Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Трудно ли се краде Опел?

Stenli_ снимка Stenli_ 08 февруари 2009 - 16:17

Здр на всички

Много ми е инересно трудно ли се краде Опел т.е. тези чипове които се намират  в ключовете ни, създават ли пречка на крадците? Можем ли да разчитаме на имобилайзера, алармата и.т.н ?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 февруари 2009 - 16:31

 Stenli_, на 08 Feb 2009, 04:17 PM, каза:

Здр на всички

Много ми е инересно трудно ли се краде Опел т.е. тези чипове които се намират в ключовете ни, създават ли пречка на крадците? Можем ли да разчитаме на имобилайзера, алармата и.т.н ?


Ако колата ти е набелязана изгаряш дори да се следи от ФБР! :61: По-добре да не влизаш на прицел
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 08 февруари 2009 - 17:46

Значи да не си слагам аларма (оригиналната нещо не бачка или не мога да си я пусна) ?
Отговори

Onlyshits снимка Onlyshits 08 февруари 2009 - 17:51

 Stenli_, на 08 Feb 2009, 05:46 PM, каза:

Значи да не си слагам аларма (оригиналната нещо не бачка или не мога да си я пусна) ?

аз гледах в нета разни клипчета хората с телефони отварят такива коли с чипове ..... за тва че ..... решат ли да крадат ще е гепнат както си решат ... за тва че квото и да слагат .... винаги ще се намери начин за кражба
Отговори

CH_M снимка CH_M 08 февруари 2009 - 17:57

Прав е колегата ,с каквато и аларма да си ако щеш и с GPS навигация ,нарочат ли те няма спасение. Прекръстваш се и толкова .Всичко е божа работа. Иначе алармата е удобна защото поне на моята ми управлява централното, и да уплаши някой кокошкар.
Отговори

sauber снимка sauber 08 февруари 2009 - 22:46

Има една максима : " Няма нещо което да е създадено от човек и да не може да се преодолее от друг човек "
Спасението от кражба е КАСКОто и нищо друго !
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 08 февруари 2009 - 23:03

Абе то са по НОВА тв. даваха по този случаи....ииии едни пичове откраднаха една 8-ма серия чистак бърсак като я бутаха с една Г-класа....... сещаш се че имобилаизера е блокирал двигателя ана на Г-класата не и пука.... :61:
Отговори

SkiGeorgi снимка SkiGeorgi 09 февруари 2009 - 21:45

Мда това и аз го гледах.Тия се намурдаха в колата и започнаха да я бутат отзад с джип.Казаха, че я откарват в гараж, където с PC и съответния softwear разбиват защитата.Аз отдавна си мисля, че тези чипове не са кой знае какво предимство.Те заедно с алармите пазят от кварталните кокошкари и пак може да осъмнеш без радио, гуми и т.н.Срещу такава организирана банда, като тази, която я даваха снощи, едва ли има средство за защита.Аз все пак не вярвам те да тръгнат да крадат някой OPEL.
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 09 февруари 2009 - 22:42

Скопеване, само скопеване, щото тия дето крадат, не крадат за първи път и са известни на полицията, ама като ги хванат и веднага почват да си упражняват всички възможни права. Па току ги свие я зъб, а апендисит. Каско да си правим! Що? Те да си правят застраховки "Живот"!!! Ама оня чичо от село хубава аларма си сложил на жигулката - жена му му ушила една чучка, той набил неколко тройки куки за дунавски сом в чучката и вечер я слагал на шофьорската седалка на жигулката. Един път помогнало, та на оня г....зъ изгледал всички серии на "пълна промяна".
Отговори

Sasho07 снимка Sasho07 09 февруари 2009 - 23:14

Набележат ли я ако ще и ти да си вътре ще я откраднат:)Правиш си редовно каското БЕЗ ДА ЗАКАСНЯВАШ и си спиш спокойно.

На един приятел му изтече каското и след една седмица колата му изчезна а е кола 95 година.
Отговори

fanatic снимка fanatic 10 февруари 2009 - 09:33

Старите опели се крадат малко по трудно, но кой ли би искал да краде такава кола...
Отговори

kirenski снимка kirenski 10 февруари 2009 - 10:00

 fanatic, на 10 Feb 2009, 09:33 AM, каза:

Старите опели се крадат малко по трудно, но кой ли би искал да краде такава кола...


:61:

Нищо не спира професионалният крадец
Аларми ,имобилайзери ,и такива ти ми неща са само за наркоманите или за прохождащти крадци
Мнението беше редактирано от kirenski: 10 февруари 2009 - 10:01
Отговори

fanatic снимка fanatic 10 февруари 2009 - 10:13

Говорех за конзолата на волана. Там отнема повече време но не ми питай за повече че де да знам кой от властите или от пресъпния свят чете по форумите... :61: :61:
Отговори

hudson снимка hudson 10 февруари 2009 - 19:37

 fanatic, на 10 Feb 2009, 09:33 AM, каза:

Старите опели се крадат малко по трудно, но кой ли би искал да краде такава кола...

Аз пък помислих, че си имал предвид поговорката "Старата кола като реши да не пали и господ не може да я покара" :icon_wink2:
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 10 февруари 2009 - 21:43

 Stenli_, на 08 Feb 2009, 05:46 PM, каза:

Значи да не си слагам аларма (оригиналната нещо не бачка или не мога да си я пусна) ?


Зависи, ако си правиш каско в много застр.компании искат алармата да "писне", така че ще ти трябва, ако ще да е най-евтината.Това е в случай, че си правиш каско де....иначе наистина ако ти я набележат няма какво да я спаси, може да се направят разни скрити ключета и т.н. ама всички глдахме как джипа бута другата кола броня в броня.
Отговори

fanatic снимка fanatic 10 февруари 2009 - 21:49

 hudson, на 10 Feb 2009, 07:37 PM, каза:

Аз пък помислих, че си имал предвид поговорката "Старата кола като реши да не пали и господ не може да я покара" :mhihi:


Хихихи много смешно......... бе прав си :icon_wink2:
Отговори

bgm_a1 снимка bgm_a1 10 февруари 2009 - 22:14

всички тези неща за алармте че се отключват с телефони са пълни глупости , наистина може да се открадне кода но нестава толкова лесно ,за да се предпази човек от такива крадци на кодове е просто отключваите си колите от метар или най много два метра така е много по трудно да се олуви от крадеца нее сто процента но ги затруднява доста да ви олови кода с прехващач. :icon_wink2:
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 10 февруари 2009 - 23:49

Преди няколко месеца един познат ми твърдеше, че имал познати които като пият кафе с мен можело да ми източват данните от дебитната/кредитната карта с някакво "специално устройство". И то от разстояние, докато картата ми е джоба. Това го твърдеше съвсем на сериозно :icon_wink2:

Същият мит е и отключването на колата с ГСМ.
Също е мит и че трябва да я отключваш от близо. Никаква файда няма от това. Така или иначе не знаеш ако има някой да слухти ефира, той къде се е скрил.

За да не прихванат кода, трябва да се отключва не с дистанционно, а само с ключ. Но в такива случай параноята е малко повечко.

Ако искате да забавите крадеца и той да се откаже (това е единствения шанс за колата да не бъде открадната) е да си направите отделно копче за изключване нещо по запалването. Това може да са много неща (някой датчик, бензинова помпа, бобина или доста други неща).
Но това трябва да си го направите сами, не алармаджия. Трябва да е нещо различно, сложенона различно място. Нещо което не е серийно производство.
Отговори

de4kin снимка de4kin 10 февруари 2009 - 23:52

момчета ще спрат да ни крадат колите когато стане като ФРАНЦЕ на секи ъгал да има камера и да се следи денонощно от полицията,бях дам и жидях че лесно кола от там неможе да се открадне.там им режат :icon_wink2:
Отговори

Frysco снимка Frysco 11 февруари 2009 - 17:56

 PeteRHR, на 10 Feb 2009, 11:49 PM, каза:

Ако искате да забавите крадеца и той да се откаже (това е единствения шанс за колата да не бъде открадната) е да си направите отделно копче за изключване нещо по запалването. Това може да са много неща (някой датчик, бензинова помпа, бобина или доста други неща).
Но това трябва да си го направите сами, не алармаджия. Трябва да е нещо различно, сложенона различно място. Нещо което не е серийно производство.


Без да влизам в подробности, но-първото което е, един крадец е подготвен със всичко-ако трябва и ЕКУ ще си носи.А понякога дори не е нужно да я пали.Второто-кола се набелязва в сервизи, автомивки или другаде, където е достъпна да бъде разгледана и отвътре, а още по добре, самия собственик си казва пинизите за палене.
Алармата е средство за предпазване от наркомани и кокошкари, да не ви занесат нещо ценно в най близката заложна къща.Така или иначе, шанса някой наркоман закъсал за дозата да е оборудван да се справи с алармата е малък.Обикновенно за такива удари разчитат на бързина и времевия диапазон, в който най малко хора ще чуят алармата.Всъщност, вие самите сигурни ли сте че ще я чуете в 4 през ноща, посред най сладкия сън?Аз не... Това са най гнусните кражби, защото се краде за части-буквално часове след това колата е разглобена до болтче и останките са унищожени.Намиране няма.Затова е добре все пак да не се пести от аларма.Ако е набелязана все ще я откраднат, но не само профитата крадат.В тази държава дори полицаите крадат.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg