Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Биодизел?

Ang снимка Ang 30 декември 2006 - 09:19

Common raila производителите не дават да се кара с биодизел.
Отговори

tiho_flirt снимка tiho_flirt 07 януари 2007 - 19:10

ascona_16d, на Dec 15 2006, 03:21 PM, каза:

10стотинки по евтин от евро на ТЕМПО. разхода не ми се вдигна но за зимата не смея да пробвам. маркучи не съм сменял
 


Сега е топло времето и може да се кара още на биодизел. Вчера сипах на пасат и ходих до София нормално. Като стане -10 тогава вече не е добре.
Отговори

Jony снимка Jony 07 януари 2007 - 19:31

tiho_flirt, на Jan 7 2007, 07:10 PM, каза:

ascona_16d, на Dec 15 2006, 03:21 PM, каза:

10стотинки по евтин от евро на ТЕМПО. разхода не ми се вдигна но за зимата не смея да пробвам. маркучи не съм сменял
 


Сега е топло времето и може да се кара още на биодизел. Вчера сипах на пасат и ходих до София нормално. Като стане -10 тогава вече не е добре.
 


Според последните публикаций на производители на биодизел, вече е постигнат нормален визкозитет и при -20' :knee:
Отговори

tiho_flirt снимка tiho_flirt 07 януари 2007 - 19:37

Jony, на Jan 7 2007, 07:31 PM, каза:

tiho_flirt, на Jan 7 2007, 07:10 PM, каза:

ascona_16d, на Dec 15 2006, 03:21 PM, каза:

10стотинки по евтин от евро на ТЕМПО. разхода не ми се вдигна но за зимата не смея да пробвам. маркучи не съм сменял
 


Сега е топло времето и може да се кара още на биодизел. Вчера сипах на пасат и ходих до София нормално. Като стане -10 тогава вече не е добре.
 


Според последните публикаций на производители на биодизел, вече е постигнат нормален визкозитет и при -20' :knee:
 


Не, аз работя в завод за биодизел и не е вярно. Само с присадки се постига иначе не. Друг е въпроса какво е споразумението с дистрибутоа дали той ще ги слага или завода производител. Мисля, че заводите които произвеждат в Бг. биодизел още не го правят. Остава бензиностанциите.
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 12 януари 2007 - 11:30

какви присадки по-точно? :flag:
Отговори

tiho_flirt снимка tiho_flirt 12 януари 2007 - 11:40

ascona_16d, на Jan 12 2007, 11:30 AM, каза:

какви присадки по-точно? :flag:
 


http://www.helios.bg/index.php?option=com_...id=51&Itemid=36 това са българските. Най-добри са на ХИМЕК Италия. Тях ги ползват в цяла Европа. Цели се да се намали точката на замръзване на метил естера за да се кара и при -22. Другото е за окисляване на самия продукт но потребителя това не го касае. Просто такива са нормите. Предполагам, че има и много други фирми но не го зная. Вчера в Аутобилт гледах немска универсална и за минерална нафта но незная немски и само гледах картинката.
Отговори

lakarimas снимка lakarimas 12 януари 2007 - 12:18

немога да ви разбера какъв е тоз биодизел аз имам приятели които чисто и просто си карат със пържено ОЛИО(само чакат да се утаи 2-3 дни за да се избистри)и така карат от поне 1година,нямат никви проблеми и си го намират по 20-30ст. литъра,в софия го намираха по 50ст.,но там масово лимонджийниците минаха на няква нова мазнина,която е по евтина от олиото и вече нестава
Това е карайте на преработено олио и тва е. :flag:
Отговори

batececo снимка batececo 12 януари 2007 - 12:27

С разтопена свинска мас не става ли :flag: :16V: :3:
После с тва олио да няма преждевременно смяна на нафтова помпа и основен ремонт на двигателя ;)
Отговори

tiho_flirt снимка tiho_flirt 12 януари 2007 - 12:52

batececo, на Jan 12 2007, 12:27 PM, каза:

С разтопена свинска мас не става ли  :flag:  :16V:  :3:
После с тва олио да няма преждевременно смяна на нафтова помпа и основен ремонт на двигателя ;)
 


Ще има ремонт при всички случаи. Ако иска някой мога да му пратя какви утайки отделяме от ново олио и да си прави сметка сле пържене още какво ще има. А незнам даже как са сигурни на колко микрона го филтрират това да не да се цеди мляко?! Восъците глицерина влагата всичко си е в него? Дюзите не ги виждам как се разпилват само и припикават!!!!!
Отговори

djanfezov снимка djanfezov 18 януари 2007 - 19:47

ам минал сам вече 6000 км с биодизел и да ви кажа нема разлика единствено само отзат мирише на всякви пържени работи и нарчи еднако и дори нема оня черен облак при рязко подаване на газ но наистина замразва имаше 2-3 сутрини много студени и аз си бях в родния град и там беше стигнало до -12 а колата стои навън тъйкато на баща ми вектрата е в гаража защото гаража е тесен и мойта не се събира а пак неговата е бензинова та тай де ам кат реших да запаля сутринта в 8 часа имах чувството че запали на един целиндър и след няколко секунди угасна на втория път след малко странно тракане запали и в момента когато вече се затопли нафтата всичко се оправи а добавките за замразвене не ми помогнаха но пак казвам с био дизел разхода изградско при скорост 90 км\ч защото разхода се измерва при такава скорост \така пише в дебелите книги\ ми е 4,8 колкото и да е странно а градско 6,0
Отговори

ascona_16d снимка ascona_16d 18 януари 2007 - 20:26

tiho_flirt, на Jan 12 2007, 11:40 AM, каза:

ascona_16d, на Jan 12 2007, 11:30 AM, каза:

какви присадки по-точно? :fire:
 


http://www.helios.bg/index.php?option=com_...id=51&Itemid=36 това са българските. Най-добри са на ХИМЕК Италия. Тях ги ползват в цяла Европа. Цели се да се намали точката на замръзване на метил естера за да се кара и при -22. Другото е за окисляване на самия продукт но потребителя това не го касае. Просто такива са нормите. Предполагам, че има и много други фирми но не го зная. Вчера в Аутобилт гледах немска универсална и за минерална нафта но незная немски и само гледах картинката.
 

:fire: благодаря за отговора
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg