Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Неясен проблем ?

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 08 май 2010 - 22:36

Когато се натовари колата примерно по нагорнище придърпва 2 пъти и светва чека и не иска да върви и дам ли и газ придърпва ,а когато мине нагорнището изгасва чека.Не записва грешка и не мога да разбера какво е на газ( с инжекцион съм) и на бензин е едно и също ! Днес съм прегледал всичките вакуми и датчици и пак няма.Колата не работи добре сякаш зима въздух от някаде? Някакви идеи как да накарам грешката да се запише ?
Мнението беше редактирано от SKOFIELD**: 08 май 2010 - 22:38
Отговори

GR1 снимка GR1 09 май 2010 - 06:44

здравей колега!и мойта е същата.вече 1 месец откачих.само че на мене чека ми гасне след като изгася мотора.и имам доста висок разход на гориво.чистих дросела,смених стъпковото моторче,свещи,бубина,датчик за детонационно горене.никаква промяна.сега мисля да сменям ламба сонда и егр клапана.дано се оправи.ако има някакво развитие при тебе пиши.
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 09 май 2010 - 08:58

Недостиг на газ във високите обороти. Щом си с газов инжекцион, отиваш при газаджия и ще ти го оправи за по малко от 2 минути.
Отговори

viho снимка viho 09 май 2010 - 09:39

Аз съм с същия двигател и според мен най вероятно е ЕГР , колега можеш да пробваш с запушваща гарнитура на егр-а ще запише грешки П0400 и П1405 но придърпването трябва да изчезне .

П.п. аз си направих модификация на егр-а но за сега ми пише грешка П0400 когато се движа със скорост над 120 км. Като изчистя този проблем ще пусна снимки
Отговори

GR1 снимка GR1 09 май 2010 - 12:57

значи при 1/3 пълен резервоар,придърпването изчезна.може да е от маркуча,дето беше писал един колега.остана само загубата на мощност и променен звук на мотора.и то когато двигателя е загрял.когато е студен не че идеален,но се държи по-добре.някои има ли идея за какво става въпрос?

и чека пак си светва като загрее двигателя и се натовари минимално.примерно при изкачване на леко нанагорнище.
Отговори

CuMo снимка CuMo 09 май 2010 - 13:34

Колеги, за да не отварям и друга тема, че ще станат много, да ви питам, става въпрос за астра 14NZ, преди беше на газ, само че махнахме уредбата и сега си я карам само на бензин, обаче от няколко седмици се появи един малко странен проблем, когато си карам колата, примерно на 4-та с 50 км/ч и пусна рязко газта, колата придърпва няколко пъти и то доста силно, някой дали може да ми каже от какво става така? Благодаря предварително!
Отговори

GR1 снимка GR1 09 май 2010 - 16:44

колега,след като си отпуснал газта,нямя как да придърпва.виж за някакво лашкане може да се говори.пробвай по нанадолнище на 3 да я позасилиш и отпусни газта рязко.ако лашкането е по силно отколкото по равното-тампон(и) на двг,счупени пружини на феродов диск или карета които скоро ще започнат да тропат.дано да съм ти бил полезен.
Отговори

CuMo снимка CuMo 09 май 2010 - 17:03

Колега, за тампоните и другите неща не знам, но каретата са сменение преди има няма 50 000 - 60 000 км, колата е карана супер културно, все пак е била учебна, когато правя завой на някъде не се чува никакво пукане, нещо по двигателя е, защото се чува и промяна в звука отзад - от ауспуха, благодаря все пак!
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 09 май 2010 - 20:31

 tcetzo, на 09 May 2010, 9:58, каза:

Недостиг на газ във високите обороти. Щом си с газов инжекцион, отиваш при газаджия и ще ти го оправи за по малко от 2 минути.


Проблема е и на бензин, след като ходих при газаджията остановихме че на колата и има нещо , ся си идвам от работа и пак същата работа .Когато е до 3000 оборота и се натовари светва чека и пусна ли газта изгазна ! Абе трагедия като ми остане време ще и махна смукателите и ще я прегледам пак вакумите и тн. :)
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 09 май 2010 - 22:51

Колега от вакууми няма да ти свети чека на този мотор. Той използва МАР и не му е фатално ако смуче малко отнякъде - по скоро ще има проблем с празния ход отколкото с високите обороти. По принцип най добрия вариант е да се закачи на компютър в движение и веднага ще се види какво е като светне лампата. Също не е зле да се пробва и с диагностика(самодиагностика) на място за да се види дали няма записана грешка, ако не си го напавил още започни оттам.
Иначе лично според мен ти заминава ЕГР клапана.

ПП Да попитам ако някой има наблюдения - има ли вариант да светне чека без да се запише грешка, и ако да какви са тези ситуации (примерно претоварване или нещо друго)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg