Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Колко често зареждате бензин

javor_bg снимка javor_bg 10 февруари 2014 - 23:48

Здравейте ! Да попитам колко често зареждате бензин последните 2 месеца откакто е по-студено. С газов инжекцион ли сте и на каква температура прехвърля на газ.

При мене ситуацията е газов инжекцион, който прехвърля на 30 градуса на газ (на диагностика някъде на 60 градуса по ЕКУ). Фобос мегаджет. Зареждам бензин 95H и на седмица или седмица и половина зареждам 20 лева(7-8 л). Колата се кара всеки ден и поне 2 пъти на ден е студена и загрява до нормална работна температура . Чудя се дали мойта кола няма някакъв сериозен проблем, когато е студена на бензин.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 11 февруари 2014 - 11:16
Отговори

brizzhas снимка brizzhas 11 февруари 2014 - 17:45

Здравей,
аз зареждам по 30лв на месец и ми стигат.Колата се кара по 25-26-27 дни в месеца,2 пъти се пали студена на ден.С ГИ съм,но незнам на колко градуса прехвърля,предполагам на 40.Това за X18XE1,но винаги я оставям да работи на място поне 3 мин и тогава тръгвам. Грубо с тия 30лв минавам по 30км на бензин за месеца.

На C16SE с обикновенна газова му слагах по 20лв на месец през студените месеци.

Поздрави.
Отговори

vladigbg снимка vladigbg 11 февруари 2014 - 17:54

И на мен 30 лв. 95 Н ми стигат за месец. С ГИ Блутроник (настроен на 33 градуса да прехвърля). Два пъти на ден я паля студена (сутрин не е толкова студена ,защото седи в подземен гараж). Чакам я на място да загрее 4-5 мин и минавам няколкостотин километра на бензин (рядко 1- 2 км.)
Отговори

SkYfliGhT снимка SkYfliGhT 11 февруари 2014 - 18:47

Аз съм с обикновена уредба и почти не карам на бензин. Само за палене (след 2000 оборота си минава на газ), така че колкото повече я паля, толкова повече бензин горя. Но никога не съм засичал точно колко зареждам за месец. Ще трябва да видя, имам около 5-10л ще видя кога ще ми се наложи да заредя бензин. Но това 20лв за седмица ми се вижда много.
Мнението беше редактирано от SkYfliGhT: 11 февруари 2014 - 18:51
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 11 февруари 2014 - 18:53

Моята 30-35лв на месец. Пали се 2-пъти на ден студена на ден, прехвърля на 25 градуса по данни на изпарителя(имам кабел за ГИ и от там гледам)
ГИ е Тамона(PRO-GAZ) Така пише на компа на "ги"
Лятото падам и на 20-25лв(30лв много рядко)
Мнението беше редактирано от Tsuri: 11 февруари 2014 - 18:54
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 11 февруари 2014 - 19:47

Колко бензин харчи кола с ГИ,е много относително.Зависи от това колко пъти на ден се пали,дали като се пали е студена...
А тази разлика от 30 градуса между температурата на мотора и редуктора е прекалено голяма.Нормално е разликата в температурата да не е повече от 10-15 градуса!
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 11 февруари 2014 - 20:40

Незнам, колега, разликата може би зависи и от охладителната система. Благодаря, че се включихте !
Мнението беше редактирано от javor_bg: 11 февруари 2014 - 23:30
Отговори

sau-152 снимка sau-152 12 февруари 2014 - 08:19

Ще дам за пример предишната ми кола - Астра с C18XEL, газов инжекцион Фобос. Колата се караше всеки ден, съответно като минимум 2 студени паления. Инжекционът беше настроен първоначално на 40 градуса, впоследствие поисках да го настроят на 30. Зимата изкарвах месеца с 20 литра ОМВ 100 (само такъв сипвам). Има огромно значение към кой кръг на охладителната система е свързан изпарителят. При астрата ми беше на големия кръг (защото им е било по-лесно). Сега на Зафирата Мишо го върза на малкия кръг - разликата е ОГРОМНА. В момента с 20 литра изкарвам 2 месеца, т.е - 50% понижение на разхода на бензин при едни и същи условия на каране.
Може би си заслужава да си провериш работата на термостата и да видиш къде е вързан изпарителя. Поздрави!
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 12 февруари 2014 - 09:09

аз пък всеки месец гледам да сипвам по 20 лв нов бензин.Колата пали на бензин и на 2000 оборота прехварля на метан.Аз я карам така че докато стрелката на температурата не отлепи , не минавам обороти и върви на бензин.В края на всеки месец я продухвам на дълъг път с остатъка от бензина(20-30км) и сипвам нов.Стария така или иначе изветрява и чух ,че е хубаво да се сипва нов винаги.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 12 февруари 2014 - 09:41

Термостата е нов BEHR. Днес ми включи на 70 градуса по диагностика. Бях включил лаптопа в колата да видя докато карам.
Отговори

npace снимка npace 12 февруари 2014 - 11:03

 javor_bg, на 12 февруари 2014 - 09:41, каза:

Термостата е нов BEHR. Днес ми включи на 70 градуса по диагностика. Бях включил лаптопа в колата да видя докато карам.


Може изпарителя ти да се обдухва и да не успява да се стопли.Къде си го сложил?
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 12 февруари 2014 - 20:27

Може проблема да е в датчика, ако разбира се е вързан на малкия кръг изпарителя и не го духа вятър като караш.
При мен показваше повече от 20гр разлика. Като го смених с този от рейката, почна точно да показва, но последно като гледах разликата беше 10гр. Преди сипвах около 50лв 100октана на месец зимата. Лятото около 30лв стигат. Сега незнам, но с тези настройки сигурно около 30 ще стигат.
Отговори

borro снимка borro 12 февруари 2014 - 21:05

Спамчелък
Едно шише ракия го пия една седмица. Зная, че е около 45 градуса, домашна е и на-важното пивка. Разхода е оправдан отсекъде, като го харча с жената и салатка.... един друг бонус не го сметам...
Бензина обаче не е така - къде и да го сипа, се различно свършва. Уж само ОМГ сипвам, редко Еко, шел нивга. Немам наблюдения - снасям в черна дупка.
При тая бедна система - Всеки те пържи как може.
Да идва лето, да зареждаме по-редко...
Отговори

Niner снимка Niner 13 февруари 2014 - 09:18

Аз си слагам по 20 лв на месец, с обикновено газовово съм БРЦ и от бензин на газ минава на 2000-2300 оборота. Винаги пали на бензин и след изгасяне пак си обръща на бензин.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 13 февруари 2014 - 09:40

 npace, на 12 февруари 2014 - 11:03, каза:

Може изпарителя ти да се обдухва и да не успява да се стопли.Къде си го сложил?


Изпарителя е до радиатора. То освен всичко няма и къде другаде да се сложи, че този двигател е наблъскан отвсякъде. Забелязвам , че като карам по прав участък,когато не е загряла минава на газ по-късно. Днеска така беше и стрелката ми отлепи и стигна до почти 80 градуса докато мина на газ.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 13 февруари 2014 - 09:41
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 13 февруари 2014 - 09:45

И аз да кажа-Опела се кара всеки работен ден Надежда -Горубляне-50км общо сипвам за 30лв бензин 98Н за месеца и даже остава зареждам само на Петрол или Газпром бензин и гас с обикновенна газова Ланди електрическа на 2000об.включва гаста а за гаста между 10-12 зависи дали стачкуват студентите.
Мнението беше редактирано от Marko_spiro: 13 февруари 2014 - 09:48
Отговори

sau-152 снимка sau-152 14 февруари 2014 - 12:22

 javor_bg, на 13 февруари 2014 - 09:40, каза:

Изпарителя е до радиатора. То освен всичко няма и къде другаде да се сложи, че този двигател е наблъскан отвсякъде. Забелязвам , че като карам по прав участък,когато не е загряла минава на газ по-късно. Днеска така беше и стрелката ми отлепи и стигна до почти 80 градуса докато мина на газ.



Спомни си дали наскоро не си бърникал нещо около изпарителя. На Фобоските изпарители има един досаден "дефект" - кабела от термодатчика много лесно се изскубва от леглото си. Хвърли един поглед да не се е измъкнал - така ЕКУ-то на инжекциона се чуди колко е темп на изпарителя и чака да си загрее. Поздрави!
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 14 февруари 2014 - 13:39

Благодаря много ! В работата имам инфрачервен термометър. Преди малко на място доста бързо си загря и горе-долу около 30-35 градуса. Мерих с термометъра върху изпарителя. Тоест явно един път го прави един път не. Сутринта на път за работа, движейки се не в задръстване ми загря доста късно. В неделя заредих бензин за 30 лв и вече отиде на резерва....
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 14 февруари 2014 - 19:37

Публикувано изображение

Значи датчика ми се видя разкапсулован, тоест може да излезе от медното тяло в което е поставен много лесно. Този датчик играе ли роля в смесообразуването ?
Мнението беше редактирано от javor_bg: 14 февруари 2014 - 19:39
Отговори

npace снимка npace 17 февруари 2014 - 16:34

 javor_bg, на 14 февруари 2014 - 19:37, каза:

Публикувано изображение

Значи датчика ми се видя разкапсулован, тоест може да излезе от медното тяло в което е поставен много лесно. Този датчик играе ли роля в смесообразуването ?


Да но само когато има ръчно зададена корекция по температура и то не на всеки ГИ.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg