Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна на двигатели

Sredko снимка Sredko 27 април 2020 - 23:14

Здравейте колеги.нов съм в форума, и може да има такава тема но не можах да намеря нищо по моя въпрос Та да попитам и аз нещо.искам да сменя двигателя на вктрата б 1,7 тд 96г исузу ( има и кулер но по данни в талона не го пишат,незнам защо но няма значение)с двигател от корса б 1,7д( без турбо) също 96г исузу.Съвместими ли са двигател ,скоростна кутия,полуоски.Това че трябва да сменя колектора заради турбината е ясно.моите скорости са в час може да ги сложа тях,на корсата също са добри.има ли някакви други изненади които немога да включа за момента.Някой правил ли е тази щуротия.помпата на единия и другия двигател,еднакви ли са буксите( това нямам представа).ще ви бъда много благодарен за малко инфо.по принцип и дефакто само аз бъркам в двигателя но има още много да уча.обичам ( да се мърлям- ха,ха в масло)
Отговори

k opel e снимка k opel e 29 април 2020 - 06:18

Какъв е смисъла да се махне мотор 82 коня и да се сложи мотор 60 коня? Обикновено се прави обратното.
Твоя мотор повреден ли е?
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 29 април 2020 - 10:38

Ти си луд или може би човек без работа! :)
На 1300кг да сложиш дизел без турбо е харакири. Какво му е на стария мотор?
Отговори

Sredko снимка Sredko 29 април 2020 - 11:26

Момчета да ви кажа нито съм нито съм прос.Имам колектор итурбина от старата ми вектра (а). На тази също има само свалям от единия и слагам на другияи и хоп, става отново 82 коня.Двигателя ми е малко сдухан а на тоя съм сигурен че е добър.Взимам го от сигурен човек който ще бркува корсата щото си взе друга кола,а тази е доста поизгнила но мотора е на шест.А и в момента ми надува леко та вместо да свалям глави, шлайфане,гарнитури дойде врем и за смяна ангренаж с ролки и ми излиза по евтино да взема корсата за(150) лв а купето като го върна на скраб парите ще ги дам на собдтвеника и готова работата.и двамата доволни и паще се напием,щото си пиеме почти всеки ден,а пък ми е изет да го...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 април 2020 - 13:31

Щом ти се занимава(то сигурно и време имаш сега де), прави, стига да става конверсията относно кабели, там компютър. Не знам компютрите им еднакви ли са(по софтуер не са де), но по-добре да си донаправиш оня от корсата да си е пак турбо. Щом твоят е сдухан, то за 150 лева си отвсякъде на далавера, особено щом твърдиш че знаеш че тоя двигател е добре.


Но преди да връщаш на скрап, поизчегъртай там табла, мабла, компютри, кабелаци, стопове, фарове , скоростни лостове, панел климатик, модули разни каквито намериш из вътре й, кутията, седалки разни, врати може би... тия по-едрите неща, защото не се знае на кого какво ще му потрябва.
С две думи, поопоскай каквото можеш, ако имаш къде да ги сложиш.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 29 април 2020 - 13:38
Отговори

Sredko снимка Sredko 29 април 2020 - 14:16

Колега димов,време нямам щото стегам къща дето миналата година рзширих и надстроих,ходя на работа но за това мисля че за 2 дни( събота и неделя) ще се справя да не казвам че не съм свалял никога двигател,освн глава ,радиатор,водна пома,и неща по окачването.Що се отнася до компа аз въобще незнам за какво служи тоя боклук,след като няма никакви електроники.Някой ако занае нека да каже.Мисля че ако буксата на помпата съвпадне с моята всичко ще е шест.има само някои елементи които ще трябва да ги преместя от единия мотор на другия.единствено незнам кожуха на скоростите дали съвпадат на големина и отвори щото скоростите не са еднакви поне на номера,а и едната е с жило за съединитела а другата е лагер помпа.
Отговори

Sredko снимка Sredko 29 април 2020 - 14:23

Да попитам и друго на вектрата на втрешната перка от долу има цирколационна помпа за какво служи и кой я управлява.отпред имам две перки.едната е за климатика а другата която е пред вътрешната не съм я чувал да се включва.кой я управлява нея и кога.иначе като и подам ток работи не е изгоряло нищо.
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 май 2020 - 07:28

На мотор X17D (4EE1) 60 коня и на мотор и на мотор X17DT (TC4EE1) 82 коня разликата е в челата на буталата и гърбиците на разпределителния вал. На X17D, ако се постави изпускателен колектор с турбина няма да стане 82 коня.
Освен това не си струва парите. Мотор за 150 лева, нотариален документ или фактура за покупката на мотора и 320 лева за Технотест плюс смяна на талоните в КАТ.
Ако моторите са с еднакъв код, не трябва протокол от Технотест. Който не вярва да провери в КАТ.
А за компютъра на Корсата X17D мога да го дам на Димов да го разгледа и ремонтира.
Отговори

Sredko снимка Sredko 02 май 2020 - 08:39

 k opel e, на 02 май 2020 - 07:28, каза:

На мотор X17D (4EE1) 60 коня и на мотор и на мотор X17DT (TC4EE1) 82 коня разликата е в челата на буталата и гърбиците на разпределителния вал. На X17D, ако се постави изпускателен колектор с турбина няма да стане 82 коня.
Освен това не си струва парите. Мотор за 150 лева, нотариален документ или фактура за покупката на мотора и 320 лева за Технотест плюс смяна на талоните в КАТ.
Ако моторите са с еднакъв код, не трябва протокол от Технотест. Който не вярва да провери в КАТ.
А за компютъра на Корсата X17D мога да го дам на Димов да го разгледа и ремонтира.


Колега к опел благодаря за инфото.незнаех че имат разлика в буталата и вала.каде мога да проверя за тях.и защо трябва да го регистрирам нали мотора вече е косуматив.колега и да попитам друго ако му сложа турбо с кулер и т.н. както трябва какво ще му се случи на този мотор
Мнението беше редактирано от Sredko: 02 май 2020 - 09:03
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 май 2020 - 08:49

Консуматив е мотора в Западна Европа. За БГ това са градски легенди. В КАТ искат номера на мотора по талон да е еднакъв с номера на блока. При смяна на мотор се иска документ за собственост с вписан номер на блока. При различен код на мотора се иска протокол от Технотест.
Ако ти трябва мотор или блок с 82 коня, пусни си обяви в форума или в трите фейсгрупи. Има много колеги, които продават такива мотори от бракувани Астра Ф или Вектра Б и са от ударени или загнили коли. Цената са такъв е 150-200 лева. Има много коректни колеги.
От кой град си?
Отговори

Sredko снимка Sredko 02 май 2020 - 09:07

 k opel e, на 02 май 2020 - 08:49, каза:

Консуматив е мотора в Западна Европа. За БГ това са градски легенди. В КАТ искат номера на мотора по талон да е еднакъв с номера на блока. При смяна на мотор се иска документ за собственост с вписан номер на блока. При различен код на мотора се иска протокол от Технотест.
Ако ти трябва мотор или блок с 82 коня, пусни си обяви в форума или в трите фейсгрупи. Има много колеги, които продават такива мотори от бракувани Астра Ф или Вектра Б и са от ударени или загнили коли. Цената са такъв е 150-200 лева. Има много коректни колеги.
От кой град си?


До к опел от ихтиман съм
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 май 2020 - 09:19

Потърси Богдан Илов за съвет.
Отговори

Sredko снимка Sredko 02 май 2020 - 09:40

 k opel e, на 02 май 2020 - 09:19, каза:

Потърси Богдан Илов за съвет.

Благодаря,как да го намеря.нещо не съм на ти с това търсене.пиша ти то не ми излиза,ти ми отговаряш.каде съм ти го пратил ( какво ще стане ако сложа турбото) и аз незнам
Мнението беше редактирано от Sredko: 02 май 2020 - 09:51
Отговори

Sredko снимка Sredko 05 май 2020 - 09:33

До колегата к опел,доколкото разгледах в един от сайтовете за части на първият койтобеше найот горе (авточасти онлайн) на едн и същ пеоизводител буталата и разпределителният вал данните са същите .не съм разглеждал други та незнам защо казваш че има разлика.може и да има несм гледал на другите марки.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg