Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Тресене след 100-110км/ч

MARTECA снимка MARTECA 27 юни 2009 - 20:59

 jiggeee, на 27 Jun 2009, 03:23 PM, каза:

и още нещо: последно като карах ми направи впечатление 4е в завой с голяма скорост - 120км - ВИБРАЦИИТЕ ИЗ4ЕЗВАТ до момента в който не излеза на права отсе4ка - особено ако е хубава настилката...което пак ме навежда на мисълта за гумите...

Поздрави :doh:

И при мен е така, но не всеки път, а и вибрациите изчезват след 120-130км/ч
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 27 юни 2009 - 21:07

 Maiky, на 27 Jun 2009, 09:49 PM, каза:

Аз пък ще ви кажа и на двамата да ми се обадите, ама не да ме занимавате с глупости а да споделите какви са ви проблемите и да отидем на мястото, където ще ви ги решат!

Нещо важно - 1000км след първото слагане на гумите върху джантите, трянва да се наорави втори задължителен баланс. Гумите вече са легнали хубаво и трябва да се балансират отново!


аз че ше зънна ше зънна ама нещем да е зарад проблеми деа, а по хубав повод.. ама тека ще е, айде да се отървеш от ангажименти и ше идеме кадет каеш :)
аз минах повече от 2000 вече! и ходих на 3 различни места за баланс ама ниц - btw като ми сложиха джантите беха забравили да ми балансират едната - абе идеоти

айде чуванката :)

 MARTECA, на 27 Jun 2009, 09:59 PM, каза:

И при мен е така, но не всеки път, а и вибрациите изчезват след 120-130км/ч


при мене след 120 се увеличават
Мнението беше редактирано от jiggeee: 27 юни 2009 - 21:10
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 29 юни 2009 - 21:09

 jiggeee, на 27 Jun 2009, 03:23 PM, каза:

тъй - значи
1- джантите са на 1 месец - няма как да е от тех, 2- баланс правих вече три пъти, 3- самнителни са ми тия втулки кадето ми ги сложиха но на пръв поглед лягат добре, ще пробвам твоя метод със стягане ръчно - щото последните при който бях ми ги стегнаха с пистолет.,
и последно остава найстина да е от неправилното износване както и колегата AlexMav потвърди, въпреки че с просто око почти няма шанс да се забележи...

и още нещо: последно като карах ми направи впечатление 4е в завой с голяма скорост - 120км - ВИБРАЦИИТЕ ИЗ4ЕЗВАТ до момента в който не излеза на права отсе4ка - особено ако е хубава настилката...което пак ме навежда на мисълта за гумите...

Поздрави :doh:


Колега само от гумите ще да е ,аз съм в същия филм обаче с 17... до преди 1 седмица бях с 4 Сави много гадни гуми,дот 0707 а се пързаляха зверски,от 105-110 нагоре тресеше жестоко,странното е че вески път почваше от различна скорост да тресе, едната гума я натресъх в един борд,заради едино БМВ ,балоняса и се сцепи,сега съм с две Пирелита отпред,без втулки съм,пак тресе но много по малко отколкото със Савите,смятам че от втулките е при мен, а при теб 100% е от гумите все пак джантите са ти чистак нови а и щом си ходил толкова пъти на гумаджия,за 15 има много добри втори а и нови не са толкова скъпи.. Успех с решаването на проблема
Отговори

Yotov63 снимка Yotov63 14 януари 2024 - 20:38

 opel4o, на 28 май 2009 - 11:00, каза:

Айде, да не отварям нова тема и да си кажа тук проблема-от време на време ми прави следния проблем с вектрата - воланът започва леко да трепти дясно-ляво и това го наблюдавам предимно при ниска скорост, някакви идеи какво може да е?


 opel4o, на 28 май 2009 - 11:00, каза:

Айде, да не отварям нова тема и да си кажа тук проблема-от време на време ми прави следния проблем с вектрата - воланът започва леко да трепти дясно-ляво и това го наблюдавам предимно при ниска скорост, някакви идеи какво може да е?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg