози),да седнеш,да усетиш как я чувстваш......Все хубави работи :love_opel:
Отговори

Globe снимка Globe 08 май 2009 - 20:21

колега навит съм :) на мен от доста време ми се ходи на някоя от срещите :),ако не за друго то поне да пия някое кафе и да послушам разни неща, че още съм доста бос в тези области, но каквото съм прочел остава бетон :) хехехе мерак много сега и време има горе-долу :) така че съм навит ест да дойда :) на мен не ми е проблем просто не ми се ходише и сам :love_opel: :unsure: :3: :flag:
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 09 май 2009 - 06:12

 Globe, на 08 May 2009, 09:21 PM, каза:

колега навит съм :) на мен от доста време ми се ходи на някоя от срещите :),ако не за друго то поне да пия някое кафе и да послушам разни неща, че още съм доста бос в тези области, но каквото съм прочел остава бетон :) хехехе мерак много сега и време има горе-долу :) така че съм навит ест да дойда :) на мен не ми е проблем просто не ми се ходише и сам :love_opel: :unsure: :3: :flag:


Ми ще се разбереме предварително.
Ако искаш пиши един смс,че май днес няма да съм много в нас.
Пращам ти телефона на лични
Отговори

Globe снимка Globe 23 юни 2009 - 18:43

Ето малко развитие по темата.. Ударно започнах да събирам пари.. яко работа .. и такива неща..,надявам се съвсем скоро да започна да се оглеждам и да набирам разни телефонни номера :)

иии много мерси на Eltoro (Владо) ,който тогава ме взе и бях на 1 опел среща :) (хубаво ми беше на душата хехехе)

както и специялни благодарности за Prilo и Yasmania , който ме заливат със супер подробна информация (като ги питам нещо няма назад..) Просто толкова много неща започнах да научавам ..,че чак се чуствам умен в тази насока.. ;)

(и 2-мата ще ги посетя 100% да ги черпя по 1 "кафе" като я взема)
Мнението беше редактирано от Globe: 23 юни 2009 - 18:47
Отговори

Taz снимка Taz 23 юни 2009 - 23:31

Бах'ти лудите сектанти :mhihi:
Момко, като чета, забелязвам че си доста зарибен... прочетох доста мнения, обаче ако решиш да станеш неизлечимо болен от болестта, обади се! <_<
Отговори

Globe снимка Globe 23 юни 2009 - 23:45

аз съм и с всеки ден ставам по-зарибен :) оо гледам, че ти си от София ? свободен съм тези дни за кафета и подобни неща :) евентуално може да Ударим 1 ;) от Младост 3 съм, но съм гъФкаФ с транспорта стигам на всякъде

т.е това е нещо като отговор на ... "обаче ако решиш да станеш неизлечимо болен от болестта, обади се! "

абе с 2 думи обаждам се :)
Мнението беше редактирано от Globe: 24 юни 2009 - 00:06
Отговори

yasmania снимка yasmania 24 юни 2009 - 07:04

То тоя Taz . . . по - добре не се занимавай с него <_< Абсолютен психопат е да го еВа , а и не ги чатка толкоз нещата :doh:

И са му мноо големи хапчет.. . . ааа Джантите Де :mhihi:

Божкооооо CALL ME тез дни батенце да уговорим една схема с тебе, и Бобсъна.
Отговори

хибридния снимка хибридния 24 юни 2009 - 07:42

Цитат

Бобсъна.

Кой беше па тоя? <_<
Отговори

Prilo снимка Prilo 24 юни 2009 - 08:00

Здравейте,

Казвам се Prilo и съм Опелохолик. Точната ми диагноза е Остра Калибралгия с мощни изблици на Редтопобия.
Радвам се на "болестта" си вече 5-6 години.

Постъпих във форума след като разбрах, че не съм единствен, и че по света има и други хора в моето състояние.
Тук намирам сродни души и хора, които ми помагат да се вманияча още повече, както и да давам волни изблици на симптомите на манията си.

Globe, ти си следващият ;)
Отговори

Globe снимка Globe 06 септември 2009 - 09:15

Колеги какво да ви кажа... Мога да кажа само..,че май момента наближава т.е настъпва.. понеделник е решаващия ден..След което има 99% вероятност да пътувам за ... към Ямбол там някъде..,защото съм си харесал една от там горе-долу ;).. абе с 2 думи... май май.. да не мине котка път.. вече си търся :)..,че и големи изисквания имам да му се невиди ххххх :good: :good: :icon_wink2: то не са климатроници..,то не са години..,че и двигатели хахаха абе страшна работа :) дано само да не се присече работата...
Отговори

Sammy снимка Sammy 06 септември 2009 - 16:55

мога да ти кажа само УСПЕХ колега дано тва да е твоята кола
Отговори

Globe снимка Globe 06 септември 2009 - 16:58

и аз така.. искренно се надявам всичко да излезе както трябва.. 99,99% съм сигурен ..,че шефа в понеделник няма да ме спъне..(че чакам да чуя 1 изречение от него) и след това всичко ще става максимално бързо..Само трябва да измисля..,ако ида в Ямбол къде ще преспя ^^ ,ЧЕ..ако тръгна да я гледам..,то ще е след работа.. ,а ако всичко е ОК нотариуси.. вечер.. и .. въопще малко сложнотий.. ,но се надявам да станат колкото може по-бързо нещата

п.с но това е колата която винаги съм искал.. ! 94-та година в комбинация с Климатроник и добро техническо състояние..,а и сивия металик ме привлича ххх
Мнението беше редактирано от Globe: 06 септември 2009 - 17:04
Отговори

indianeca1983 снимка indianeca1983 06 септември 2009 - 17:19

Успех колега,ще стискам палци...
Отговори

Globe снимка Globe 06 септември 2009 - 19:01

колата се оказа "пълен фъш"..,т.е не става за нищо.. т.е пълна манджа.. :челен удар..,хич не върви .. и 1 куп проблеми.. Хиляди благодарности на колегата Manolov за съдействието ! ,ако не беше той щях да ударя 310 км.. за тоя дето....

Сега .. какво остава.. освен да си пусна обява в купува? хм.. помагайте :) това са мойте критерии:

93-94.. C20XE - задължително,добро техническо състояние,добър външен вид..,климатик или климатроник (2-рото за предпочитане) и.. останалите базови екстри.. колкото повече екстри - толкова по-добре....,но нека колата да е в добро техническо състояние.. и боята да е добра(т.е да не е .. трагична работата)..

п.с мерси предварително на всички ;)
Мнението беше редактирано от Globe: 06 септември 2009 - 20:06
Отговори

Globe снимка Globe 06 септември 2009 - 20:51

преди 2 седмици бартеросаха една калибра.. синя.. 94-та с всички екстри + климатроник.. ,то не бяха аирбеци..,то не беше чудо.. ,че и беше обслужена..,но какво да се прави.. сега търся търся.. дано излезе нещо свясно.. намерих една в една автокъща в София..,но не мисля ..,че 3700 лева.. са малко пари.. при положение..,че трябва да и платя всички такси ..,пък и тя не е кой знае какво..... работата става куче влачи рейс.. (поне да можеше да се взимат такива коли на лизинг..,а то не може..(че този тип лизинги са малко по-далавера))
Мнението беше редактирано от Globe: 06 септември 2009 - 20:52
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg