Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Как да си направим самодиагностика...

Тази тема е заключена

Moonlord снимка Moonlord 09 юни 2005 - 10:12

Изобщо си нямам идея колко струва, мога да питам родителското тяло, но според мен не е особено голяма цифрата (примерно 2-3 лири), защото гледах, че в доста сайтове го подаряват :D Ще го донеса неделя ако искаш и можем да го изпробваме :D Аз дори незнам къде показва... може би на самия борд комп, но има 2 книжки с таблици с fault codes за различните мотори на различните модели :D
Отговори

Владо снимка Владо 21 юли 2005 - 09:56

dobromirski, на Jul 21 2005, 09:20 AM, каза:

Това с кламера действа ли на Corsa C (2001>) ? :unsure:



тц :mhihi:
Отговори

Fdex снимка Fdex 21 юли 2005 - 14:16

а на C14NZ действа ли? :D
Отговори

Владо снимка Владо 21 юли 2005 - 17:42

yes , най-общо казано от 1988ма до 1998ма
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 23 юли 2005 - 12:24

LET's fly, на Jun 9 2005, 09:33 PM, каза:

добре изглежда - ако върши работа е по-добре от кламера ))))

бащата ми каза, че струвало 20 GBP ... :unsure: :puke: :mhihi:

ще го взема на срещата утре да го покажа ;) тамън да го сефтосаме :lol:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 29 юли 2005 - 09:13

rstar, на Jul 29 2005, 09:59 AM, каза:

Първо благодаря за информацията относно самодианостиката и щом аз, който съм пълен дилетант с колите, успях да се справя значи наистина е много просто. Предполагам не е точно това темата, където трябва да си кажа въпроса, но виждам че всички тук разбирате доста... Въпроса ми е: Напраих си самодиагностиката и "ECU fault code" който ми се върна е '31', което значи "Engine RPM signal (crankshaft sensor)" и като вероятна причина "No signal". Някой може ли да ми обясни какво точно е това как в последствие да оправя проблема. Не знам дали е от знаение, но преди около 3 месеца минах на ГАЗ, а лампчката светна преди около 2... и не винаги си свети, пончкога изгасва и така ден два.
Благодаря предварително.

Когато колата ти е само на контакт този код го дава винаги!... защото няма сигнал от този датчик когато не се върти колянови вал!
За тази грешка да не се притесняваш!

Като дадеш на контакт самодиагностиката дава 12 и после 31 и после ако пак е 12 - всичко е наред =)
Отговори

tena снимка tena 28 януари 2006 - 07:59

g3rgi, на Jan 27 2006, 11:13 PM, каза:

"Боднах кламера" и лампата ми показа следното: светва, гасне-интервал-светва, гасне ,светва гасне или *-** код 12 initiation of diagnostics и само това се повтаря.Какво трябва да означава?
<{POST_SNAPBACK}>



Че нямаш записани грешки в компа.

Лека и безаварийна!!!
Отговори

bo71 снимка bo71 30 януари 2006 - 15:21

rstar, на Jul 29 2005, 08:59 AM, каза:

..... Не знам дали е от знаение, но преди около 3 месеца минах на ГАЗ, а лампчката светна преди около 2... и не винаги си свети, пончкога изгасва и така  ден два.
Благодаря предварително.
 

преди време и аз сложих газовица (мотора е C14SE) и от време на време засветва оранжевия индикатор, но истинския проблем ми е че се случва да не изгасне дори е след като мина на бензин?!
Какъв може да е проблема - и как може да се отстрани
Отговори

grigor снимка grigor 12 февруари 2006 - 01:57

ами на единприятел муказаха 4е компа му е за хвурляне аз жзех 4е му презапоих споиките слойихме му една джаджа за симулиране на ланда сонда когато е на газ и отделно супротижление което да имитира дюзата и сега же4е 2 седмици няма проблеми .
исках да кажа за диагностиката понеже и аз искам да си го вклю4а към компютара намерих ето това http://www.masterkit...show.php?num=81 http://www.masterkit...set.php?num=634 http://www.masterkit...eme.php?num=634 мислите ли 4е 6те върши работа а колегите които писаха по-рано 4е са се заели какво стана реализирахте ли нещо .даите и някоя програмка за 4етене на данните .има на4ин да се върже и кум ЮСБ-то със един FT232BM и става перфектно но нека да каже някои които ве4е е правил връзка с компа
Отговори

Гостspase_* 08 май 2006 - 22:51

Колеги по кола.
Имам опел Вектра В с двигател DL16V произведство година 1997.
Моля кажете ми кои пинчета на буксата да закъся за автодиагностика, англииският не ми е силната страна. Освен това има ли начин да се изчисти паметта на компа. :beer:
Отговори

Forko снимка Forko 06 юни 2006 - 14:41

Колеги, много ви благодаря за темата! Почти спестих 20лв. Само ми остана да разгадая какво и е на ламбда сондата. След код 12 ми дава *-**--* и не мога да разбера товагрешка 13 ли е или121, пък и с англ. съм на вие разбрах само ,че е нещо с ламбдата. колата е 2000-16v.БЛАГОДАРЯ!
Отговори

Forko снимка Forko 06 юни 2006 - 16:15

Току шо направих замерване с мултицет и ми даде при празен ход 0.2в., а прифорсиране докато падат оборотите0.9в.
Отговори

Оги снимка Оги 22 юни 2006 - 10:54

Просто питане: Има ли как да си изчистя грешките от компа без да ходя на TECH2. Няма ли някоя проста постичка от сорта да изключа акомулатора или да дам 25 пъти на контакт или нещо такова.
Отговори

VectraB снимка VectraB 22 юни 2006 - 11:15

Е Loz новите вече не се чистят без компютър ! Това има и + и - .
Или поне аз незнам, такъв начин. И моята е така, пази старите грешки. И аз трябва да яистя грешка от датчик разпределителни валове. Но не пречат, ако проблема е отстранен.
А на най-новите ще махнат или вече са махнали самодиагностиката чрез лампичката. Абе капути !
Отговори

Оги снимка Оги 22 юни 2006 - 12:01

:flag:

Цитат

Но не пречат, ако проблема е отстранен


Да ама при мен пречи, щот грешката е за AIRBAG и доколкото знам докато свети същия не бачка. :19a: пак 14,4 лв. :2angry1: :19a: :crazy:
Отговори

VectraB снимка VectraB 22 юни 2006 - 12:14

Сори !
Прав си, но реално проблема явно не е отстранен, щом периодично ти дава грешка. Ако е така де !
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 22 юни 2006 - 20:47

VectraB, на Jun 22 2006, 11:15 AM, каза:

Е Loz новите вече не се чистят без компютър ! Това има и + и - .
Или поне аз незнам, такъв начин.  И моята е така, пази старите грешки. И аз трябва да яистя грешка от датчик разпределителни валове. Но не пречат, ако проблема е отстранен.
А на най-новите ще махнат или вече са махнали самодиагностиката чрез лампичката. Абе капути !
 


И при мене имаше грешка разпределителен вал - 92. След като си оправих кабелчето и буксата към датчика - няма таква грешка повече :flag: Не си смоням обаче колко пъти съм давал на контакт от последното отчитане на грешката до повторната проверка, при която се оказа че няма грешки...

Forko от това което си написал следва, че след грешка 12 ти дава пак грешка 12 (*-**--*) от което следва че си перфектен, защото 12 беше че няма обороти май.... тъй де - нямаш проблем...

Лека и безаварийна
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 23 юни 2006 - 18:22

:flag:

VectraB, на Jun 23 2006, 01:46 PM, каза:

Е да но моя и твоя двигател не са еднакви ! И по година не са ! При по-новите е така, за съжаление !
В едно секретно описание на Simtec 56.X изрично пише че не се самоизтриват, а се пазят в eeprom докато не се изтрият с подходящо у-во !
Ще вззема да проверя пак. Ако са се изтрили още по-добре, но съм 100% че ги пази мръсника !
 


Хмм пишеш Simtec 56.X , а моя е именно Simtec 56.1. Твоя е Simtec 56.5. Може това да е разликата, но на много места съм срещал твърдението че се изтриват след определен брой установяване на контакт... Набързо намерих това тук и тук

"To clear the codes simply turn on and off the ignition 30 times with a 5 second 'on' gap in-between (time allowed for self check to finish)."

Мисля че това е лесно да го пробваш и така ще сложиш край на много бъдещи въпроси за грешките на "по-новите" двигатели. За сега при мене на Simtec 56.1 се оказва че се изчистват след определен брой установявания на контакт... да видим дали и при Simtec 56.5 е така :19a:
Отговори

stepo3 снимка stepo3 29 юни 2006 - 12:46

Fdex, на Jun 27 2006, 08:13 AM, каза:

аз обаче така и не разбрах на Астра '92 C14NZ каде да я търся тая букса и кое трабва да дам на късо с този кламер :gosh:  :beer:  пък и какво да очаквам след това :mhihi:
 


Сваляш капака на бушоните и отляво ще видиш куплунга. Закъсяваш А и В. След това даваш на контакт и броиш миганията на жълтата лампа... :beer:
Отговори

VectraB снимка VectraB 30 юни 2006 - 10:08

:) :mhihi: dj_simo_boy се оказа напълно прав ! :gosh:
Кодвете за грешки се самоизтриха. Независимо че на някои места пише че се трият само с компютър. Става дума за Simtec 56.x
Въпреки че бях скептичен, снощи пуснах диагностика и нямаше грешки !
Не знам след колко успешни паления се е получило това, но вече няма грешки. Проблема го отстраних преди 2 месеца, така че твърдо съм направил поне 250 .
Но със сигурност не се трият при отпадане на захранването, откачане на акумулатора ! :)
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg