Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Обърнат дебитомер?

features снимка features 13 април 2015 - 16:09

Здравейте, колеги. Тези дни покрай празниците попътувахме малко и след като се прибрах, вдигнах капака да видя как е положението в двигателния отсек. От година я имам тази кола, но досега не бях забелязал че стрелката за посоката на дебитомера сочи към въздушния филтър?! Според мен, логично е да е обратно и въздушния поток да е в посока от филтъра към кулера и стрелката да сочи точно тази посока, затова го обърнах. Направих един ластик за проба и .... все едно това не е моята кола. Не знаех, че този мотор е толкова пъргав, еластичен и турбото тъпче яко до червеното. Досега, от 1500 до 3500 се наемаше добре, но след това, ускорението бе по-слабо доловимо. Така с посока на дебитомера от въздушния филтър към кулера, двигателя се държи страхотно, и набира стабилно до 5000 оборота (до там я задържах)без никакво зачудване, но това ли е правилната посока? Странното е, че дори до сега да е бил обратно, не е влизала в авариен режим, дори и грешки няма при тест с педалите, а и оп-кома не отчита никакви.
Мнението беше редактирано от features: 13 април 2015 - 17:29
Отговори

Жоро снимка Жоро 13 април 2015 - 16:51

Дай една снимка
Отговори

features снимка features 13 април 2015 - 17:20

Това е дебитомера:

Публикувано изображение

В момента е поставен така:

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от features: 13 април 2015 - 17:21
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 април 2015 - 07:36

М да, сега е правилното. :)
Отговори

features снимка features 14 април 2015 - 17:03

 Жоро, на 14 април 2015 - 07:36, каза:

М да, сега е правилното. :)



Благодаря, Жоро!
Аз до сега съм си мислел че тази кола върви... :mhihi: Ама така е, като нямах база за сравнение. Не съм карал друга кола с този мотор, а дизелите които карам са служебни 1.3 multijet 1.9 multijet 100hp и някакви стари таралясници пасати,и пежо помпа-дюза.Моята и така си вървеше повече от тях, та не ми правеше впечатление.Представям тогава големия 1,9 150hp как е като вървеж.
Мнението беше редактирано от features: 14 април 2015 - 17:10
Отговори

Жоро снимка Жоро 15 април 2015 - 09:24

 features, на 14 април 2015 - 17:03, каза:

...Представям тогава големия 1,9 150hp как е като вървеж.

На мокро с 16ки е труден за каране :)
На снежно и лек байр по асфалтов път се закопава на 6та...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg