Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблемни обороти и от вчера запалване

AlexMav снимка AlexMav 25 август 2009 - 10:18

Проблемът е дискутиран в тази тема. Не си единствения с този проблем, моторчето за празен ход се сваля и почиства със спрей елементарно.

Успех!
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 05 юни 2010 - 15:17

Здравейте,
Виждам че колегата "Foka" в тази тема, както и други колеги в други по стари и нови теми (изчетох доста теми) имат идентичен на моя проблем непосредствено след поставяне на газова уредба на мотор X16SZR, а именно:
При палене на СТУДЕН мотор на БЕНЗИН оборотите на празен ход "играят" много (между 700-800 до 1200-1300), дори ДВГ може да угасне! Ако се опита да се тръгне така - тръгването на 1-ва е голяма мъка, колата като че ли няма мощност и иска да гасне. Въпреки всичко с малко по майсторско боравене със съединителя и по-голям форсаж на мотора колата тръгва, след 200-300 - 400 метра проблема изчезва ( дотук всичко на БЕНЗИН)!
Гореспоменатия проблем липсва ако колата е била карана и угасена на БЕНЗИН предния път преди студения старт !
АГУ ми е обикновено БРЦ ако това има значение в случая - на газ колата няма ядове ( не я паля на газ и не знам как са тихите обороти тогава).
:mhihi: Дали някой има яснота по въпроса защо се получава така?
Предварително благодаря на отзовалите се!
П.П. Забравих да спомена- бенз.помпа НЕ е спряна при работа на мотора на ГАЗ
Мнението беше редактирано от greenhorn: 05 юни 2010 - 19:17
Отговори

ivanovbg снимка ivanovbg 06 юни 2010 - 20:57

При голяма част от поставените нови газови се пречупва маркуча към мап сензора тъйкато е доста стар и удървен.Проверете го първо него.Тогава колата работи с много богата смес и неадекватен аванс.Така че проверете първо него дали не е много напукан или изпаднал :mhihi:
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 29 август 2010 - 21:06

Здравейте,
Моите мъки и проблеми описани два поста по нагоре продължават с пълна сила! Ще ми се да споделя какво направих по колата и изобщо да поразсъждавам(е) малко над проблема:
Последното което предприех тъй като бях 99% сигурен че беше проблема бе именно почистване на бензиновата дюза с ултразвук във ваничка, свалих си я лично и я занесох на препоръчан сервиз където се занимават с точно такива работи. Почистиха ми я хората, взех си я , монтирах я и още първия ден след чистенето - "старата песен на нов глас" без дори минимално подобрение!
Накраткоза проблемите: след каране на газ, следващото студено палене НА БЕНЗИН води до супер нестабилни обороти на празен ход вднага след паленето, колата се форсира сама, а при опит за потегляне то е доста мъчително тъй като колата забива "муцуна", глъхне, прекъсва и ако не се "играе" със съединителя направо си угасва! Ако обаче мина веднага след паленето дори и на студена кола НА ГАЗ, проблеми няма!
Ако преди студеното палене колата е била карана доста и угасена на БЕНЗИН - прблеми от такова естество също няма!
Бях 99% сигурен че проблема е от дюзата на моното , която явно че при карането на бензин се поотпушва и затова при следващото палене няма проблем - но след чистене за което вече споменах няма подобрение на ситуацията! Допускам да не са почистили дюзата добре в сервиза, но ... все пак вероятността за това не е толкова голяма, а и изобщо да няма подобрение след дори и не дотам качествено чистене .. не ми се вярва много!
Да кажем че дюзата е била добре почистена и я изключваме от списъка на заподозрените! Какво следва след това?
Някъде бях чел, че карането на газ прецаква ламбда сондата, а последващо каране на бензин я "пооправя" , май за някакви отлагания при каране на газ ставаше въпрос които при последващо каране на бензин се отстраняват но не си спомням много добре! Хубаво да обвиним ламбда сондата , НО , проблемите са при палене и каране на студен мотор , а нали тогава показанията на Ламбдата се игнорират от ЕКУ-то до нейното загряване до работната и температура - ако бъркам за последното моля някой да ме поправи , защото ако все пак успеем да вкараме ламбдата в сисъка от заподозрени за проблема съм измислил как да я проверя (ще направя ламбда симулатора да работи и на газ и на бензин).
Други предложения за виновници за проблема? Колеги от четенето ми из форума забелязвам че доста колеги имат абсолютно идентични на моя проблеми , дали някой не е намерил решението им?
Горивна помпа, някой температурен датчик, бенз.филтър, датчик за положение да др. клапа и на колянов вал - всичките ги изключвам като възможни причини за проблема тъй като мисля че не се влияят от това на какво гориво е карана колата преди гасенето (припомням че след продължително каране на бензин проблеми няма)!
Надявам се на предложения, мнения , и всякакви адекватни постове колеги , проблема е много неприятен :icon_wink2: !
Поздрави на всички!
Мнението беше редактирано от greenhorn: 29 август 2010 - 21:07
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 29 август 2010 - 21:27

При моето кадетче с мотор С16НЗ след монтажа на ламбда емулатор, спряха проблемите от такова естество. Ако нямаш монтиран такъв пробвай да рестартираш ЕКУ-то и повтори процедурата, при която колата ти е правила проблем преди това.
Поздрави!
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 29 август 2010 - 21:27
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 29 август 2010 - 23:44

Имам ламбда емулатор и ЕКУ е рестартирано след монтажа му - проблема си го има пак :icon_wink2: :a049:
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 31 август 2010 - 09:53

Да не би при работа на ГАЗ понеже дюзата стои суха, не се смазва и охлажда от бензина да "спича" механиката на клапанчето й? При следващата работа на бензин да се раздвижва, смазва и изобщо "пооправя" донякъде от бензина, което да подобрява работата й след известно каране на бензин? Та дюзата си е чиста не е запушена с отлагания но механически да не работи добре!
Май сам си питам и си отговарям . . просто сега ми хрумна това!
Мнението беше редактирано от greenhorn: 31 август 2010 - 09:54
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 31 август 2010 - 16:39

Писах ти за ламбда емулатор, защото по-спомени в другата ти тема, си писал че чека е светвал. На моя кадет след монтаж на емулатор, чека не светвал заради проблем с ламбда сондата. Моята кола винаги я гасях на бензин вечер и сутрин си я палех на бензин. Ако имаш записана грешка(светване на чека) е добре да направиш една самодиагностика и да пишеш какво е излязло.
Поздрави!
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 31 август 2010 - 16:40
Отговори

greenhorn снимка greenhorn 01 септември 2010 - 09:40

 Rosen Popov, на 31 Aug 2010, 16:39, каза:

Писах ти за ламбда емулатор, защото по-спомени в другата ти тема, си писал че чека е светвал.


Вече чека не свети , от около месец съм с монтиран ламбда симулатор при колегата Мишо. :)
Монтирах го за да изключа напълно варианта за проблеми при работа на ДВГ на БЕНЗИН от натрупани грешки при некоректната работа на ламбдата при работа на ДВГ на ГАЗ (много хора тук твърдят че това с трупането на грешки са "градски легенди" , но аз все пак монтирах симулатора . . . за лично успокоение :icon_smile2: ).
Колкото и да мисля над моите проблеми , все към дюзата клоня , като основен виновник за тях - как ли да намеря една добре работеща да тествам с нея колата? Нова сигурно ще е бая скъпа !
Поздрави колеги!
Отговори

Emilov_ снимка Emilov_ 03 септември 2010 - 13:59

Колега Foka това за свещите,че се нагорещявали прекалено много е пълна простотия,ако е от тях както каза ти най-малкото ще го прави всеки път.И според мен проблема с разтрисането на автомобила идва от стъпков мотор.Ако не ти се иска да го смениш,то тогава пробвай без стъпков мотор какво ще ти прави колата.
Мнението беше редактирано от Emilov_: 03 септември 2010 - 13:59
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg